Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nevezik egyre többen...

Miért nevezik egyre többen Magyarországot "következmények nélküli" országnak?

Figyelt kérdés
2010. jan. 2. 12:07
 1/8 anonim ***** válasza:
76%

Mert a politikusok bármit csinálják az emberek eltűrik mint a lámák.

Most is emelnek mindent mi szó nélkül fogunk fizetni...

2010. jan. 2. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
90%

Mert a korrupció már egy olyan fokra lépett, ahol direkt ne a gazdaságélénkülését szolgáló döntéseket támogatja a költségvetés, amiből fejlődhetnénk.

Hanem azokat az utakat ahol lehet osztogatni, verseny nélkül, koncepciós versenyeztetéssel, pályázattal, ingyen pénzeket osztani stb, csak hogy jusson a politikusoknak!

Hogy pld egy törvénnyel meglehetne szüntetni sok korrupciót és még sem teszik.

A legnépszerűbb korrupciós eset, amikor jó olcsón elvállalok valamit, amivel nyerek, csak épp hiányos az ajánlatom, és a pótmunkákat 100× os áron csinálom, amiből jut is marad is.

A megoldás pedig egyszerű! A költségvetés túllépésének 10% os maximalizálása a előre nem várt akadályok esetén! A magán szektorba ez alap! De sok megoldás és példa van.

Amíg ezek a kiskapuk nincsenek bezárva, és nem léteznek felelősök, addig tényleg következmények nélküliek leszünk, illetve a következményeket a társadalomnak kell elnyelnie!

2010. jan. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
83%

Mert itt bárki milliárdokat privatizálhat aztán lelép és soha többé meg se találják..


A politikusaink és egyéb vezetüink pedig NEM SZÁMONKÉRHETÖEK ÉS NEM FELELŐSSÉGRE vonhatóak amint lemondanak!!

2010. jan. 2. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%
Igen, nálunk ha az embernek elég pénze van, bármit megengedhet magának, sose fogják felelősségre vonni, vagy ha mégis, akkor is nagyon minimálisan. Az milyen már, hogy Kulcsár Attila, aki milliárdos károkat okozott, miután hazakerült, rögtön háziőrizetbe került, majd azt is enyhítették lakhelyelhagyási-tilalomra. vagyis nem hagyhatja el Budapestet, de azon belül szabadon utazhat, és azt csinál, amit akar, otthon alhat, a valószínűleg minden luxussal ellátott házában. Közben a Zuschlag, aki egy kis mitugrász nyikhaj volt, ellopott 50-60milliót, aminek a nagyrészét már vissza is fizette, de ő ott ül előzetesben egy börtönben.
2010. jan. 2. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Másik, a BKV botrányai. Minden napra jutott egy, de érdekes módon felelőst még nem találtak, aki aláírta, azzal védekezik, hogy ő csak aláírt, de nem ő a felelős a szerződés tartalmáért, hanem a jogi osztály. MI VAN???!!! Nem felelős annak a szerződésnek a tartalmáért, amit aláírt? Ki hallott már ilyet? De persze, itthon ezt bele lehet mondani a kamerába, következmények nélkül. Én próbálnám meg mondani a banknak, akiktől a hitelt felvettem, hogy én nem vagyok felelős a szerződés tartalmáért, mert nem én fogalmaztam, már holnap nem lenne lakásom!
2010. jan. 2. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Nemrég volt ,hogy egy (roma)csávó agyonvert egy másik srácot.Erre a biróság 1 évre ítélte el ,azt is felfüggesztve!Ez mindent elmond az országról....
2010. jan. 2. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha van pénzed itt azt csinálsz meg amit nem szégyelsz, nem lesz semmi következménye... Az emberek ahogy az első hsz irója is mondja "lámák".
2010. jan. 2. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ugyanazt kéne mint a komcsi kínában! kilopta a vállalkozó az anyagot a falból?Kivezetni a mezőre és agyonlőni ott helyben.
2010. jan. 2. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!