Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg annyira jó kárpátalja...

Tényleg annyira jó kárpátalja gazdasága, hogy jól járna Magyarország gazdaságilag azzal ha hozzánk lenne csatolva kárpátalja?

Figyelt kérdés
Olvastam itt egy kérdést, és volt egy kárpátaljai válaszoló, aki váltig állította hogy kárpátalja jövedelmezö gazdasággal rendelkezik. Én nem tudom mi az igazság, de annyira vehemensen állította hogy jó a gazdaságuk, hogy komolyan kiváncsi lettem. (remélem ide is fog válaszolni az a kárpátaljai kommentelö)
2014. máj. 14. 18:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Úgy látom nem én rendelkezem szövegértési gondokkal.

Én azt állítottam, hogy nem 1 millió munkanélküli régiója ez, hanem vannak gyárak, cégek, amelyek akkor sem zárnának be, ha Magyarországhoz csatolnák a területet. Említést tettem a magas munkanélküliségről is.

Amiről beszéltem, az a potenciál, ami nem azonos a jelenlegi állapottal.

2014. máj. 14. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nem hiszem. Kárpátalja az Ukrán államhoz tartozik, az viszont komoly gazdasági nehézségekkel küszködik.

De ha olyan jó ott, akkor a volt kárpátaljai miért települt át? Talán anyagi érdekből?

Van egy 65 éves nő ismerősöm. 25 évet dolgozott kárpátalján, majd átjött vendégmunkásként Magyarországra. Itt 5 évet dolgozott. Amerikában élnek a nagynénjéék, kiment hozzájuk és a rokonok révén megkapta a zöld kártyát. Azóta is kint dolgozik. Amikor lehetett kérni a magyar állampolgárságot, megkérte. Ukrajnában már nyugdíjas volt. Átszámolva kapott havi 30.000.- Ft-ot. Kérte, hogy itthon is állapítsanak meg részére nyugdíjat.

A kinti és az itthoni munkaviszonya alapján kap havi 100.000.- Ft-ot. Ennyit itthon nagyon kevés nyugdíjas kap, aki itthon fizette az adót és a nyugdíjjárulékot.

2014. máj. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

"Én azt állítottam, hogy nem 1 millió

munkanélküli régiója ez, hanem vannak

gyárak, cégek, amelyek akkor sem zárnának

be, ha Magyarországhoz csatolnák a

területet. "

Jaj most akkor én is megkérdem hogy miböl.gondolod hogy nem zárnának itt be?

2014. máj. 14. 18:43
 4/7 A kérdező kommentje:
2. válaszoló: tehát "nekik" jó volna, de nekünk?
2014. máj. 14. 18:44
 5/7 progizo ***** válasza:
52%

#4.: Nekünk is jó volna, hiszen történelmi városainkkal, szép tájakkal, egyedülálló természeti kincsekkel gyarapodna hazánk, amit szervesen beépíthetnénk országunk gazdasági-turisztikai vérkeringésébe.

Bő 10.000 km2-rel és többszázezer fővel nagyobb ország lehetnénk.

2014. máj. 14. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Pont nem érdekel hogy Kárpátalja jövedelmező gazdaságilag vagy sem. Legyen a legszegényebb csődtömeg vidék, akkor is kellene.


Mert MAGYAR föld.


Aki a gazdasági tényezőkről ajvékol és az 1100 éves történelmünket eldobná a GDP-növekedésért, az ne nevezze magát magyarnak.

2014. máj. 15. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 progizo ***** válasza:
#6.: Teljesen egyet lehet érteni veled. Ugyanis mi, magyarok, tartsunk össze jóban és rosszban is, és ne a gazdasági helyzete miatt tartsuk magyarnak vagy éppen "eldobhatónak" valamely országrészünket.
2014. máj. 15. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!