Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarországon a baloldaliság...

Magyarországon a baloldaliság miért párosul ekkora mértékű nemzetellenességgel?

Figyelt kérdés

Persze külföldön is vannak furcsaságok a baloldalon, de olyan mértékű , mint Magyarországon, olyan nincs.


Ausztriában dolgozom jelenleg, lehet mondani rá, hogy baloldali ország, hisz elég régóta az SPÖ vezeti.

Ausztriában senki nem olaszozza le a dél-tiroli osztrákokat, senki nem akar nekik rosszat, nem gyűlölködik ellenük, nem akarják kizárni őket a nemzetből.Egész más az anyaországi osztrákok határon túliakhoz való hozzáállása, mint Magyarországon a határon túliakhoz.

Az osztrák baloldal teljesen más.


Nem is értem, hogy Magyarországon mi a baja a baloldalnak.Vagy az ilyen mértékű nemzetellenességnek valamiféle történelmi hagyománya van?

Lerománozzák ellen, az egyik szoci politikus is direkt provokált a múltkor, hogy "anyanyelvükön fogok hozzájuk szólni, románul".

A baloldali szavazók is állandóan gyűlölködnek ellenük meg kiakarják zárni őket a nemzetből, utálják őket.



2014. jún. 6. 13:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
88%

Ácsi. Baloldaliság? Kire gondolsz, az LMP-re? Merthogy az mszp az nem baloldali az tuti. Az valami habzószájúgyurcsánymaradék. Dk? Dedó. Együttben van fantázia, de bajnai gyurcsány alatt lett edzetve, ezért ő is gyűlölködik.


Jelenleg nincs kifejezetten baloldali párt magyarországon. Ha lenne, akkor nem fidesz lenne 2/3-dal.

2014. jún. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Sőt, Dél-Tirolban autonómiát is kiharcoltak az osztrákok és az osztrák állam teljes mértékben támogatta.


Pedig ott sem volt ám egyszerű.

Az olaszok nagyon nem akarták, állandóan keresztbe tettek az osztrákokat még a régiók határvonalát is megváltoztatták.

Ausztria az ENSZ-hez fordult végül.

A 70-es években valódi kisebbségi területi autonómiát kaptak.

2014. jún. 6. 13:57
 3/12 anonim ***** válasza:
57%
Ácsi! Ki beszél itt nemzetellenességről? A Fidesz. És mit kell érteni alatta? Elég világosan megmondják. "A nemzet én vagyok". Amit tehát nemzetellenességnek lehet hallani, az közönséges Fidesz ellenesség.
2014. jún. 6. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
55%
Én baloldali vagyok szerintem a szocializmusban is látok potenciált a modernben bár ezt nem taglalom mert kétlem, hogy itt akárki rendelkezne a kellő olvasottsággal. Ettől még nemzeti is vagyok szeretem a magyar nyelvet, kultúrát,örökséget stb. bár tény, hogy a mostani magyar társadalmat nem az valami szégyenteljes.
2014. jún. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
"A baloldali szavazók is állandóan gyűlölködnek ellenük meg kiakarják zárni őket a nemzetből, utálják őket." Ennyire egyszerünek látod ezt?
2014. jún. 6. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
38%

Szerintem itt nem azzal van a baj, hogy a baloldaliak nemzetellenesek lennének, sőt. A baj az, hogy a kormánypárt magyarországon elkezdett túl nacionalista lenni, mert a válságban erre van igény.


Viszont ezzel a kuruckodással, ami a tanulatlan senkiknél bejön (akik Magyarország jelentős részét alkotják) pont az európai integráció és fejlődés lehetőségét veszítjük el.

Nem az lenne a megoldás a válságra, hogy bezárjuk a gazdaságunkat, mindenkit bűnbaknak kiáltunk ki, aki befektet az országba, hanem fejleszteni kellene az oktatást, minimalizálni az államot, létrehozni az egyéni biztosítókat mind TB, mint nyugdíjbiztosítás szintjén.


Viszont ez a kormánynak nem érdeke. Kevesebbet lophatnának, kevésbé lenne befolyásuk az emberek mindennapjaiba, nem tudnák kiszolgálni az oligarcháikat, nem építhetnék tovább a plutokráciát.

2014. jún. 6. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Magyaroszágon a rendszerváltás óta nincs baloldal, a Fidesz pl néha baloldalibb politkát folytat (államosítás) mint az MSZP. Kb minden jelentős magyar baloldali gondolkodó nyugatra menekült az oroszok elől, úgyhogy a közeljövőben nem is lesz itt baloldal.


Ausztria Németország része volt a 2.világháborúban és utána nyugati befolyás alá került, mi meg Németország szövetségesei voltunk és oroszok alá kerültünk, ennyi a magyarázat szerintem. Oroszoknál a náci múlt sokkal brutálisabb bűnnek volt beállítva mint nyugaton, a bécsi döntésekkel a határon túli magyarokat szereztük vissza, így vált az is 'náci' témává, SAJNOS, ezenkívül nálunk sokkal több zsidó él mint Ausztriában és rengeteg a zionista köztük, nehezebb így túllépni a náci múlton, ha mindennap ez a téma, és belátni, hogy a bécsi döntések nagy része nem náci fasiszta területszerzés volt, hanem az akkori demográfia szerinti korrekt térkép (min 50%-os magyar többség). Mostmár úgyis késő, mert csak Székelyföldön van 60% feletti magyar többség, ha jól tudom.

2014. jún. 6. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Őszödi Ferenc ***** válasza:
69%
Tudod, ki a nemzetellenes, hazaáruló kutya? A vezéred, akit habzó szájjal megválasztottál. A felcsúti mutyikirály. A narancsos böszme. Na, az a nemzetellenes.
2014. jún. 6. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
37%

Baloldali vagyok, és kikérem magamnak hogy nemzetellenes lennék!

Ezek a most hatalmon lévő szalonfasiszták, na ezek a nemzetellenesek de nagyon.

2014. jún. 6. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a kérdést egy Jobbik gyűlésen is tedd majd fel légyszi.
2014. jún. 6. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!