Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minimum ötszázezer magyar...

Minimum ötszázezer magyar dolgozik klföldön. Miért?

Figyelt kérdés

A kérdés talán kicsit naívnak tűnik, de annál súlyosabb. Tudjuk, hogy sokan vannak ezzel a dologgal úgy, hogy, mint hálátlan külföldre szakadó, hazájukat cserben hagyó, hanyagoló, felejtő fattyoknak tartják azokat, akik "kint" dolgoznak, ott próbálnak érvényesülni és érvényesülnek, akiknek a fizetésükből levont adó, valamint a járulékok nem a magyar államkasszát, hanem az őket foglalkoztató országok büdzséjét növeli, és az ez miatt kieső források, tulajdonképpen veszteségként jelentkeznek Magyarország pénzügyi és gazdasági rendszerében. (Amivel a korábbi költségvetési tervezetek nyilván számoltak, kalkuláltak.)


De miért mennek ki? Miért nem térnek haza? Meddig lesznek kint? Hányan vándorolnak még el?



2014. jún. 7. 20:41
1 2 3 4 5 6
 31/51 anonim ***** válasza:
96%

# 28:

Körülbelül a harmadik találat a keresőben:

[link]

2014. jún. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/51 anonim ***** válasza:
97%

# 30:

LOL, nézd meg a 29-es válaszomat te is légyszíves. A németek, osztrákok és angolok végeztek felmérést, nem a magyarok és főleg nem a baloldaliak...


és valóban hamis, mert elérte kb a 600 ezret is.

2014. jún. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/51 anonim ***** válasza:
96%

# 32:

Bocs, 31-re gondoltam...

2014. jún. 7. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/51 anonim ***** válasza:
79%

Olyan egyerű a válasz: Mert szeretnének normálisan élni, én se tegnap óta élek NO-ban, és amit MO-n látni mikor nyaralunk... hát valahogy nem bántam meg a dolgot. Az anyagiakon kívül meg az egyéb dolgokra ki sem térek, mint az emberek egymáshoz való viszonya vagy épp úthálózat és hasonlók.

Aki pedig ilyenre szokás szerint rávágja, magyar dolgozzon az országon belül mert magyarnak született... hát hónap végén biztos jól tud lakni a tudattal vagy épp tud vele fizetni ha a HUF elfogyott. :)

2014. jún. 8. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/51 anonim ***** válasza:
80%
Amíg ezt te..vet tartjátok hatalmon, innen elmegy aki tud!
2014. jún. 8. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/51 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a magasabb fizetés és a jobb körülmények miatt. De a lelki része is nagyon fontos. Itthon viragzik a protekció és az urambátyám-rendszer. Az embert alig becsülik meg a munkájáért.
2014. jún. 8. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/51 anonim válasza:
8%
és 3 millió itthon. miért.
2014. jún. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/51 anonim ***** válasza:
97%

Hogy, miért jönnek ki olyan sokan? A saját indokaimat el tudom mondani:


-sokszor fizetés

-közbiztonság

-tisztaság az utcákon

-egészségügy

-toleráns, normális társadalom, se rasszizmus, se homofóbia

-nem kell félni, hogy valami őrült diktátor kormányozza az országot és holnap tovább nyirbálja a jogaimat

-nincsenek jobbik féle újnácik se tomcat, echo tv, ákos és hasonló csőcselék

- a gyerekem normális iskolába járhat majd


Ezen marginális okok miatt vagyok kint és maradok is itt örökre.

Persze tudom, hogy ezek a dolgok nem fontosak és habzó szájjal zsidózni, trianonozni kéne, akkor lennék igazi magyar, nem pedig hazaáruló....


Mo-on mindig is volt egy ilyen mentalitás, hogy mindenkit elüldözünk aki kicsit is értelmes. A sok magyar Nobel-díjas akikre annyira büszke mindenki (ilyenkor nem számít, hogy szinte mind zsidó volt) külföldön dolgoztak és értek el eredményeket, mert Mo-on nem volt rájuk szükség...most is csak azokra van akik az egyenlőséget és hasonló dolgokat az ördögtől valónak gondolnak.

Meg lehet nézni, hogy hasít velük az ország...

