Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért ez a fene nagy pesszimiz...

Miért ez a fene nagy pesszimizmus?

Figyelt kérdés

Mindenhol csak azt hallom, hogy így fog tönkremenni az ország, meg úgy fognak felvásárolni minket a zsidók, meg amúgy tesznek tönkre a cigányok.

Miért kell ez?

Egy országon nagyon sokat tud lendíteni az önbizalom.

Nem azt mondom, hogy hirdessük fennhangon, hogy mi vagyunk a legjobbak, mert az se jó. Sőt!

De kell egy egészséges nemzeti önbizalom. El kell hinnünk magunkról, hogy képesek vagyunk jobbá tenni az országot és nem csak a mostani rossz helyzetünkén keseregni.

Miért nem hiszik ezt el az emberek?


2010. jan. 2. 21:33
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Ha van egy egészséges nemzeti önbizalmad, pár idióta egyből kitalálja, hogy a köszönésed skinköszönés, ergo náci vagy. De ha szétnézel, nincs sok ok az önbizalomra, ha éreznénk, hogy a törvényeink, vezetésünk velünk van, na akkor egyből lenne. Szóval ez nem egy olyan dolog, amire hosszú éveket kell várni. Megfelelő helyzetben hamar kialakul az optimizmus.
2010. jan. 2. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Rengeteg ország van, amelyekhez képest mi maga vagyunk a mennyország. Sok afrikai országban az emberek a fél karjukat odaadnák, ha úgy élhetnének, mint mi.

Ismertem egy afrikai srácot, akit azért küldtek az ELTÉ-re történelmet tanulni, hogy később politikusként az országa javára hasznosítsa az itt tanultakat.

Miután megtanulta Mária Terézia rendeleteit (ami már ide s tova több mint kétszáz éve volt) boldogan mondta, hogy ha ezt megvalósítja otthon, akkor áldani fogják a nevét.

És mi hol tartunk ehhez képest?

Valóban nem túl biztató a kép, de attól még elhihetnénk, hogy lehet jobb is és tehetnénk érte, ahelyett hogy csak magunkat sajnáljuk és kesergünk.


Amúgy nem vagyok skinhead, nem vagyok jobbikos és mégkevésbé vagyok náci.

Hungaristának mondanám magam, de mivel ma már ez elég érdekes tartalmakkal párosult, inkább az se lennék.

De érdekel, hogy mi lesz a hazámmal és tenni akarok érte.

És szerintem ennek nem az a módja, hogy mindent a zsidókra és a cigányokra fogunk és őket pocskondiázzuk.

2010. jan. 2. 21:48
 3/17 anonim ***** válasza:
57%
Afrikában más a helyzet, ott csak a számunkra nyomornak számítót látják mindenfelé, nincs reális képük a világról szerintem. Ettől függetlenül valóban nem az önsajnáltatás a jó út, aki tudja, az végzi a dolgát, akit meg kirúgtak és pesszimista, azokat is megértem.
2010. jan. 2. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
80%

Mert az a valóság hogy tönkre ment az ország, és csak agonizálunk!

Vannak akik még nem látják, de jövőre már az ő nagyrészük is látni fogja!

Az ország 1/3 a sem dolgozik már, minden rendszerünk a katasztrófa szélén, az adóság elborít mindenkit, és egy olyan közegben vagyunk ahol mindenki életképesebb!

Ha életképesebb akarsz lenni ahoz az őseidet és a gyerekeidet kellene olyan helyzetbe hozni amit a nagy része nem fog túlélni. A gazdaságunkat egy külföldi elit uralja, akikhez meg nem lehet hozzányúlni!


Akkor miért is lenne valaki optimista?

2010. jan. 2. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

Szerintem te túl sötéten látod a dolgokat.

És a szavaidból úgy veszem ki, hogy nem is akarsz változtatni.

Na ez a baj.

2010. jan. 2. 21:59
 6/17 anonim ***** válasza:
72%
Kérdező, ha tényleg hungarista vagy, akkor gratulálok. Végre egy olyan hozzászólás, amivel baloldaliként is tökéletesen egyet tudok érteni. Egyébként én is büszke vagyok a magyarságomra, de ezért soha nem nevezett senki nácinak. Nem kellene a politikusokra várni, hogy majd először tegyék ők rendbe az országot, aztán majd akkor esetleg mi is elkezdhetünk tenni érte. A maga módján mindenki hozzátehet, még ha egy kicsit is. És igen, szükség van egy spontán, egészséges nemzeti önbizalomra, amely nem a gyűlöletről szól.
2010. jan. 2. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
30%

Alapvetően ilyenek vagyunk.

Reméljük majd később változik, fő az optimizmus.

2010. jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
48%

A maga módján mindenki hozzátehet, még ha egy kicsit is.


Mit kellene hozzátenni?

Nem tudok már többet dolgozni, ami meg összejön abból nem lehet megélni! Csinálhatsz te bár mit, a fejed felett mindig elcsösznek valamit! Persze ezt úgy elcsöszték, hogy ebből nem lesz kiút, amit te is észre fogsz venni, és akkor te sem leszel ekkora optimista!

2010. jan. 2. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
70%

A nemzeti önbizalom drágám nem pénz kérdése.

Igaza van a jobboldali és a baloldali kérdezőnek és válaszolónak. Neked és nekem kell tenni érte egyen egyenként, majd közösség ként, ohgy itt jó legyen élni annak ellenére hogy szarban van a haza.

Ha te tudod az értékeid és vigyázol rájuk akkor már jobban érzed magad a világban. nem kell az utcát szeméttel elborítani mert az mindenkié, nem kell tönkre tenni a tereket mert az mindenkié stb.. Itt kell változtatni. S ezek csak pit egyszerű témák amin általában mindenki csak kesereg de nem tesz azért semmit,hogy az másképp legyen.

2010. jan. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Sajnos hiányzik belőlünk a nemzeti önbecsülés,a radikális eszmék csak kárunkra vannak,sajnos pesszimista nemzet a miénk,hátha egyszer másképp lesz.Bízzunk benne.:)
2010. jan. 3. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!