Magyarország lakossága erősen jobbra tolódott vagy egyszerűen csak nincs megfelelő baloldali alternatíva?
Az idei országgyűlési választás eredményeképpen a jobboldali pártok (Fidesz-KDNP, Jobbik) együttesen 65,09%-ot, míg a baloldali pártok (MSZP-Együtt-DK-PM-MLP és LMP) mindössze 30,91%-ot értek el.
Mivel magyarázható ez? 2010-ig Magyarországon is viszonylag kiegyenlített volt a helyzet, de azóta egyértelműen a jobboldali pártok tarolnak.
Ez azzal magyarázható, hogy az újabb generációk sokkal inkább jobboldaliak, vagy egyszerűen csak azzal, hogy nincs megfelelő baloldali párt?




válasza:Az mszp 8 éve miatt
Az etnikai problémák miatt
A kiöregedő (meghaló) baloldali szavazók miatt




válasza:



válasza:Én arra következtetek ebből, hogy egyre butábbak az emberek.
Hol van itt jobboldali párt? A jobbik? Szocialista gazdasági programmal (majd mi megmondjuk mennyit fizess multi!)
Fidesz? Államosításokkal, teljes piaci szabályozással, cenzúrával, haveri kinevezésekkel?
Hol élsz te ember... Ebben az országban csak baloldali szocialista pártok vannak.
Majd ha valaki Amerikát akar csinálni az országból, na az lesz a jobboldali.




válasza:



válasza:Jobbra? :-)
Egyre balabbra tolódunk, Lassan Orbán felveszi a Kádár melléknevet is...




válasza:#4
Hálistennek egyik se akar Amerikát csinálni.




válasza:Először is, a magyarok tömegpártra szeretnek szavazni. Még akkor is, ha az szalonképtelen. Jelenleg ez a Fidesz. Az MSZP széthullott, a törzs (ami még mindig MSZP néven fut) nagyot bukott az őszödi beszéd és a gazdasági (világ)válság, illetve annak kezelése miatt. Így maradt a Fidesz.
A szalonképtelenségét a választásokon történő alacsony részvételi arány mutatja. A választók nagy része még a Fideszre sem akart szavazni, de mivel tömegpártokban gondolkodnak, nem volt számukra alternatíva.
Kis pártnak feltörni nagyon nehéz. Kétségbeesett emberekre és rendkívül agresszív fellépésre van hozzá szükség. Ez volna a Jobbik.
Ehhez hozzá jön, hogy a biztos szavazók nagy része könnyen megvezethető proli, akinek nem terjed tovább a memóriája néhány hónapnál.




válasza:



válasza:Kapcsolódó kérdések:
Ez nagyon tetszett: " – Mennyi időre lenne szüksége Magyarország megszállásához? – Huszonnégy órára. – És ha ellenállnak? – Tizenkét óra. – Hogyhogy? – Elmaradnak az üdvözlő beszédek. " -Walther von Brauchitsch...
A legtöbb külföldről betelepült cég azért jött Magyarországra, mert olcsóbb a munkaerő, szolgalelkűbbek az emberek és beérik kevés fizetéssel. Emellett Magyarország közép-európai ország, közelebb van, mint Kína vagy Vietnám. Viszont, ha itt mindenki Ausztria szintű...
Én sosem értettem, mi a baj a kormányzó úrral. Az én nagyszüleim felvidéki magyarok, onnan költöztek ide, amikor Horthy hadserege bevonult, akkor nagyon örültek neki. A nagyszüleim és az ő szüleik, rokonságuk, úgy tekintett Horthy kormányzóra, mint az Istenre, ma...
Ha megnézzük Pest megyében (BP-vel együtt) lakik kicsivel kevesebb mint az ország harmada. (közel 3 millió ember) Itt van az ország teljes kormányzata, ez a terült az ország szíve. Közép-magyarország adja az ország GDP-jének közel felét. Közel 14 milliárd. Melyből...
Minden jog fenntartva © 2026, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!




