Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok ehhez?

Mit szóltok ehhez?

Figyelt kérdés
www.vg.hu/gazdasag/gazdasagpolitika/jutalom-az-apeh-dolgozoknak-is-ez-az-orszag-sikere-301046
2009. dec. 30. 20:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
43%
Édesanyám volt apeh dolgozó, úgyhogy tudom mi zajlik ott és mennyit keresnek. én egyáltalán nem sajnálom tőlük.
2009. dec. 30. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Én sem sajnálom tőlük, bár romokban az országkassza, de ha már ők kaptan, ugyanezen az analógián megérdemelték volna a rendőrök, tűzoltók, mentősök, stb...
2009. dec. 30. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
41%

Én nem sajnálom.

Most akkor dögöljön meg a másik lova is?

Szerintem nem.

2009. dec. 31. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egy tipikusan megtévesztő eset!

Hiszen ha csak az esetet nézzük, akkor „istenem legalább nekik jutott” felfogás alapján is lehet gondolkodni. De sajnos ez nem ennyire egyszerű, hiszen mi dönti el hogy ki a jónál is jobb köztisztviselő? Az hogy ki szedi be az adókat, és nem old aki segít azoknak akik elhelyezkednek(munka n k)? Vagy hogy ismét kaptunk egy jellemző fricskát az IMF től, ami már a gúnyhatáron is túl van. Hisz ezzel azt mondta az IMF „ számomra az a fontos hogy a ti pénzeteket, minél nagyobb mértékbe behúzzák, és azokat a ti jutalmazzátok meg, akik jelen esetbe nekem kedveznek”! Ez pedig jól megmutatja azt a viszonyt amit az IMF erőltet, hogy nekik lassan már mindent lehet! És hová vezet ez a megkülönböztető mentalitás?

2009. dec. 31. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Azért jár a jutalom? mert anyukád ott dolgozik,gratu azért áll így az ország.

A közféra más területén pénzmegvonások vannak és állások, beosztások szűnnek meg.

Az önkormányzatok és a tőlük függő intézmények bajba vannak:iskolák,kórházak... stb


ÉBRESZTŐŐŐŐ !!!!

2009. dec. 31. 18:23
 6/12 bumbi02 ***** válasza:
hát sztem megérdemlik.. én anyám szintén apehos dolgozó, és amig nem látod a munkáját és annak mennyiségét addig ne is probáld azt mondani h mi a faszé kapnak ezek pénzt... általában reggel 8tól este 5-6ig dolgozik, plusz hétvégén itthon... idén karácsonykor is dolgozott... szal megérdemlik hidd el...
2010. jan. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

8 tól este 5-6ig dolgozik?

Én is csak a munkaidőmre ledolgozott munkámért kapok pénzt,túlóraPÉNZ nincs(közféra) máshonnan elvonnak-máshol meg jutalmakat osztogatnak.

Ezek szerint nekik nincs válság ?

Mert pénz van ha kell tudnak elővenni.

Akkor ennyi erővel én is kaphatnék például túlóra pénzt de nem kapok mert megvonták.

Igazad van így igazságos.

2010. jan. 1. 17:11
 8/12 A kérdező kommentje:

1-2 éve volt,szintén a behajtócégnél)

A takarítónőtől kezdve a műszakikat mindenkit busásan megjutalmaztak.

Biztosan túlórában és éjszaka is takarítani kellet meg olyan sok eszköz romlott el mindenki bent volt és éjjel nappal dolgozott. (szereltek)

Az adminisztratív dolgozók meg számolták a sok pénz )

2010. jan. 1. 17:21
 9/12 bumbi02 ***** válasza:

Kedves Kérdező! Elképzelheted anyámék sem kapnak tulóradijat... és hogy tőlük nem vonnak meg pénzeket? ne nevettes... hónap végére épphogy kijövünk vhogy pénzügyileg.. anyámat elöléptették osztályvezetővé még válság előtt, de most osztályvezetőként annyi a fizetése mint előléptetés előtt... szal nehogy azt hidd hogy csak te szivsz...

és mért bánt az hogy másnak van pénze? ha neked szar legyen az másnak is? ez egy felettébb jó hozzáállás és gondolom sokra viszed ezzel...

2010. jan. 1. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Az igazságtalan pénzelosztásról mondtam el a véleményem,és nem az ellen szóltam hogy valaki az elvégzett munkáért megkapja a fizetését.

Fizetését !!! és nem osztogatni kellene átgondolatlanul mert az azt eredményezi ha az egyik kap a másiktól el kell vonni. Szerinted nem ?

Normális béreket adni és ha túlóra van azt is elszámolni.

2010. jan. 1. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!