Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Milyen alapon szólhat bele...

Milyen alapon szólhat bele egy külföldön élő és dolgozó ember a magyar belpolitikába szavazatával a választásokon? Ez hol lehet bármely országban is erkölcsös?

Figyelt kérdés

Jóízlés kérdése hogy nem szólok bele olyan területbe, amivel ilyenformán nincs napi kapcsolatom.


A magyar állampolgárságot természetesen el tudom fogadni főleg ha nem lennénk az EU állampolgárai szabad utazással letelepedéssel.

Főleg ha 1990-től 2005-ig létezett volna ez az intézmény - amíg kint voltunk az EU-ból!

Akkor miért nem kezdeményezte egyik kormány sem? Hmm



2014. jún. 10. 22:59
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Attól mert kimennék máshol élni attól még foglalkoztatna mi van itthon, főleg egy ilyen kérdés. Márai Sándor is foglalkozott napi heti Magyarország történéseivel, még Amerikában is.


Másik meg nem a választás eredménye miatt kérdeztem, hanem elvi síkon fontos ez!

De ha ez döntött volna teszem azt jobban mozgósít a Fidesz kint Erdélyben mert szorosabb a közvéleménykutatási eredmény, akkor elég dühös lett volna a baloldal ha ezen múlik, nem ?

2014. jún. 11. 00:52
 12/17 anonim ***** válasza:
En 21 éve élek külföldön. Az utolsó szavazás amin meg otthon éltem az 1990-es volt és valóban csak akkor szavaztam utoljára Magyarországon. Úgy gondolom, hogy ha nem otthon fizetem az adót akkor jogom sincs szavazni. Egyetértek a kérdezővel. Akinek a bőrére megy az válasszon.
2014. jún. 11. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Ha külföldön lakó/dolgozó magyarról van szó, akkor olyan alapon beleszólhat, hogy talán szeretne haza jönni, de nem ilyen elfuserált politikai rendszerbe...Ezért próbál onnan is tenni valamit.
2014. jún. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
" Ez hol lehet bármely országban is erkölcsös?" OV meg a helyettesbohoca szerint ez igy jo. JOOOOOO!!!! Erkölcs? Az meg mi?
2014. jún. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 Pro Patria ***** válasza:

Tudod mi az igazán furcsa? Hogy egészen eddig SENKIT nem zavart ez, pedig amióta választások vannak Magyarországon, azóta létezik az is, hogy a külföldön élő magyarok szavazhatnak ide.

Azok, akik itt születtek, de adott esetben már 20 éve kint élnek, és nem is terveznek visszajönni.


Ez egészen eddig - érdekes módon - senkit az ég egy adta világon nem zavart.


Most hirtelen a határon túli magyarok kettős állampolgárságával előjött ez az idétlen "aki nem itt adózik, ne is szavazzon" szállóige. Annak fényében, hogy mint mondtam, két évtizede százezreknek van szavazójoguk úgy, hogy nem itt adóznak, nem tűnik képmutatónak ez...?


Valójában ez csak egy mondvacsinált indok. Az igazi alapját az adja, hogy mivel a baloldalnak semmilyen nemzeti kötődése nincs, a határokon kívül rekedt magyarok természetszerűleg jobbra szavaznak ővelük szemben - köszönje a baloldal magának, nyugaton minden politikai képviselet fontosnak tartja a nemzetet -, de ezt nem mondhatják így kereken, ezért kitalálták ezt az erőltetett érvet helyette.


(Ha az adózás szempont lenne, a baloldal szavazótáborát erősítő jelentős réteg, a dologtalan cigányok kapásból kiesnének. De ugyanígy nem szavazhatnának a diákok, a gyesen lévő anyukák, az álláskeresők, a nyugdíjasok sem.)


Továbbá: ahogyan írták itt is, országon belül is ugyanez az eredmény jött volna ki. A határon túli szavazatok száma csak csepp a tengerben.

Csupán a savanyú a szőlő tipikus esete ez, nem több.


---------------


És még amit hozzáfűzök:


"Főleg ha 1990-től 2005-ig létezett volna ez az intézmény - amíg kint voltunk az EU-ból!

Akkor miért nem kezdeményezte egyik kormány sem? Hmm"

-> Ennyi a politikai ismereted. 2004-ben ugyanis tartottak népszavazást a kettős állampolgárság megadásáról, ami ellen az akkori baloldali kormány hathatósan ágált. Ezt azóta sem feledték el odakint. Mindig kikéri magának a baloldal, hogy "kirekesztik a nemzetből" pedig önmagával teszi ezt. Azzal, hogy nem vállal közösséget a nemzet tagjaival. Ez tesz ugyanis minket nemzetté.

Ha egymás érdekeit nem képviseljük, ugyan ki fogja megtenni helyettünk?


