Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne depolitizálni...

Hogyan lehetne depolitizálni a közéletet?

Figyelt kérdés

Már mindenhol megjelent a politika, és a velejárói is:vita, gyűlölködés, személyeskedés.


Más népek 4 évente egyszer foglalkoznak a poltikával:amikor választás van( pl a finnek)


Én személy szerint nem engedélyezném a tévében,rádiókban, újságokban politikához kötődő témák megjelentetését.


2010. jan. 2. 20:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
36%
Majd ha úgy élünk mint a Finnek!
2010. jan. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Fényévekre vagyunk tőlük.
2010. jan. 2. 20:47
 3/14 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem azt kellene belátnia az embereknek, hogy ez nem élethalálharc kérdése. Meg kellene tanulni tisztelni a különböző véleményeket. Attól, hogy a barát, a testvér, a szomszéd, a partner már pártra szavaz, még nem lesz rosszabb ember. A politikusok szándékosan tesznek erre egy lapáttal: "aki magyar velünk szavaz", "a mi oldalunkon van az igazság" stb. Az emberek cimkézik magukat meg egymást, a politika bevonul a munkahelyekre, az orvosi rendelőkbe, az iskolákba, a hálószobába, teljesen feleslegesen. Én a hangnemet és a felfogást próbálnám megváltoztatni. Elfogadhatatlan, hogy a "hazaáruló" szó mindennapos szitokszóvá vált. Csakúgy, mint a kommunistázás, a zsidózás, meg a nácizás. Már ott tartunk, hogy 10-12 éves gyerekek is így szidják egymást, miközben kétlem, hogy tisztában lennének a szavak jelentésével.
2010. jan. 2. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
32%
Az életszínvonalbeli különbség nem érv. Az Audival közlekedő, jól fizetett egyének sokszor hangosabban szitkozódnak, mint azok, akik egyébként tényleg nagyon szerényen élnek. A fejekben van a legnagyobb sötétség.
2010. jan. 2. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
68%

Én már 2002 ben is tudtam hogy baj lesz, aztán 2006 ban már nagyon tudtam és még is sokan szavaztak rosszul! De ez még érthető is.


Viszont akik most is rájuk akarnak szavazni, azok hol élnek, vagy mit akarnak még?

2010. jan. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
32%

A harmadik 20.48-nak van igaza.

El kell fogadni hogy van másik oldal is.

2010. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
12%

"Már mindenhol megjelent a politika, és a velejárói is:vita, gyűlölködés, személyeskedés."


Ha zavar, akkor ne nézd/olvasd/hallgasd a politikát.


"Más népek 4 évente egyszer foglalkoznak a poltikával:amikor választás van( pl a finnek)"


Hány évet éltél Finnországban? Más népek meg folyamatosan zavarognak, utcán verekednek, gyújtogatnak (pl. görögök, franciák). Nem kell azt hinni, hogy Magyarország valami különleges hely.


"Én személy szerint nem engedélyezném a tévében,rádiókban, újságokban politikához kötődő témák megjelentetését."


Akkor az állampolgár honnan ismerhetné meg, mi történik a politikában? Mi alapján választanánk?


A depolitizálás egyébként a diktatúrák szokása, legutóbb Kádár idején volt depolitizált közélet.

2010. jan. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%

Megint egy valaki,aki megakarja mondani,hogy kire ne szavazzak! Hadd döntsem el én,hogy a Fidesznek hiszek vagy az MSZP-nek!Ha MSZPs vagyok,akkor a Fideszt tartom elfogadhatatlannak,ha Jobbikos,akkor pedig mindenkit.

Ne más mondja meg,hogy én kire szavazzak.A kérdésre pedig a válaszom:ezt a gyűlölködést,állandó kampányolást a Fidesz kezdte,amikor a nép leszavazta a kormányukat.Azóta nem tud OV beletörődni a vereségbe,és csak ócsárolni tud mindenkit.A többi párt csak utánozza őket.

2010. jan. 2. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mert miért ócsárol a Jobbik mindenkit? Annak is megvan az oka, ugyanis szándékosan nem adnak róluk híreket se semmit a tv-ben, minden jobbikos fasiszta antiszemita köcsög, érdekes, az antiszemitázást is mindenre rámondja a média, nézdd meg, kikből áll. Egyébként a Jobbik elismeri, hogy a Fideszben vannak normális politikusok is, és nem minden ötletük hülyeség. (Leszámítva pl az újabb milliárdos pénzeket a cigányok integrálására)És ez nem csak magánvélemény
2010. jan. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

21:16 A világ nem feketéből és fehérből áll.


"Ha zavar, akkor ne nézd/olvasd/hallgasd a politikát."


Jó, Kösz.Már mindenhol ottvan.BEMÁSZIK MINDENHOVA


"Nem kell azt hinni, hogy Magyarország valami különleges hely. "

Hol írtam hogy különleges?Kezeltesd a paranoiádat.


"Hány évet éltél Finnországban? "Ismerek ott egy pár embert, szoktunk beszélgetni.


"legutóbb Kádár idején volt depolitizált közélet."

Hehe, nagyon jól tudom.


Na tessék erről beszélek, már itt is kezdődik(lásd előző kettő).Egyszerűen ha szóba kerül valami a politikából akkor már vágnák át egymás torkát.Leszarom ki mit mond, itt csak a diktatúra segíthet(mint Szingapúrban).Csak akkor lesz rend és nyugalom.

2010. jan. 2. 22:03
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!