Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Lassan minden uniós itthon!...

Lassan minden uniós itthon! Mikor lesz már a fizetés is uniós? Meddig lehet még a magyar fizetésből nyögni az uniós fizetéshez mért költségeket, adókat, járulékokat, benzint, stb. stb?

Figyelt kérdés
Meddig zsákmányolja ki még az állam a polgárokat az "uniós harmonizáció" jelszóval. Miként lehet, hogy minden évben nagyobb a fizetendő teher és még az egyensúlyban tartásra sem elég. Minnél többet fizet a magyar mégis annál nagyobb a baj?? Ez nem egy egyenlet, ha mindig többet teszünk az egyik oldalra akkor ez a mérleg akkor sem dől arra??
2009. dec. 29. 19:17
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:
Vaktában hadoválok?? Sosem szoktam! Talán valami nem igaz az állításaimból?? Kell nekem értenem a szakmáimon kívül a közgazdasághoz? Ha értenék hozzá akkor jobb lenne nekem?, vagy csak meg tudnám magyarázni, hogy miért rossz! Én a munkámhoz értek és azt érzem amit! Nem is szeretnék a valódi okokkal foglalkozni, mivel nem tisztem. És lesz@rom az okokat, nem én okoztam. Én uniós fizetést szeretnék végre itt, az UNIÓban, ha már minden elvárás uniós!
2009. dec. 29. 21:57
 12/19 A kérdező kommentje:
Ja, és köszönöm, hogy ennyire pontosan feltérképeztél és osztályoztál. Én nem teszem!
2009. dec. 29. 21:59
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

gyakolatilag a lakosság nagyrésze nem fizet adót, amíg ez nem változik, addig ez lesz.


A lakosság nagy része?

Talán a kereső képes lakosság” közgáz kollega”!!!

De miért is nem fizet? Talán mert nincs miből, sem megfelelő jövedelem bázis, sem megfelelő munkaerő igény! Sem megfelelő feltételek hogy ezek megvalósúljanak!


úgy, hogy az emberek b@sznak fizetni, de közben pl. megszavazták maguknak az "ingyenes" oktatást, egészségügyet stb.


Milyen közgazdász vagy te?

Nem lenne fontos az ingyenes oktatás, egészségügy ez igaz!

De akkor akik még így sem képesek az öngondoskodásra, pedig dolgoznak, egyszerűen mert már a bruttó jövedelmük is fing a fürdőbe, azoktól hogy várod hogy az öngondoskodásnak egy szélsőségesebb „ kis állam” és nem „ gondoskodó az az szolidális perspektíván alapuló rendszer favorizáljanak? Vagy a 50000 ből élő nyugdíjasok, a 200000 ből 5-6 an élők?


egyre kevesebben hajlandók fizetni, így a maradék rendes (mások szerint hülye) embernek egyre többet kell.


Talán el kellene osztani a terheket és a multikat is megadóztatni, felszabadítani a kkv kat a versenyhátrányaik alól stb


Te közgazdász kolléga, hol végeztél? Vagy estire jártál és nem volt világítás?

2009. dec. 29. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
100%
Talán ha a közbeszerzésre fordított pénz 20%-a nem megvesztegetésre menne el, már egy lépéssel előbbre lennénk. Nem csak beszedni kell a pénzt ész nélkül, hanem elkölteni ésszel, kedves közgazdászok.
2009. dec. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki nagyon jó és értelmes szövegeket írt a 20.32 (81 %) kivételével. Nem foglalkoznék vele, ha nem lenne az összes ilyen típusú kérdésnél egy-két ilyen beíró, aki kifejti, hogy Magyarországon a gazdaságban és a politikában tulajdonképpen minden rendben van, csak mi elmaradott buta szerencsétlenek nem értjük a piacgazdaság és a demokrácia lényegét, ezért irreálisak az elvárásaink. Ezek a válaszok nagyon egységes stílusúak, nagyon emlékeztetnek engem a hivatalos MSZP-s és kormányzati szövegekre. Nem lehet, hogy eleve ezekből a körökből érkeznek?
2009. dec. 30. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 A kérdező kommentje:
09:20 Találat! Bravó és over!
2009. dec. 30. 09:40
 17/19 anonim ***** válasza:
50%

"A lakosság nagy része?