És az MSZP-nek nyolc teljes évig nem jutott eszébe bocsánatot kérni. Majd Mesterházy a kettős állampolgárság miatti szavazójog okán elindult Erdélybe a kanosszajárásra. Kissé megkésve.

Nyolc évig fel sem merült ez. Majd mikor újra előjött a kettős állampolgárság megadásának ötlete, akkor sem tette meg. Akkor sem, amikor tényszerűen kivitelezésre került az. Még akkor sem, amikor elvált, hogy szavazójog is jár hozzá. Sőt, még azt is kivárt, amikor nem volt biztos, hogy az alkotmánybíróság átengedi-e.

És csak miután az utolsó szalmaszál is megszűnt, akkor ment Erdélybe - nyolc év után! - azt mondani, hogy az akkor szavait az MSZP-nek "félreértelmezték". Képmutató.

A következő héten pedig Szanyi - ez az erzsébetvárosi érdekeltségűként az ottani zsidó származású budapesti polgárok védelmére büszke, rasszizmusellenes toleranciabajnok - ugyanúgy lerománozta az Erdélyből jött magyarokat. A legcinikusabb gúnnyal.

2014. jún. 11. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Engem zavart akkor is most és fog is, mert nem tartom becsületesnek.

2004-ben pont akkor volt már felvetve Fidesz által amikor már jelentőse EU-n kívül tartózkodás miatt nem volt. De viszont lett volna 1998-2002-ig lehetősége rá. Úgyhogy léci ne minősítsd a pol tudásom mert elírtam egy évet. 2004 az Eu belépést dátuma.

Kell némi perspektívikus látásmód ahhoz hogy valaki a magyarság provinializmusából világtörténelmi távlatokba nézzen. Aki 'csak' a magyarsággal van elfoglalva, az ilyenformán a problémával foglalkozik, nem a megoldással.

Az EU többek között azért jött létre mert a németek franciák vagyis a vezetőik belátták hogy az hogy kié Lotharingia stb. soha el nem dönthető dolog lesz. Így ha közös állampolgárok lesznek így senki nem érzi majd úgy hogy ki van valahonnan rekesztve. Ez egyébként minden csoportra igaz. Gondolj a nemzetségekre amikor bele kellett olvadniuk Magyar Nemzetbe. A szűklátókörű ragaszkodik, a progresszív egy nagyobb egységben gondolkodik. Persze, vannak érzelmek kultúra meg minden. De ki törődik a történészeken kívül főniciakkal akik egyedül kevesen voltak hogy túléljenek mondjuk. Főleg ebben a vészterhes korszakában a magyarságnak, ahol saját uralkodó osztálya támad és zsákmányolja ki a közép-osztályt, szóval ebben az időszakban felülemelkedve látni egy nagyobb egységet nos üdítőleg hat minden elnyomott hazánkfiának, mintahogy nekem is.

Nagyon egyszerűen a nézőpont más egy jobboldali inkább magyarságán rágódik, egy bezárt bunkerben, míg egy konzervatív liberális mondjuk rám, felmegy a kilátóba és előretekintve szemléli Európa sorsát. Mekkora játszmát akarsz játszani? :-)

2014. jún. 11. 23:07
 17/17 Pro Patria ***** válasza:
100%

"Persze, vannak érzelmek kultúra meg minden. De ki törődik a történészeken kívül főniciakkal akik egyedül kevesen voltak hogy túléljenek mondjuk. Főleg ebben a vészterhes korszakában a magyarságnak, ahol saját uralkodó osztálya támad és zsákmányolja ki a közép-osztályt, szóval ebben az időszakban felülemelkedve látni egy nagyobb egységet nos üdítőleg hat minden elnyomott hazánkfiának, mintahogy nekem is."


Kizsákmányoló úriosztály - középosztály közötti harc, a nemzetek egybeolvadása... Szinte hallom felzengeni a sorok után: "És nemzetközivévévé leeesz hooolnapraaa a vilááág!":)


Nagyon az az érzésem egy hosszabb ideje, hogy akik "az európaiságot" hangoztatják azok azért teszik azt, mert "kis poros magyarként" szégyenérzetük van itt, a kontinens "perifériáján". Nagyobb büszkeségtöltetet adna nekik az, ha a Colosseum, az Akropolisz, az Eiffel-torony mind "egyetlen kultúrát jelentene", amely kultúrának "ők is a tagjai" - így leküzdve saját vélt jelentéktelenségüket.


Én azonban - elegendő tudással a kultúránkról és a történelmünkről - látom, és felfogom, hogy a magyar nemzet semmivel sem kisebb jelentőségű, vagy szerényebb szerepű, mint a francia, az angol, vagy a német. Csak kevésbé szerencsés sorsú.

2014. jún. 12. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!