Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Minimum ötszázezer magyar...

Minimum ötszázezer magyar dolgozik klföldön. Miért?

Figyelt kérdés

A kérdés talán kicsit naívnak tűnik, de annál súlyosabb. Tudjuk, hogy sokan vannak ezzel a dologgal úgy, hogy, mint hálátlan külföldre szakadó, hazájukat cserben hagyó, hanyagoló, felejtő fattyoknak tartják azokat, akik "kint" dolgoznak, ott próbálnak érvényesülni és érvényesülnek, akiknek a fizetésükből levont adó, valamint a járulékok nem a magyar államkasszát, hanem az őket foglalkoztató országok büdzséjét növeli, és az ez miatt kieső források, tulajdonképpen veszteségként jelentkeznek Magyarország pénzügyi és gazdasági rendszerében. (Amivel a korábbi költségvetési tervezetek nyilván számoltak, kalkuláltak.)


De miért mennek ki? Miért nem térnek haza? Meddig lesznek kint? Hányan vándorolnak még el?



2014. jún. 7. 20:41
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
71%
Mert fidesz kormány van.
2014. jún. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 A kérdező kommentje:
De hát az elvándorlás az már nem mai jelenség. Nem csak a Fidesz ideje alatt volt, mint tapasztalható jelenség.
2014. jún. 7. 20:47
 3/51 anonim ***** válasza:
92%
Mert akkor meg MSZP kormány volt. Egy kettő csak egy híján húsz.
2014. jún. 7. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 A kérdező kommentje:

Gondolod, hogy csupán a kormányok tehetnek róla?


Na és mi a helyzet azokkal, akik elfelejtettek a dolgozóiknak munkájuknak megfeleő illetményt juttatni?

2014. jún. 7. 20:52
 5/51 anonim ***** válasza:
97%

Hát kalandvágyból! Nem hallottad még?


Komolyra fordítva a szót, ebben az országban sok minden nem megy úgy, ahogy kellene. Kint jobban megbecsülik a munkát, nem csak anyagilag, barátságosabb a környezet, még bevándorlóként is, ha valaki családot tervez, ott összehasonlíthatatlanul jobbak a lehetőségek. Lassan már arra kell inkább összekaparni az érveket, miért érdemes maradni.

2014. jún. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
28%

""Mert fidesz kormány van""


A Magyarok nem csak a fidesz kormány alatt mentek külföldre dolgozni hanem amióta szabadon vállalhatnak munkát külföldön azaz a rendszerváltás óta.

A kérdező szerint ez semmilyen bevételt nem jelent az államnak - ez így nem igaz.

Sokan akik külföldön dolgoznak az itthon maradt családtagjaikat is támogatják anyagilag így a megkeresett összeg egy részét itthon költik el ez viszont bevételt jelent az államnak.

2003 és 2009 között francia országban voltunk (CNC esztergályosként) én is küldtem haza pénzt a szüleimnek.

2014. jún. 7. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 A kérdező kommentje:
Szerintem sokan szerettek volna maradni. Épp ma beszéltem valakivel, aki azt mondta nekem, hogy Magyarországon érzi magát a legjobban, nem szeretn e sokáig kint lenni, de otthon nem tud megélni, ott ahol tartózkodik és dolgozik, abban az országban, otthoni jövedelmének többszörösét kapja. Ő otthon szeretne élni, de nincs lehetősége arra, hogy Magyarországon éljen, vagy inkább megéljen. Nem tehet arról, hogy alulfizették. Szerintem a fizetések szabályozásával van a gond ill. a fizetések harmonizálásával.
2014. jún. 7. 21:00
 8/51 anonim ***** válasza:
5%
Mivel tudod alátámasztani ezt a számot?
2014. jún. 7. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim ***** válasza:
83%

"Gondolod, hogy csupán a kormányok tehetnek róla?"


Nem gondolom, tudom.


"Na és mi a helyzet azokkal, akik elfelejtettek a dolgozóiknak munkájuknak megfeleő illetményt juttatni?"


Arról véletlenül nem a kormány tehet? Nekem is van egy asztalos műhelyem, amit el sem indítok, mert még önmagamnak sem tudnék megfelelő illetményt adni. Ráadásul legalább három olyan kőműves ismerősöm is van aki szintén emiatt áll. Amint elkezdesz csinálni valamit megfojt az adójával!


Az embereknek nem ez a sok segély kéne, elég lenne ha nem öl meg az adóval. Kéne a fenének segély...

2014. jún. 7. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
88%

"A Magyarok nem csak a fidesz kormány alatt mentek külföldre dolgozni hanem amióta szabadon vállalhatnak munkát külföldön azaz a rendszerváltás óta. "


Senki sem állított, vagy állít olyat, hogy csak azóta mennek ki. A kérdés a számadatra vonatkozott. Az pedig jelentősen megugrott a fidesz alatt. Erre reagáltam.

2014. jún. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!