Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért vannak felháborodva az...

Miért vannak felháborodva az emberek a reklámadó bevezetése miatt? Szerintem az a felháborító hogy eddig nem kellett adózniuk. Azon miért nem háborognak a médiások hogy az átlag ember kis fizetésének majdnem felét leadózza?

Figyelt kérdés
2014. jún. 5. 20:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
84%

Az megvan, hogy a reklámozási tevékenység eddig sem volt adómentes tevékenység és most egy plusz adót akarnak bevezetni, amit Te fogsz megfizetni?


Bár ha cserébe 9% lesz az SZJA, mint ígérték, menjen...

2014. jún. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Mert a legjobban azokat a cégeket szívatják vele akik nem kormányközeliek. A legjobban az RTL járja majd meg, aki érdekes módon nincs fideszes kézben. A TV2 jobban jár ezzel a rendelettel, így versenyelőnyre tesznek szert.
2014. jún. 5. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Szerintem ma már egyiken sincsenek nézhető műsorok.
2014. jún. 5. 20:17
 4/15 anonim ***** válasza:
91%

Kísértetiesen hasonlít ehhez a mai kérdéshez.


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__574..

2014. jún. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
83%

Egyrészt ez az adó a normál vállalkozások és a médiumok által fizetett adókon felül is van, szóval ez egy különadó az eddigi költségeik mellé.


A probléma főbb része az, hogy a kormány nem azért szándékozik kivetni ezt az adót, mert nélkülözhetetlen lenne az a tízmilliárd, vagy hogy az oktatásfejlesztésre költse (ami külön pofátlanság egy olyan párttól ami még az elődjeinél is hatásosabban nyirbálta meg a köz és felsőoktatást), hanem hogy korlátozza a médiumok mozgásterét, azzal hogy korlátozza az anyagiakat.

Jobban függ a nagyobb reklámhely felvásárlóktól többek között a magyar államtól.


Kevesebb reklám sem lesz, tarifát emelnek és újabb helyeket adnak ki, szóval az akaratgyenge magyar népléleknek sem teljesül a szíves vágya és a fogyasztók helyett az állam szabja meg, hogy mi is megy az elenyésző költségért szolgáltatott csatornákon, lapokban. Az internetes volumenemelés, meg inkább már a röhejes kategória.

2014. jún. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
71%
Bírom én is mikor valaki folyamatosan kiírogatja ugyanazt a kérdést.
2014. jún. 5. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
" Korlátozza a médiumok mozgásterét " Ennyi erővel az én mazgásteremet is korlátozza, mert a bruttó kétszázamból levonnak nyolcvanat adóba. Ezen miért nem háborognak?
2014. jún. 5. 20:48
 8/15 anonim ***** válasza:
72%
Engem hidegen hagy és azt nem értem, hogy a médiákat miért zavarja, hiszen úgyis ráterhelik majd a reklámfelületet vásárlókra. Eddig is horribilis percdíjak voltak a tv-kben, eddig is drága volt újságban hirdetni, akkor meg tökmindegy. De én sem nézem a sok bulvármarhaságot mert minden tele van reklámmal. Szóval nem háborgok egyáltalán.
2014. jún. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

"Ennyi erővel az én mazgásteremet is korlátozza, mert a bruttó kétszázamból levonnak nyolcvanat adóba."


Te miért nem tiltakozol ellene?

2014. jún. 5. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
83%

Na akkor ide is:


Ugyanúgy kellet adózniuk a reklámokból befolyt nyereség után. Ez kb az, hogy kapsz 100 ezer forint pénzt mert közzétettél egy reklámot. Ez után neked pl fizetned kell 20%-ot adónak. Marad 80 ezer nyereséged. De mivel neked volt nyereséged így ebből a 80 ezerből is kell fizetned még pl 20%-ot. Akkor marad 64 ezred. Tehát te a 100 ezer után amit a reklámért kaptál már 2X adóztál.


Most az van, hogy kapsz 100 ezer forintot ez a nyereséged és a teljes nyereséged után kell adóznod.


Egy életszerű eset. kapsz bruttó 100 ezer forintot. a 100 után szja-t kell fizetned. (plusz járulék, és 1-2 kis adó) Megkapod pl a 70 ezer forintodat. De mivel neked ebből nyereséged származik még fizetned kellet egy 15 ezer forintot.

Ez az egész olyan mintha bevezetnénk, hogy neked a nettó fizetésedet, hogy megkapod még adóznod kellene. De persze, ha a "főnökhöz"(aki a fidesz) közel állsz, még ad neked pluszba egy 40 ezret, mert nehogy már a csúnya adó miatt amit azoknak lett kitalálva akik kritikusak veled, kevesebb legyen neked.


És érdekes, hogy amit ebből beszednének pénzt az kb 1/10-e annak ami az állam a közmédiára költ. De érdekes módon a közmédia idén már 20 milliárddal többől gazdálkodhat mint 3 éve. De persze ez veszteséget termel, annak ellenére is, hogy a reklámokból is van bevétele.

2014. jún. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!