2014. jún. 8. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/51 anonim ***** válasza:
100%

Aki úgy gondolja, hogy külföldön szeretne inkább munkát vállalni a jobb munkakörülmények és a magasabb fizetés reményében az ne sokat gondolkozzon ezen hanem minél hamarabb - minden lehetőséget kihasználva- induljon útnak.


Én majdnem 12 évig dolgoztam minimálbérért itthon. A lakás fenntartása (rezsi) a gyerekek iskoláztatása STB... az összes pénzt már a hónap közepetáján elvitte. Gyakorlatilag nem szégyen leírom én már volt úgy, hogy éheztem csakhogy a gyerekeknek legalább a minimumot meg tudjam adni.

Egyik ismerősömnek köszönhetően aki rábeszélt egy Németországi munkára (nem igazán akartam itt hagyni a családot) kimentem én is és nem bántam meg.

A keresetem többszöröse az itthoninak - sokkal jobban élünk így és több mindent tudok adni a családnak a gyerekeknek.

Akinek van rá lehetősége az ne hezitáljon induljon útnak bátran.

2014. jún. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/51 anonim ***** válasza:
11%

Akkor a miniszterelnök úr megmondta, hogy ez a megoldás, ha valaki nem kér abból a romhalmazból, amit ők nyolc év alatt (már a fele alatt is) "megteremtettek". Egyedül a hazugság menedzsernek köszönhetően nyertek 2006-ban.

Róla beszélek: [link]


.


Itt mondja a következőben az akkori miniszterelnök, hogy mit csinálhatunk ha nem tetszik amit művelt: https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=-t..


Ehhez még "kemény munkával" létre hozta azokat a körülményeket, hogy ne legyen kedve az embereknek itthon fizetni az egyre csökkentett jövedelmekből a többszörösére emelkedő lakás fenntartás és megélhetés árait. nem volt sok választás. Vagy utcára került az ember (akkor özönlötte el a sok hajléktalan az országot), vagy nyomorgott, vagy kimegy külföldre szerencsét próbálni, mint azt ukázban is megkaptuk.


Azért választott 2010-ben az ember tömeg egy jobb, ember barátibb vezetést, akik elindították az országot egy olyan (korábban ismeretlen) úton, ahol folyamatosan csökken az infláció. Csökkennek a lakás fenntartás költségei az egyenlővé alakuló közteher viselésnek köszönhetően.


Abból is látszik a jó irány, hogy az emberek igen nagy része megerősítette a jelenlegi kormányt abban, hogy jó úton jár.


A kivándorlók száma lassan csökken, a 2010 előtt tönkretett országban. Nem lehet egyik ciklusról a másikra rendbe tenni egy 8 éven keresztül csak fosztogatott országot! Sőt, már 1990 környékén kezdték szétverni az országot. Felszámolták az ipart és Gyurcsányék csak befejezték a rombolást és fosztogatást, mire már megelégelte a nép és kinyílt a szemünk és helyesen léptünk a választás jogintézményében.


Ahhoz még idő kell, hogy rendbe tegyék az bal oldal rombolását, ami 1990 környékén kezdődött. (ezt néhányan nagyon el akarják felejteni a Gyurcsány-Bajnai rombolással együtt).


Idő kell ahhoz, hogy nem csak kicsit, de nagyon is jól élhető országgá váljunk. Lassan, nagyon lassan fel tudunk majd így zárkózni a sokak által irigyelt nyugati színvonalhoz.


Azért nagyon lassan, mert a hosszú évtizedek 5 és 3 éves terveivel csak helyben topogott az ország fél évszázadon keresztül, és egyetlen lépést sem jutott előbbre.


Akkor itt voltak az oroszok és próbáltunk volna mást tenni.. Most viszont az UNIO-ban lévő ellenzék és hazánk baloldali politikusai próbálják megakadályozni Magyarország önállóvá válását, mert tisztában vannak vele, az nekik az eddig lenyúlt pénz elvesztését jelenti.


De kedves elvtársak, már késő!


Megindult Magyarország a saját erősödése és önállósodása útján. Lassan már nem lesz értelme elmenni innen, sőt az egyre inkább épülésnek indult országunkba vissza szállingóznak majd azok akik elmentek. Persze ehhez még idő kell, hogy elérjük azt a szintet.


A lényeg, hogy abba az irányba haladunk.

Ebben a népesség túlnyomó többségének a véleménye (szavazatok iránya) is megerősíthet minket.

2014. jún. 9. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!