Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Bokrost lelehet nyomni, ha...

Bokrost lelehet nyomni, ha egy vitára kerül sor?

Figyelt kérdés

Én nem vagyok közgazdász, de lenne egynéhány érvem, amivel olyat pirítanék Lajosra hogy köpni nyelni nem tudna, hiszen ő csak a fiskális politika elkötelezettje, és a társadalmi érvekkel szemben teljesen tehetetlen. Ráadásul a teljesítménye, nagyon is kritizálható!

Egyszerűen, bár ki és nem csak Vona, elmosná néhány perc alatt, szóval szerintem már maga a vitára hívás is blöff!


2010. jan. 2. 12:47
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
72%
Mondjuk a Viktor tuti nem fogja lenyomni elég gyengén vitázik számokat nem tud stb..
2010. jan. 2. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:

Mint vállalkozó, a 90-es évek közepén nagyon nagy segítségnek éreztem, hogy nem derült égből értékelik le ezentúl hol 0,5, hol 5, hol 2 százalékkal a forintot, hanem előre tudom, mikor mi lesz az árfolyam.


Nem is lett volna az egész leértékelésre szükség, magától vissza rendeződött volna a fogyasztás! Te mint vállalkozó? Sokszor még a MNB sem tudta hogy mikor fog, csak az épp aktuális gazdasági helyzet döntötte el! Nem azért volt csúszó mert mindent előre tudtak, hanem mert a sarokszámokkal tudták alakítani az infláció mértékét!


Nem sokan vettek fel bankkölcsönt akkoriban, és nem is baj, hogy nem adósodott el a lakosság fülig, mint 2006 körül.


Áhh, tényleg!

Újrakezdési kölcsön, eszköz hitel „ mezőgazdaságban” Mikro hitel „ posta bank!

És sorolhatnám, csak tudod 30-36% között nem volt aki felvegye!


A Gorenje-turizmus 1989-ben volt. Kevered a dolgokat. Vám miatt nem volt értelme Bécsben vásárolni, mert a benzin sem volt két fillér. 1989-ben csak azért létezett Gorenje-turizmus, mert Budapesten nem lehetett kapni egyáltalán a nyugati cuccokat.


89 be törölték el a vízumkényszert és a kék útlevelet, és igaz hogy akkor indult a Gorenje túrizmus de az iparszerű tevékenységek 92 ben kezdtek hihetetlen hiányokat okozni!

Te nem tudod hogy miről beszélsz, mert én abból éltem!

93-96 ig sefteltem, műszaki, bőr, ruha, stb

Pontosan ez volt a lényeg, hogy nem lehetett kapni „ hiánygazdaság a kereskedelemben, világ

Bokros hozta be a 200dolcsis korlátolt valuta keretet, bővítését és az összevonhatóságát stb.

Te nem vagy képbe , lehet hogy akkor még nem is éltél!

Lehet hogy 90 be már mentek a dolgok, de igazán üzletszerűen, amikor havi több ezer márka is megfordult a sftben az 92-95 között volt, 3-4 en béreltünk egy komplett buszt stb!


Az export nem ellehetetlenült, hanem nőtt. A valuta pedig nem ment ki, a fiz.mérleg javult.


Ne viccelj már!

Azt a hatalmas növekedést!

[link]



"De itt van Bokros gyengesége, hogy a reálgazdasághoz semmi köze „ ANALFABÉTA” hozzá!"


Nem értesz hozzá, el is ismered. Ahhoz képest szépen osztod Bokrost, a tények teljes nem ismerete mellett. Ehhez az arcoskodáshoz csak gratulálni tudok. Olyan, mintha a jellemfejlődésed 9 éves korban elakadt volna.


Bokros lehet hogy akkor a tudásának megfelelően cselekedett, és abban igazad lehet hogy utólag könnyebb okosnak lenni, de akkor ma miért nem ismeri be hogy sokat tévedett?

De hogy most nem az a megfelelő ami ő akar az 100%.


"Nálam meg 1000× tanultabb és jobb közgazdászok vannak a Jobbikban!"


A jobbikban egyetlen "közgazdász" van, a kissé zavaros komcsi Bogár László.


Közel nem Bogár az egyetlen, az hogy a számodra zavaros pedig nem én tehetek!

Persze a neoliberális agyaknak minden zavaros, amibe belekeverednek a társadalmi hatások, a korporatív előnyök stb!

Lóránt Károly ő is egy buta közgazdász!

[link]

Bogár László is buta

[link]

Csath Magdolna ő is buta

[link]



Nem érdeke hogy az egyetemi tanárok, docensek, mennyire buták és csak Bokros az okos?


[link]


De mivel is jobb vagy okosabb Bokros?



Ha szerinted nem ezt jelentik, akkor viszont ne sipákolj azon, hogy korrupció van.


Kellenek támogatások, hiszen a világba mindenütt vannak és ha nállunk nem lenne az hatalmas versenyhátrányt okozna!


Ideje lenne eldöntened, hogy szerinted van vagy nincs korrupciós probléma Magyarországon, mert egyszerre a kettőt állítani még jobbikos logikával is furcsa.


"Hanem bizonyos területeket meg kell célozni, amiben az ország versenyképes, sőt verseny vezető lehet, és azokat is csak orientált, célzott módon támogatni."


Ez történik most. És baromi hatásos, ugye?


Ennek semmi köze ahoz ami kellene!