Talán a kereső képes lakosság” közgáz kollega”!!!

De miért is nem fizet? Talán mert nincs miből, sem megfelelő jövedelem bázis, sem megfelelő munkaerő igény! Sem megfelelő feltételek hogy ezek megvalósúljanak!"


indokok, okok mindig vannak, a tényken ez nem változtat.

ellent ezzel nem mondtál, csak magyarázod a bizonyítványt... mellékesen nem tudom miből szűrted le, hogy "közgáz kollega"...


"De akkor akik még így sem képesek az öngondoskodásra, pedig dolgoznak, egyszerűen mert már a bruttó jövedelmük is fing a fürdőbe, azoktól hogy várod hogy az öngondoskodásnak egy szélsőségesebb „ kis állam” és nem „ gondoskodó az az szolidális perspektíván alapuló rendszer favorizáljanak?"


természetesen az adott szituációban tökéletesen érthető az emberek ilyetén választása. csak éppen pont ez a mentalitás hozott minket ebbe a helyzetbe, úgyhogy kisegíteni nem fog minket innen. túl sok mindenre gondolják azt az emberek, hogy ingyen van. márpedig semmi sincs ingyen, ezzel szembe kellene már végre nézni.

Hogy egy pár embernek ehez éhen kellene halnia? hát igen, csak éppen azt felejtjük el, hogy azok az országok, amik most éppen elöttünk vannak, ott már ez megtörtént, csak éppen a kommunizmusban...

két lehetőség van, vagy lesz egy kormány, ami végre fel meri ezt vállani, vagy beüt az államcsőd és úgy következik be. a kérdés csupán az, hogy emgedjük elszabadulni, vagy inkább próbáljuk irányítani.


"Talán el kellene osztani a terheket és a multikat is megadóztatni, felszabadítani a kkv kat a versenyhátrányaik alól stb"


na, ez a duma. a multi fizet adót. rengeteg adót befizet. többet, mint a szegény szerencsétlen szétadóztatott KKV-k összesen.


"Te közgazdász kolléga, hol végeztél? Vagy estire jártál és nem volt világítás?"


egyrészt sosem mondtam, hogy közgazdász volnék, másrészt bekaphatod. és jó ha tudod, az, hogy ittnen neked sok-sok hasznos értékelésed van, az nem azt jelenti, hogy okos vagy, hanem azt, hogy többiek éppen olyan hülyék, mint te... de nyugi, nem árulom el senkinek ;)

2009. dec. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

válasz írója 81%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:59


Én komolyan unom bizonygatni, azt amit már a TV , a rádió, a lapok, a netes oldalak, a közgazdászok, is elmondanak. Jelesül hogy a multik sokkal kevesebbet fizetnek mint a KKv-k!

Persze arra ne számíts hogy az AT v n ezt így kifogják mondani, de olvass és láss a szemeddel!

Persze ahoz nem szabadna lustának lenni, és szükség lenne önálló gondolatokra is.

De linkelek neked és meglátod ha nem vagy vak. Még a nagy barátod Bajnai is aláírta!

[link]

2009. dec. 30. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:
Nagyon szomorú, de sötéten látom a jövőt. Egyszerűen nincs mire bizakodni. A mai magyar állást túlélni is nehéz lesz, nemhogy felemelkedni belőle. Igen nagy bortányt jósolnék az elkövetkezőkben (ami BÁRMI lehet), bár tisztában vagyok vele, hogy segíteni nem fog csak ártani. Az ember nehezen dönt racionálisan ha igen elkeseredett.
2009. dec. 30. 12:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!