Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A rendőrség miért az átlagcivi...

A rendőrség miért az átlagcivilt zaklatja? Miért nem mernek fellépni a bűnözők ellen?

Figyelt kérdés

BAZ-megyei kisváros, lopás mindennapos, rablás hetente van, utcai erőszak dettó mindennapos. Mint valami faji háború, hol a fekák püfölik a fehéret, hol a kopaszok mennek neki a fekusznak, de olyan is van, hogy a romák csak úgy, passzióból egymást verik, jellemzően késő este / hajnalban. Az utcán, természetesen. Ilyenkor a rendőr miért nem intézkedik? Normális állapot az, hogy nem tudok sötétedés után komoly biztonsági kockázatvállalás nélkül kimenni a közértbe?

Ha a fentire nincs csapaterő, miért nem hoznak az önvédekezést elősegítő/pártfogó törvényeket? Jó az a magyar államnak, hogy a tisztességes polgárai időnként hülyére verve ücsörögnek az őrsön, mert megtámadta őket egy csoport roma, vagy éppen egy lecsúszott, unintelligens magyar ember? Miért jó ez?



2014. máj. 16. 11:46
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert az emberek egyre hangosabban fogják követelni a rendőrállamot. Önszántukból akarnak majd diktatúrát. A tévében ezért nyomatják folyton az enyhe ítéleteket.

Kettő a rendőrség nem egy jótékonysági szervezet. Csak a nevében van hogy védünk. Valójában szolgálnak. Kit szolgálnak? Hát aki fizet. Az államot. Az állam parancsa pedig hogy az autósoktól pénzt hajtsanak be. Az egyéb ügyek nme hoznak pénzt kivéve ha a megtámadott gazdag. Akkor indul nyomozás.

2014. máj. 16. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
41%

A rendőrség "zaklatása" a TE biztonságodat szolgálja!

A rendőri jelenlét fontos bűnmegelőzési stratégia!

Ha engem igazoltatnak, örülök!

2014. máj. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
34%

Konkrét esetet be kell jelenteni!

Egyébként ők sem tudnak mit csinálni!

2014. máj. 16. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Miért te oda mennél egy bűnözőhöz?
2014. máj. 16. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
62%

"Ha engem igazoltatnak, örülök!"


Akkor öcsém add le nekik az adatataid, hogy mind megösmerjen és téged kúrogassanak éjjel nappal helyettem is!

2014. máj. 16. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:

"A rendőrség "zaklatása" a TE biztonságodat szolgálja!

A rendőri jelenlét fontos bűnmegelőzési stratégia!

Ha engem igazoltatnak, örülök!"


Igen? Eléggé kettős mérce szagú a dolog. Hogy néz már az ki, hogy a sima közlekedési szabályszegőhöz oda mer menni a rendőr, a szamurájkardos gádzsóhoz meg nem? Elvileg mindkettő szabálysértés, törvény büntetni rendeli mindkettőt.

2014. máj. 16. 12:12
 7/23 anonim ***** válasza:
80%
Csak a szamurájkardos nincs egyedül sosem és neki is támad a rendőrnek, aztán csak futhat a rendőr az életéért, mert még meg sem védheti magát szerencsétlen, vagy ha igen, akkor ő megy börtönbe, míg a gyorshajtó pl. nem fog nekiesni és rajta behajthatja az adott napra kiírt kötelező bírság egy részét.
2014. máj. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Mert a rendőr nem hülye.

Ahhoz fog odamenni, aki előreláthatólag nem veri meg őt.

Azt is bünteti meg.

A könnyebb ellenállás irányában.

És azért megy oda hozzád, mert a statisztikát viszont hoznia kell.

2014. máj. 16. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

"Csak a szamurájkardos nincs egyedül sosem és neki is támad a rendőrnek, aztán csak futhat a rendőr az életéért, mert még meg sem védheti magát szerencsétlen, vagy ha igen, akkor ő megy börtönbe, míg a gyorshajtó pl. nem fog nekiesni és rajta behajthatja az adott napra kiírt kötelező bírság egy részét."


Én ezt megértem, és nem is akarom védeni a gyorshajtót. De ha már közpénzen fenntartunk egy szervezetet, aminek ráadásul feladata lenne a biztonságunkat garantálni, akkor azt hiszem, jogosan elvárható lenne, hogy ahogyan a gyorshajtót, úgy a szamurájkardos egyént is lekapcsolják. Mi ugyanis a garancia arra, hogy a következő sarkon nem állítja a gyomromba az állatja a szamurájkardot? Vagy bármit, ami a keze ügyében van?


Én azt mondom: merjenek a rendőrök odamenni a cigányhoz, merjenek intézkedni vele szemben. Mindegy, hogy csoportosan garázdálkodnak, vagy sem.

2014. máj. 16. 12:25
 10/23 anonim ***** válasza:

Ilyen esetben a fegyverhasználat indokolt!

-Tehát lelövi mint egy kutyát!- (bocs szeretem a kutyusokat)


Azért nem kretének! Hidd el!

2014. máj. 16. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!