Nem adó kedvezmények kellenek amik csak monopolizálnak, hanem új beruházást , és versenyt élénkítő támogatások. Energia és bio növény kultúra, energetika, feldolgozó ipar.

Minél több munkahely és minél kevesebb monopolizálás!

A tőke befektet, de irányokat nem jelöl ki, és a legnagyobb bukó a nagytőkébe hogy a magas technológiai befektetés miatt nagyon csekély a teremett munkahelyek száma.

Az az kár befektetni, mindenbe ami külföldi ! Ami nem azt jelenti hogy az arra érdemesekbe nem kellene. Viszont az arányokat át kel helyezni a KKv k támogatására, amit ez a válság ékesen bebizonyított!


Amiről te beszélsz, mint neoliberális gazdaság, az épp most mutatta meg hogy a szabályozatlanság a gazdaságban egy idő után kioltja magát!

Persze Joseph Eugene Stiglitz is egy hülye mert nem osztja a véleményed?

[link]


Szóval mindenki hülye, aki nem neoliberális!!!!!

2010. jan. 2. 19:57
 23/25 anonim ***** válasza:
92%

"Nem is lett volna az egész leértékelésre szükség, magától vissza rendeződött volna a fogyasztás!"


Tudod, hogy alakult a magyar fizetési mérleg 1993-94-ben? Elég csúnyán. Vedd szépen elő a táblázataidat.


Lehet, hogy ez a helyzet magától megoldódott volna, de az akkori kormány nem jósokból állt, fogalmuk sem volt, hogy magától megoldódik-e, és ezért klasszikus megoldásokhoz folyamodtak.


"Te mint vállalkozó? Sokszor még a MNB sem tudta hogy mikor fog, csak az épp aktuális gazdasági helyzet döntötte el! Nem azért volt csúszó mert mindent előre tudtak,"


De azért, te szerencsétlen barom. Havi 1,2%-kal, később 1%-kal, még később 0,8%-kal stb. értékelték le a forintot egy ecu-usd 70:30 kosárral szemben.


"És sorolhatnám, csak tudod 30-36% között nem volt aki felvegye!"


Az eredmény ugyanaz. Nem adósodtak el a háztartások. Helyes, hogy nem adósodtak el? Igen.


"az iparszerű tevékenységek 92 ben kezdtek hihetetlen hiányokat okozni!

Te nem tudod hogy miről beszélsz, mert én abból éltem!

93-96 ig sefteltem, műszaki, bőr, ruha, stb"


Hát legyél is kurvа büszke arra, hogy nemcsak tudatlan jobbikos majom vagy, hanem még bűnöző is. Minden jobbikos hazaffy a hazája megkárosításából gazdagodott meg? Nemcsak értelmi, hanem erkölcsi nulla is vagy, te agytoprongy.


Korábban írtam, hogy a jellemfejlődésed elakadt 9 éves korban. Nem lőttem mellé nagyon.


"Közel nem Bogár az egyetlen, az hogy a számodra zavaros pedig nem én tehetek!"


Bogár zavaros, pont. Hülyeségeket beszél. Fogalmakat talál ki, hogy dilettantizmusát újításnak álcázza. Jellemző, hogy te kedveled Bogár munkásságát, ugyanolyan beteges, mint te.


A Jobbikban mindenki meg van kattanva egyébként, vagy vannak többé-kevésbé normális emberek? Merevtekintetű Gabika és három kedvenc szlogenjét papagájként ismételgető Balóné - mindannyian mintha egy szürrealista panoptikumból léptek volna elő.


"Csath Magdolna ő is buta"


Ő is csak egy komcsi.


"Kellenek támogatások, hiszen a világba mindenütt vannak és ha nállunk nem lenne az hatalmas versenyhátrányt okozna!"


OK, de akkor állj le azzal, hogy korrupció van. A korrupció táptalaja a támogatás.


"hanem új beruházást , és versenyt élénkítő támogatások."


Évente több mint 1000 milliárdot dob ki az ablakon az állam fejlesztésekre, beruházásokra, vállalkozások tőkével való megtömésére.


A neoliberálisozásodat meg úgy veszem, hogy a disznó röfög, a patkány cincog, a jobbikos neoliberálisozik.

2010. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

Évente több mint 1000 milliárdot dob ki az ablakon az állam fejlesztésekre, beruházásokra, vállalkozások tőkével való megtömésére.


Betennél erről egy linket mert sajnos ez nem igaz!


A neoliberálisozásodat meg úgy veszem, hogy a disznó röfög, a patkány cincog, a jobbikos neoliberálisozik.


A liberális elfajzott, narkomán buzgalom, meg azt hiszik hogy csak ők tudnak mindent és akár egyetemi tanárokat is lehülyéznek a cél érdekében, miközben az egész világot majdnem tönkre tettek a megvalósíthatatlan elveikkel. Aki pedig nemért egyet a vad kapitalista felfogásukkal, még ha szemmel láthatóan káros is az adott országnak az meg csak kommunista lehet! Szánalmas liberálagybeteg vagy!

2010. jan. 2. 22:11
 25/25 anonim ***** válasza:

Kérdező!

Nagyon nem folyok bele a vitátokba, mert annyira nem érdekel a téma. De az nyilvánvaló számomra az eddigiek alapján, hogy sötét vagy, mint a fekete föld. ;)

2010. jan. 3. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!