Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem zavar senkit, hogy...

Miért nem zavar senkit, hogy Putyin és Oroszország Izrael barátja?

Figyelt kérdés
Nagyon hülye vagyok, bevallom. Amerika és Izrael ok, hogy barátok, és az is ok, hogy Oroszország és Amerika ellenségek, de pont ezek miatt nem értem, hogy lehet Oroszország és Izrael barátsága ilyen szoros.
2014. máj. 22. 22:59
 1/9 Snapette ***** válasza:
100%
Ez egy kicsit sablonos és végtelenül leegyszerűsített nézete a világpolitikai helyzetnek, és nem is igaz így. Politikában a "barátság" szó nem kifejezetten létezik, legalábbis nem úgy, ahogy te vagy jancsinak a barátja. Itt érdekek mentén szerveződnek a barátságok, nevezzük inkább szövetségeknek őket, és minél nagyobb szeletet vizsgálsz annál bonyolultabb érdekek szövevényéről van szó. Igen, a tömeg számára amerika és oroszország ellenségek, de ez talán azt jelenti, hogy nincsenek üzleti kapcsolataik? Vagy hogy Afganisztán kapcsán nincs szükségük egymásra? Korántsem. Ez nem kisdedóvó, ahol jancsi és peti barátok, s akkor együtt haragszanak marcira, itt hatalomról, érdekekről van szó szerte a világon, nem lehet ezt ilyen egyszerűen leírni, hogy amerika és oroszország ellenségek vagy barátok. Ilyen világpolitikai fogalom nincs.
2014. máj. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Zavarná a Jobbikosokat, de mivel ők minden, nagyvilágról szerzett információjukat a kurucinfóról szerzik, így nem tudják, hogy a ruszkiknál csak az amcsik szállítanak több fegyvert Izraelnek.
2014. máj. 22. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Fegyverkereskedelem alap. Mindenkinek visznek aki kér. Adnak el afrikának, araboknak, zsidóknak, mexikóiaknak. Mind az oroszok mind az amcsik. A fegyver és a háború a legdrágább és egyik legjobb üzlet az olaj után. Ráadásul harag haragot szül és így még több fegyvert adnak el mind két félnek.
2014. máj. 22. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Nem barátok azok. Putyin ha tehetné minden zsidót kiirtana mert annyira utálja őket. Csak nem teheti.
2014. máj. 22. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
57%
Látom a hármas le is írta a lényeget. Pénz beszél, kutya ugat, de hogy nem barátok abban olyan biztos lehetsz mint a keresztnevedben. Egyedül a vezetékneved lehet kétségbe vonni.
2014. máj. 22. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Marhaság. Szó sincs barátságról. A kapcsolat nem jelent barátságot, különösen nem azt, hogy az orosz érdekeket valaki bevinné az ország politikájába márpedig a jobbik ezt teszi azaz idegen érdeket képvisel.

A több mint 1milló orosz aki az országba érkezett az jelent némi alapot a szorosabb kapcsolatra.

2014. máj. 23. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ok, én se azt értettem barátságon, hogy együtt söröznek és szeretik egymást emberileg:) A lényeg, hogy Oroszország támogatja Izraelt és ez nem fér az általam ismert Putyin-rajongókról alkotott képembe (nem csak magyarok), akik kivétel nélkül azt vallják, hogy Izrael terrorista állam és Amerikát is elsősorban azért utálják, mert Izraelt támogatja. Vagy én értek félre valamit, vagy ők nem tudják, hogy Oroszország és Putyin NEM pro-Palesztina.
2014. máj. 23. 12:48
 8/9 anonim ***** válasza:
A kommunista rendszerből rengeteg orosz állampolgárságú zsidó maradt az országban akik , jelentős részt birtokolnak az orosz nemzeti vagyonból. Putyin kénytelen velük együtt működni ennek ellenére meglehetősen utálja őket.
2014. máj. 23. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Hogy kit-mit szeret Putyin azt nem tudom, de Natanjahunak SZEMELYES ajandekba kuldott egy sziberiai tigris part, akiket SZEMELYESEN ejtett fogjul.

(Natanjahu atadta oket a jeruzsalemi allatkertnek, gondolom nem egyetlen oka volt erre az, hogy izraeli politikus nem fogadhat el ajandekot. Mert elkepzelni sem tudom, hogy Putyin mit kezd a rengeteg fogjul ejtett allattal (ez ugyanis kedvelt sportja)).

2014. máj. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!