Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bokrost lelehet nyomni, ha...

Bokrost lelehet nyomni, ha egy vitára kerül sor?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok közgazdász, de lenne egynéhány érvem, amivel olyat pirítanék Lajosra hogy köpni nyelni nem tudna, hiszen ő csak a fiskális politika elkötelezettje, és a társadalmi érvekkel szemben teljesen tehetetlen. Ráadásul a teljesítménye, nagyon is kritizálható!

Egyszerűen, bár ki és nem csak Vona, elmosná néhány perc alatt, szóval szerintem már maga a vitára hívás is blöff!


2010. jan. 2. 12:47
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
77%
az első sorban leírtad.. nem vagy közgazdász.. :) előbb végezd el, aztán tedd fel ujra a kérdést, ha még aktuális. :)
2010. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 A kérdező kommentje:

De azért némi rálátásom van, és egy választás esetén nem a számok nyernek vagy a makrogazdasági elemzések, hanem a gazdaság kapcsolata a társadalommal.

Ehez Bokrosnak meg gőze nincs, ezért lenne esélytelen!


De Bokros sem valami nagy ász, csak egy neoliberális kiszolgáló!

Olyan mintha valaki nagy elméleti orvos (sebész, fül-orr-gégész) kutató lenne, csak épp egy mandulát nem tud kikapni! Ráadásul az elméletei, egy bukott modell részei!

Szégyen az egész pali, ha a 8 éves fiam, bemagolna 10 mondatot, már vele szembe sem lenne esélye egy választási kampányban, ugyanis az nem egyetemi előadás!

2010. jan. 2. 13:00
 3/25 anonim ***** válasza:
95%

off: újabb jobbikos kérdező?


on: nem lehetne, ő egy elismert közgazdász és kicsit jobban ért hozzá mint mi itt... nővérem is ezt mondta, aki a corvinuson végzett...

2010. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
95%
és mindezeken kívül természetesen értesz a focihoz, meg a tanításhoz is... igaz?
2010. jan. 2. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
84%

Kedves kérdező, megértem, hogy aggódsz Vona miatt. A helyében most én is be lennék sz@rva. Ha valaki piacra viszi a termékét, és nemcsak a barátainak árulja, számolnia kell a konkurenciával. És azzal is, hogy ha a másik hitelesebb, meggyőzőbb, csúnyán megbukik.


Már a kérdésfeltevésed is jelzi, hogy nem vagy biztos egy fölényesen nyert vitában vele szemben. Nekünk, választóknak pedig jogunk van meghallgatni mindegyikük érvelését. Én nagyon várom a vitát.

2010. jan. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
20%
Nem lehetne. Hogyan gondolhatsz ilyet? Nem tudtad, hogy Bokros az egyetlen közgazdász az egész országban? (lol)
2010. jan. 2. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
67%

"és egy választás esetén nem a számok nyernek vagy a makrogazdasági elemzések, hanem a gazdaság kapcsolata a társadalommal"


Nem. Választás esetén nem a társadalommal való kapcsoalt, és nem is a számok döntenek.

hanem a néphülyítés. Az, hogy ki mennyi idiótát tud maga mellé állítani a zombik közül. Ennek nincs köze sem a gazdasághoz, sem máshoz. Egyszerű manipuláció. Pont.

2010. jan. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
92%

"Én nem vagyok közgazdász, de lenne egynéhány érvem"


Ha nem vagy közgazdász, akkor nincsenek közgáz érveid, pont.


"ő csak a fiskális politika elkötelezettje"


Még azt sem tudod, mi az a fiskális politika. Lemosnád Bokrost, csakugyan.


Egyébként Bokros egy politikai vitában nem lenne túl erős, hiszen Bokros gyenge képességű politikus. Arról mantrázna folyamatosan, hogy ő "racionális" és "felelős", és ennek kétségkívül bedőlne az embereknek az a 10%-a, aki hisz a Független Szakértő Mítosza című tündérmesében. A másik 90%-ot, aki más mítoszokban hisz, tökéletesen hidegen hagyná, kivéve, hogy egyeseket még külön felháborítana az arroganciája.


Bokros ugyanis csapnivaló politikus azon kívül, hogy képzett közgazdász. A politika és a közgáz az két különböző dolog.


"Egyszerűen, bár ki és nem csak Vona, elmosná néhány perc alatt"


Egy vitának sincs egyértelmű győztese és vesztese (csak akkor, ha a résztvevők nagyon dilettánsok). Ha Bokrost felkészíti a Political Capital, akkor nem szenved vereséget vitában senkitől, mármint a saját fanjainak nem nyújt csalódást és ez bőven elég.

2010. jan. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
59%

"egy választás esetén nem a számok nyernek vagy a makrogazdasági elemzések, hanem a gazdaság kapcsolata a társadalommal.

Ehez Bokrosnak meg gőze nincs, ezért lenne esélytelen!"


Tkp. úgy ellenzed Bokrost, hogy közben a Bokros-mítosz 2/3-át beszoptad már. Elég furcsa.


A Bokros-mítosz úgy szól, hogy "Bokros egy zseni, ő maga a megtestesült Észszerűség, Racionalitás és Felelősség. A többi párt demagóg, felelőtlen és agyatlan. Tehát aki Bokrosra szavaz, az okos, intelligens, bölcs, megfontolt és higgadt, nem úgy, mint a sok birka, akikre hat a demagógia". Ez a demagógia tereli a birkák egy részét az MDF-akolba. Te már fél lábbal ebben az akolban állsz, amikor azt hiszed, hogy a Bokros vs. nem Bokros vita lényege az, hogy "makorgazdasági elemzések" vs. valami más. tehát elhiszed a Bokros-mítosznak azt az állítását, hogy ebben az országban az ész és a gazdasághoz való hozzáértés Bokros kizárólagos tulajdona. Részvétem.

2010. jan. 2. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

Én is nagyin várom a Bokros-Vona vitát.


Sajnálom, hogy Vona ilyen gyáva, és terel. :(


T

2010. jan. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!