Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Fidesz kit ért a középosztál...

A Fidesz kit ért a középosztály alatt?

Figyelt kérdés

Rogán:


"Azok tartoznak a középosztályhoz, akik saját jogon szerzett jövedelmükből tartják el magukat és családjukat "


A 16%-os adóval, viszont a bruttó 225, de inkább a 293 ezer forint felett keresőknek segítettek. A Metapédia leírja, hogy a középosztályhoz az orvosok, mérnökök, írók stb, tartoznak.



Ha a Rogán verzió az igaz, akkor semmi porblémám nincs, tisztességesen gondolkodik a Fidesz! Viszont, ha az adókulcsot nézzük, és azt, hogy Orbánnak a középosztály a legfontosabb, mindig ezt hangsúlyozza, akkor viszont el vagyok keseredve, mert én messze nem tartozom abba a körbe, ahol 200 felett keresnek, bőven, bőven alatta vagyunk!



2014. máj. 23. 13:16
1 2
 1/11 Lumpenproletár ***** válasza:
100%

Szerintem a klasszikus-régi jól bevált értelemben vett"középosztály"kis része mára átvándorolt a gazdagok"táborába"legnagyobb része átvándorolt a szegények"táborába"és a maradék olyan"közép része"még gondolkodik hogy HOVÁ csapódjon.


Magyarán"középosztály"ma már szerintem nem nagyon van és Orbán úr ezen 4 éves uralkodása alatt meg is fog szünni.

2014. máj. 23. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

A felsőfokú végzettséggel rendelkezők inkább felső középosztály, vagy ha a jelenlegi társadalom egészét nézzük, akkor nyugodtan a gazdagok közé lehet őket sorolni (legalábbis a többséget).


Rogán definíciója egész jónak mondható, manapság az a középosztály, aki el tudja tartani magát, családját, van saját lakása/háza, autója, stb.


Az már más kérdés, hogy ez a réteg fogyóban van, mert vagy meggazdagodnak, vagy elszegényednek az ilyen emberek, kevesen maradnak meg ezen a szinten, valamint belépni borzasztó nehéz a mai hitelviszonyok között, hiszen saját lakásra, vagy autóra csak úgy zsebből nem telik csak a leggazdagabbaknak.

2014. máj. 23. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
72%

Jól leírtad, kb. 200 nettó felett.


"el vagyok keseredve, mert én messze nem tartozom abba a körbe"


Sajnálom. Amúgy én sem. Azt még jobban sajnálom. :D

2014. máj. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

EGY KÉRDÉS:


Ha az a verzió az igaz, hogy 200-293 felett keresőkre értik a kö9zéposztályt, akkor egy kormány, hogy teheti meg, hogy elsősorban, szinte csak ezen réteget segítse, és csak ezen rétegről beszéljen? Könyörgöm, rengeteg ember él 293 ezer, de 200 ezer alatt is, ők nem léteznek, vagy nem fontosak???????? Nekem ez szúrja a szemem.


"Sajnálom. Amúgy én sem. Azt még jobban sajnálom. :D"


XDDD Jó volt. :D

2014. máj. 23. 13:28
 5/11 Lumpenproletár ***** válasza:
100%

Annakidején volt olyan is hogy műszaki értelmiségi.


Ma is.


Kotorászik a kukában...

2014. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
55%

Jelenleg bármit is hangoztatnak, a 200-300 közötti az igaz.

A 2-es pedig abban a kijelentésében téved, hogy főként felsőfokú végzettséggel rendelkezők alkotják.

Főként olyanok alkotják, akik rokonai a főnököknek. A rokoni, baráti kapcsolattal többet érsz el. Mondom ezt úgy, hogy a 2 diplomámmal, 2 felsőfokú nyelvvizsgámmal, eddigi életem összes tanulmányával kitörölhetem a s*ggem, mert eladóként és takarítóként dolgozok egy maszek ABC-ben 90 000 Ft-ért.

Hát mitne mondjak, komolyan kíváncsiak az emberek arra, hogy miért mennek ki külföldre ( főleg a fiatalok )?

2014. máj. 23. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
91%

Úgy tehetik meg, hogy a híveik megszavazták nekik a 2/3-ot.


Amúgy köszi, hogy tetszett a viccem, de ha jobban belegondolok, akkor annyira nem is poénos. :))

2014. máj. 23. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

"Amúgy köszi, hogy tetszett a viccem, de ha jobban belegondolok, akkor annyira nem is poénos. :))"


Kezdelek kedvelni, nagyon jó. XD Amúgy tényleg nem vicces, de legalább a jókedvűnket, humorérzékünket, ne veszítsük el. :D

2014. máj. 23. 13:48
 9/11 anonim ***** válasza:
Pontosan. A Fidesz középosztály a a nettó 200 felett kereső réteg. Sajnos mint mindig amikor jobboldali kormány van hatalmon (98-02 között is ez volt a helyzet), az alacsonyabb rétegeknek évről évre rosszabb. Akinek meg van pénze annak egyre jobb lesz. Meg lehet nézni a választási eredményeket Budán tarolt a Fidesz. Az évi 10 millió+ -ból élő réteg a kormányváltás legnagyobb nyertese. A bruttó 200 alatt keresők meg szopnak.
2014. máj. 23. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
300 környékén keresök orbának csak ezek számitanak
2014. máj. 24. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!