Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a Jobbik mennyi...

Szerintetek a Jobbik mennyi %-ot fog kapni a választásokon kb.2018-ban, hát 2022-ben?

Figyelt kérdés
Ti mire tippelnétek? Növekedni fog vagy csökkenni az arányuk? Mire számítotok és mit szeretnétek?

2014. jún. 18. 14:40
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
58%
Én már annak is örülnék, hogyha a mostani VB eredményét tudnám, nem hogy négy év mulva. Amúgy ha jól fognak menni a dolgok csökken, ha rosszul nőni fog, de nem tudom mi lesz a következő 4 évben. Annyi dolog van függőben, nem lehet megmondani.
2014. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
47%
A Jobbik már tetőzött. Egy ilyen karakterű párt 20 százaléknál többet nem szerezhet az országgyűlési választásokon. Önkormányzati választásokon érhet el kisebb-nagyobb sikereket, de ennél nincs benne több.
2014. jún. 18. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
28%
Általánosságban a modern demokráciákban a szélsőjobboldali pártok maximum 15-20 (esetleg 25) százalékig tudnak nőni, így azt mondanám, hogy ha jól alakulnak az ország dolgai, akkor ennek a skálának az alján, ha rosszul, akkor a skála tetején lesznek 2018-ban és 2022-ben egyaránt. Kormányzásra esélyük soha nem lesz.
2014. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem ha a Fideszes bili kiborul, akkor egy alkalommal meg fogja nyerni a választást 50% körüli eredménnyel, majd nagy balhék és államcsőd után örökre eltűnik a süllyesztőben.
2014. jún. 18. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
86%
Még az se biztos, hogy lesznek választások... :)
2014. jún. 18. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
A hasonló pártok maximum 25%-ot érnek el? Török országba is pl. nagyobb %-ot értek el, de a keleti radikális pártoktól mégis különbözik a jobbik, szervezettebb és megoldásokat ajánl olyan valós problémákra amikkel az országnak szembe kell néznie, sokak szerint rossz megoldás, sokak szerint jó megoldás, de van rá tervük, ebben különbözik a szokványos szélsőjobboldali pártoktól, szerintem nem lehet hasonlítani a többi radikális párttal.
2014. jún. 18. 15:01
 7/18 anonim ***** válasza:
8%

Igen, a hasonló pártok maximum 25%-ot érnek el. Nyugat-Európában a Jobbiknál sokkal értelmesebb gazdasági programmal rendelkező szélsőjobboldali pártok vannak (a Jobbik "gazdasági programja" kb. csődbe vinné az országot), és azok is maximum 25% körül érnek el. Törökországban (és nem "Török országba", ahogy kiváló magyarsággal írtad) melyik szélsőjobboldali párt ért el ennél jobb eredményt? Melyik pártra gondolsz?


A Jobbik soha nem fog kormányozni, mert - nagyon helyesen - a társadalom nagy részében erős az elutasítottsága. Értem én, hogy egyszerű, könnyen befogadható üzeneteket küld, de egyrészt ezek az esetek nagy többségében nem jelentenek semmi megoldást, másrészt soha sincs mögötte, hogy miből valósítanák meg ezeket az ötleteket, ezért nem lehet komolyan venni őket.

2014. jún. 18. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
79%

7/7 Egy baloldalitól sem hallottam értelmes, érzelemmentes, sztereotípianélküli, csupán racionális érveket felhasználó kritikát. Amikor ellenérveket fogalmaztam meg, a szokásos, náci kártyát és hasonló tekintélyelvű érveket hadováltak ellenem. A műveltebb baloldaliak pedig kőrkörös, alternatíva nélküli érveket. Ez nem alternatíva.


A Jobbik programja nem volt teljes, a kinyilvánított programjának nagy része befejezetlen volt. Volt, ami színtiszta populizmus (ingyen internet, fogászat), de volt, ami mögött igenis összetettebb gondolatok bújtak meg, amelyeket azért nem verték nagy dobra, hogy más pártok ne sajátítsák ki.


A baloldali programok többsége szintén SEMMIVEL nem voltak kidolgozottabb. Csupán közjogi kérdéseket vetettek fel, a gazdaságról semmi érdemlegeset nem közöltek - az LMP-n kívül, ami azonban szintén nem válaszolt a miértekre.


A Jobbiké, ha nem is volt tökéletes, legalább több mindenről szólt.

2014. jún. 18. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

A jobbik előbb utóbb kormányra fog kerülni.

Majd ha a városokban is olyan lesz a helyzet mint a legtöbb vidéki kisvárosban/faluban akkor kormányra kerül.Én nem voltam jobbikos de most rájuk szavaztam mert sem a FIDESZ sem az MSZP nem tudta megoldani a roma problémát.

2014. jún. 18. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
18%

"de volt, ami mögött igenis összetettebb gondolatok bújtak meg, amelyeket azért nem verték nagy dobra, hogy más pártok ne sajátítsák ki. "


szar is lenne ha a Jobbik programja megvalósulna...

szóval a Jobbik célja ezek szerint hogy ők egyenek a húsosfazékból nem az ország jóléte

2014. jún. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!