Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem: Ha tényleg annyi...

Nem értem: Ha tényleg annyi pénzt kapunk az Uniótól, hogy lényegében a fejlesztések 80%-a ebből volt, akkor miért szídja Orbán Viktor miniszterelnök az Európai Uniót szinte állandóan? Nem esik le valakiknek?

Figyelt kérdés
Elég szomorú hogy csak ebből tud Magyarország fejleszteni. De legalább önrészt tudunk hozzáadni, amire büszkék lehetünk. Jaj.

#Orbán Viktor #Európai Unió #unió #feljesztési pénzek
2014. máj. 31. 13:43
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Azért, mert OV és bandája szarrá lopja az EU-s pénzeket, és valamivel meg kell magyarázni, hogy miért nem teljesülnek azok az álmok, amiket a csatlakozáskor mindenki gondolt, vágyott.
2014. máj. 31. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Ez egy klasszikus kamu. Mindenütt elmondják, hogy az állami beruházások 97%-a uniós forrásból valósult meg, azt persze soha nem mondják el, hogy ebben több, mint 60% az önrész. Szóval egy lószart mama. Demagóg hazugság az egész.

És akkor ehhez kell még hozzá venni az Uniós tagság miatt kieső állami bevételeket. Szóval az a pénz jár nekünk, nem ajándék agymosott barátaim.

2014. máj. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

"A magyar termelékenység 70%-a az osztráknak, a bérszinvonal viszont csak 30%-a. Akkor most hogyis van ez?!"


Az egy főre jutó GDP-nk kb. 30%-a az osztrák egy főre jutó GDP-nek, így a bérszínvonalunk nagyon is rendben van.

2014. máj. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

"Zokni te egy magyarellenes szarcsimbók vagy."


Kedves uram, meghajlok az Ön kiváló érvei, logikus eszmefuttatása előtt!

2014. máj. 31. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

"valós gazdasági teljesítmény akkor lenne, ha az emberek tudnának pénzt költeni, mint minden más EU országban. miért olyan bonyolult ezt átlátni?"


Valós gazdasági teljesítmény akkor lenne, ha színvonalas lenne az oktatásunk, és nem csupán összeszerelő-üzem lennénk (amit a gyenge oktatásunknak köszönhetünk).

2014. máj. 31. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem csak az oktatás a baj.


Az összes kelet-európai országok melyek EU tagok tele vannak összeszerelő üzemekkel.

Ezt én nem nevezném "európai integrációnak", felzárkóztatásnak.


Persze, munkahelyet csináltak meg a semminél jobb, de akkor is.

Szerintem nem vágyálom olyan helyen dolgozni.


Én nem dolgoztam még ilyen helyen, de hallok ezt azt.

2014. máj. 31. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Itt teljesen felesleges belemenni abba, hogy miért nem vagyunk versenyképesek. Ennek részben az oka csak az oktatás színvonala. A másik oka a magas újraelosztás és a korrupció.
2014. jún. 1. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

"A magyar termelékenység 70%-a az osztráknak, a bérszinvonal viszont csak 30%-a. Akkor most hogyis van ez?!"


Úgy hogy a magyar termelékenység nem az osztrák, hanem az uniós átlagnak a 55%-a tudtommal. Az osztrákoké valahol a 125%-135% között mozog az uniós átlaghoz képest:

[link]

Az arányszámok közötti differenciált meg a fekete meg szürkegazdaságban és közbeszerzésekben keresd.

2014. jún. 1. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!