Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A radikális jobb és a radikáli...

Lumpenproletár kérdése:

A radikális jobb és a radikális baloldalnak a fennálló de áthidalható ellentétein túl vannak-e közös ellenségeik vagy mindkét oldal más és más ellen harcol?

Figyelt kérdés
2014. máj. 28. 13:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Radikális jobb és baloldali pártból is elég sokféle van. Még két radikális jobboldali párt közt is óriási különbségek lehetnek. A nyugat-európai nemzeti radikálisok pl. általában iszlámellenesek, és Izraelt támogatják. Nálunk meg fordítva.

Ennek ellenére a kérdésre a válaszom igen, vannak közös ellenségeik. A jobbos és balos radikálisok is általában kapitalizmus és EU ellenesek. Azért mondom hogy általában, mert nyugaton sok párt radikalizmusa kimerül a bevándorlás-ellenességben, de a gazdaságpolitikája amúgy liberális.


Szóval elég heterogén a banda, és a közös pontok mellett rengeteg különbség is akad, ami szinte lehetetlenné teszi az együttműködésüket. Nem véletlen, hogy nem igazán akar összejönni ez az a jobbradikális EP frakció sem. Ettől függetlenül persze a további integrációt elősegítő törvényjavaslatokat egyformán leszavazhatja pl. a FN és a SYRIZA.

2014. máj. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

nagyon uncsi már ez az állandó harc

építeni kéne nem kardot csörgetni

2014. máj. 28. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Vannak közös ellenségek, erről sokat cikkeztek 2012-13-ban.

Együttműködés is volt a Munkáspárt és az MNA 1989 között.

Közös ellenségnek főleg a vadkapitalizmus és a szélsőliberalizmust és az atlantizmust tekintik.

Thürmer Gyula elutasítja a jobbik mérsékelt atlantizmusát.

Viszont azt tudom, hogy sok jobbikos támogatja a Munkáspártot és ez fordítva is igaz.

Viszont tényleges szövetségnek egyelőre nincs esélye, mert a múlt kérdéseiben nagy a megosztottság.

2014. máj. 28. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

1.


"...A jobbos és balos radikálisok is általában kapitalizmus és EU ellenesek..."


Véleményem szerint a két oldalnak félre kellene tennie(nem teljesen kiiktatnia!)a köztük lévő kisebb-nagyobb ellentéteket és közös erővel fellépni az egyes hozzászóló mondandójából fentebb kiemelt"elemek"ellen.


A győzelem után pedig leülni fehér asztal mellé és megtárgyalni az úgynevezett nézetkülönbségeket.


Úgygondolom a két oldal megtudna egyezni és ha nem is puszipajtásként de egymás mellett élni(nagy ez a világ alapon...)és végre befejezni a harcot az áskálódást az egymással való foglalkozást és egymással békét kötve elkezdhetnénk végre az ország érdekében dolgozni!


De ennek az alapvető feltétele az idézett"elemekkel"való leszámolás mert...hogy is szólt az Ossian nótája?


"Nyakkendős urak a tévéből néznek


sok-sok mindent megígérnek


amíg ők lesznek minden marad


hazudik mind:Ne hagyd magad!


És hogy szól Ady Endre(legnagyobb költőnk!)verse?


Proletár fiú verse


Az én apám reggeltől estig

Izzadva lót-fut, robotol,

Az én apámnál nincs jobb ember,

Nincs, nincs sehol.

Az én apám kopott kabátú,

De nekem új ruhát veszen

S beszél nekem egy szép jövőről

Szerelmesen.


Az én apám gazdagok foglya,

Bántják, megalázzák szegényt,

De estére elhozza hozzánk

A jó reményt.


Az én apám harcos, nagy ember,

Értünk ad gőgöt és erőt,

De önmagát meg nem alázza

A pénz előtt.


Az én apám bús, szegény ember,

De ha nem nézné a fiát,

Megállítná ezt a nagy, földi

Komédiát.


Az én apám ha nem akarná,

Nem volnának a gazdagok,

Olyan volna minden kis társam,

Mint én vagyok.


Az én apám ha egyet szólna,

Hajh, megremegnének sokan,

Vígan annyian nem élnének

És boldogan.


Az én apám dolgozik és küzd,

Nála erősebb nincs talán,

Hatalmasabb a királynál is

Az én apám.


A GAZDAGOKKAL LE KELL SZÁMOLNI. ADDIG NEM LESZ BÉKE AMÍG ŐK VANNAK.

2014. máj. 30. 10:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!