Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak szerintem van sok hasonló...

Csak szerintem van sok hasonlóság az LMP meg a Jobbik között?

Figyelt kérdés

Épp az LMP programját olvastam, "vadkapitalizmusról" írnak, meg társadalmi egyenlőtlenségek csökkentéséről,ökoszocializmusról, illetve a verseny szabályozásáról....stb


A Jobbikét is olvastam, vannak hasonlóságok.


Meg mindkét párt kommunikációjában fellelhető a "neoliberális" gazdaságpolitika teljes elutasítása, kritizálása.

Az LMP pont ezért hívja álbaloldalnak a DK-t meg a többieket.


Ezek szerint az LMP is a nagy államban hisz.



2014. jún. 24. 08:34
 1/10 anonim ***** válasza:
94%
Gazdaságpolitikailag vannak hasonlóságok, de a Jobbik társadalmilag sokkal konzervatívabb.
2014. jún. 24. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
86%

Az LMP szociáldemokrata hagyományokra épít de inkább zöld párt, ezért a globalizáció-kritika és a kapitalizmus-kritika része a programjának, a szélsőjobboldali pártok meg úgy általában akkor erősödnek meg, ha a baloldal gyenge, mert baloldali témákat is nyomnak (pl devizahitelesek).

Úgyhogy igen, a gazdaságpolitikában van sok hasonlóság, társadalmi szempontból az LMP liberálisabb, de ezt nem az SZDSZ módon kell képzelni, akik fölülről osztották az észt, mert az LMP-nek sokkal több terepen dolgozó embere van (szociális munkás, cigánytelepeken dolgozók stb) akik reálisan látják a helyzetet.

2014. jún. 24. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
96%

Minden párt programjában vannak hasonlóságok, ezen kár filóznod! Olyan sosem lesz, hogy minden párt mindenben eltérő véleményen van, de még csak olyan se, hogy egyetlen párt van mindenben eltérő véleménnyel a többitől.

Általában hasonlóak a célok, csak mások a megvalósítási módszereik, vagy éppen más értékrend miatt más a fontossági sorrendjük. Több dologban értenek egyet a pártok, mint amiben nem. De mivel mind a hatalomra törekszik, még amiben egyetértenek, azt is túlbonyolítják vitákkal.


Szavazás előtt volt egy teszt a neten, sok kérdéssel, és ha megcsináltad, kidobta, hogy melyik párttal értesz leginkább egyet, melyikre érdemes szavaznod.

Az eredmény úgy nézett ki, hogy fel volt sorolva az összes párt , és mellette a szám, hgoy hány százalékban egyeztek.

A számomra legunszimptikusabb párt az eredményemben a lista közepén végzett, úgy 44%-ban értettem velük egyet! Az utolsó helyen lévő párt sem a kedvencem, de vele is 27% egyezést mutattam. És akire szavaztam, azzal is csak 75%-ban értettem egyet, nem többen...

Sok a hasonlóság tehát.


De az biztos, hogy az LMP-t és a Jobbikot nem lehet egy lapon említeni, már csak a stílusuk miatt sem!

2014. jún. 24. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%
Nagyon messziről kell a két pártot nézned, hogy hasomlóvá váljanak.
2014. jún. 24. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Azt beszélik, már áll a dolog, ami jó előjel egy őszi tapasztalatcseréhez :)
2014. jún. 24. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1%
Az egyik szélső jobb, a másik szélső bal, olyannyira szélsőségesek, hogy már van átfedés Köztük
2014. jún. 24. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
3%

"Csak szerintem van sok hasonlóság az LMP meg a Jobbik között?"


Hasonlóság nyilván van (a radikalizmusukból adódóan), átfedés viszont nincsen.

Az LMP olyan mélyen liberális, szabadelvű párt minden létező tekintetben (gondoljunk csak bele a legutóbbi stiklijükbe, nulla mérlegeléssel, kapásból feleznék a "csecsemőgyilkosságok", azaz a születés utáni csecsemőölés büntetési tételét, ha kormányra kerülnének, és még sok hasonló vérbaromságuk van régebbről is) , hogy hiába puhul egyre-másra a jobbik, konszenzusra sose jutnának kb. semmiben, ergo bárminemű magasabb szintű együttműködés (ami a kormánycseréhez kellene) kizárva.

2014. jún. 24. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
63%

Egyébként:

Schiffer egy vámpír,

[link]

Vona meg maga a Chemotox:

[link]

2014. jún. 24. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Szerintem mindegyiknek egy programja van,$$$, és megy a különböző süketelés.
2014. jún. 24. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt hiszem, azon túl, hogy mindkettőnek van honlapja, azon mindenféle szövegek, szóval azon túl, csak szerinted van hasonlóság.
2014. jún. 24. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!