Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szegény vagyok, vagy a középos...

Szegény vagyok, vagy a középosztályhoz tartozom? És ki a középosztály?

Figyelt kérdés

Két kérdésem lenne:


1: Szegény vagyok, vagy sem?

2: Ki a középosztály? Orbán azt mondta, hogy a nagy többség!


1: SZEMÉLYES PÉLDA:


Nálunk 4 ember van, abból kettő dolgozik. A két kereset együtt kb 100-120 ezer forint, és néha még egy harmadik kereső is beszáll a nyugdíjával segíteni. Meg van mindenünk, de ezek inkább régről maradt dolgok, meg nehezen összegyűjtött dolgok. Van a házban egy hd tv, Wii, Wii U, mosógép, szintetizátor, szóval nincs hiány, viszont máról a holnapra élünk, számla gondjaink vannak, elvagyunk csúszva időnként, sokadósságunk van, amiket nyögünk, nem élünk jól. A cuccaink nagy része régebbi dolog, mikor még jobban éltünk. Viszont ennivaló mindig volt az asztalon.


1: Szegények vagyunk, vagy a középosztályhoz tartozunk?


2: Orbán Viktor szerint a nagy többség a középosztályhoz tartozik, ez igaz?


A középosztályt támogatja elsősorban. Ha azt nézzük, hogy az adórendszer a 200-300 ezret, vagy azon felül keresőknek segített akkor megállítottjuk, hogy ez a középosztály nekik. Viszont kb 4 millió ember él a létminimum környékén, vagy alatta, akkor ez hogy is van?


Köszönöm.



2014. máj. 20. 13:47
1 2 3 4
 1/36 A kérdező kommentje:
nettóban 100-120 ezer!!!
2014. máj. 20. 13:48
 2/36 anonim ***** válasza:
96%

Hogy szegény vagy-e az csak azon múlik annak érzed-e magad. A föld lakosainak nagyrészénél tuti jobban élsz, de itt magyarországon valszeg átlag alatti vagyonnal rendelkeztek. A jövedelem 2 főre 100-120 az nem elírás?

Szerintema netto minimálbér is több ennél 2 emberre.

2014. máj. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
A HD TV meg a Wii nem olyan dolog ami régen is volt, vagy csak az utóbbi pár évben csúsztatok le?
2014. máj. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 A kérdező kommentje:

Egyik kereső keres neettó 60-70-et, attól függ, háby napot kell mennie. A másik kereső szintén, amilyen munka van, azt megfogja, minden munkát megfog, és valamikor ennyit, valamikor annyit hoz haza. A kettő kereset kb 100-120 nettó, nem elírás. Meg hiába van 100. ezer a minimálbér, abból levonnak 34 ezer forintot. :(


A Wii az 2 éves, az szülinapi pénzből jött össze, a hd tv meg nem az enyém, régebben felvett hitelből lett fizetve, a Wii U-t meg cseréltem, ráfizetés nélkül. Tehát semmi gond nincs ilyen téren, viszont a család máról a holnapra él, teli adóssággal, meg ilyenek. Jó is, meg rossz is, de én mindent megbecsülök. :)

2014. máj. 20. 14:02
 5/36 anonim ***** válasza:
59%

Egyébként a társadalmi osztály nem csak a vagyonon múlik, hanem a dolgokhoz való hozzáálláson, kultúráltságon, viselkedésen!


A ti keresetetekkel lehet valaki középosztálybeli értelmiségi, kispolgár, vagy munkás is...

2014. máj. 20. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
42%

Nagy átlag. Sokan ugyan így élnek mint ti. Csak sokan nem merik bevallani. Mindenkinek ott van az okos telefon húsz éves kölcsönre csak azért hogy mutassák nekik jól megy. Mint a facebook os nyaralós képek. Megy a sznobizmus.

Nem mondanálak mély szegénynek. Nem is felső középosztály de szerintem egy átlag középosztály vagytok ma magyarországon.

2014. máj. 20. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 anonim ***** válasza:
100%

Két kereset együtt 100-120 ezer? Akkor ti simán a létminimum alatt éltek, legalábbis a definíciók szerint. Azt hiszem, az egy főre jutó 43-45 ezer alá esők szoktak EU-s élelmiszersegélyeket kapni. Legalábbis mifelénk nekik osztogatnak ilyet. Nálatok egy a 30 ezret sem haladja meg.


Középosztály az, aki nem máról holnapra él, hanem a havi rendszeres kiadások (kaja, rezsi, lakbér, törlesztőrészlet stb.) és rendszertelenebb alkalmi kiadások (mozi, színház, koncert, iskolakezdés, lerobbant autó, elromlott háztartási gép javítása, pótlása stb.) mellett még tartalékolni is tud (élet és/vagy egészségbiztosítás, nyugdíj előtakarékosság, bankbetét).

2014. máj. 20. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
87%
Ez egy mai átlagos magyar család.
2014. máj. 20. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 A kérdező kommentje:

Köszönöm, de mi nem a dicsekvés miatt vettünk ilyen dolgokat.


Köszönöm mindenkinek. Akkor ez a középosztály, vagy a létminimum? Voltak, akik előbbit, volt, aki utóbbit írta. Amúgy szerintem is átlagosan élünk, nem túl jól, de nem is nagyon rosszul.


Akkor Orbán úr, velünk nem törődik, ha mi esetleg nem lennénk középosztály?

2014. máj. 20. 14:15
 10/36 anonim ***** válasza:
100%

A szegénység egy egzaktul meghatározott dolog:

[link]

Mint említettem, a mi környékünkön, ahol az egy főre jutó havi kereset alá esett egy bizonyos összegnek, ez a nettó minimálbér kétharmada volt, évente két-három alkalommal EU-s élelmiszersegélyt kapott. Ebbe ti is beleestek.

2014. máj. 20. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!