Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Sok olyan ember miért szül...

Sok olyan ember miért szül gyereket akik 75-90e ft-ért dolgoznak? Nem egy életbiztosítás ennyiből élni, pedig én is 100at kapok, de nem tervezem a gyerekvállalást

Figyelt kérdés

Én ennyi pénzből 21 évesen eszek egy jót, használom a kocsit, meg öltözködöm, és el is fogyott, vannak egyéb kiadások de nem számottevő egyik sem.



A környezetemben van olyan ember, akinek hitele van, erre csinált még egy gyereket, saját házuk nincsen pedig 28 éves, nem túlzok ha azt mondom egy igazi szerencsétlen buta ember.

Állandóan túlórázik, azért +20e ft-ért cserébe annyi sz*rt lenyel hogy normális épeszű ember nem csinálná.


Amikor mondta hogy nem a pénz számít csak a gyereknek legyen kaja a szájában, az első válaszom az volt rá, és Te meg a csaj nélkülöztök inkább?


2014. jún. 25. 12:15
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
50%

Ez az igazi boldogság :D (szarkazmus)

Mi ketten keresünk 300ezret havonta, de így is gondolkodunk, hogy legyen-e gyerek vagy sem... :S

2014. jún. 25. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
71%

Tehát ha 28 évesen nincs saját háza, akkor buta ember.


Értem. Nekem van még akkor 4 éven szerezni egyet a semmiből.


Na ezért nem fogunk mi sose Európához tartozni.

2014. jún. 25. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
91%

Miért nem azokkal van bajod akik a semmibe szülnek, és azok a gyerekek nem is lesznek hasznos tagjai a társadalomnak?


Egyébként az elöregedő társadalom igaz a gazdagabb nyugati országokra is, pedig ott nem hiszem, hogy az anyagiak jelentenék a gondot.

2014. jún. 25. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Sün!! ***** válasza:
100%

Tudod Magyarországon bizony a legtöbb ember 100 ezer forint alatt keres nettóban. Vannak olyan emberek, akik nem szeretnének gyereket valamiért. Akik szeretnének, azok legkevésbé a pénztől teszik ezt függővé. Én ezt egy jó kifogásnak tartom. Sokan az élet kiteljesedésének látják a gyermeket. Van aki fiatalon ezt nem így gondolja és később megbánja. Másrészről ugye ha az ebben a kategóriában kereső emberek nem vállalnak gyermeket, akkor elég hamar kihalna az ország.


Persze minden a szükségletektől függ. Egy "általános szükségletű" pár, 200-250 ezer nettó fizetéssel még úgy is simán vállalhat gyereket, ha albérletben lakik. Persze ha van két autó, netán mindketten cigiznek, kávéznak és sűrűn járnak el bulizni, a legmárkásabb ruhák és parfümök elengedhetetlenek, csakúgy mint az évi egyszeri wellnesshétvége+nyaralás+síelés. Akkor nincs min csodálkozni, ha sokan még 3-400 ezres nettó fizetéssel sem vállalnak gyermeket úgy sem, hogy van nagymama, van saját kéró stb.


Cseppet sem szeretnék általánosítani. Viszont ennyi pénzből is lehet gyereket vállalni. Csak helyén kell kezelni a célokat és a lehetőségeket.


Tehát úgy gondolom, aki szeretne gyermeket, annak előbb utóbb lesz is. Nem szabad a pénzt ennyire feltételül szabni.

2014. jún. 25. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
92%
Tudod Drága, mindenkinek más a fontos. :-)Nekem pl. a kocsi az utolsó, leszarom, meg az öltözködést is. Nekem még nincs gyerekem, de én pl. a házra költöm a pénzem, mert jól esik, hogy gyönyörű az udvarom, gyönyörű a kerítésem, van szép füves területem és van medencém. Van hol élnem és van hova kimennem az ajtón túl. Valakinek meg a csemetéje a legfontosabb. Te használod a kocsit, meg öltözködsz és el is fogyott? Számomra meg ez nem perspektíva. Ha így fogalmaztál, valószínűleg a kocsi nem a tiéd. Egyébként hol nyaraltál legutóbb és mikor? Milyen házban élsz?
2014. jún. 25. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
82%
Kérdező, ha így gondolkodol akkor soha nem csinálj gyereket.
2014. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
28%

Azért, mert felelőtlenek.

Másrészt, meg valszeg elcseszett az életük és akkor azt hiszik, hogy egy gyerek majd helyrerak mindent.

2014. jún. 25. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
62%
Az én környezetemben, itt Borsodban most az a menő a nők körében, mivel a legtöbbnek a tanulás meg a munka büdös(és itt most nem romákról van szó, de persze azok is megérnek egy misét), hogy összeszednek egy balekot, fél év után teherbe esnek, aztán nekik mindenki hagyjon békén a tanulással meg a munkával, mert ők babáznak.
2014. jún. 25. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
27%

A probléma onnan indul szvsz hogy nem védekeznek mert drága. Aztán mikor beakad a dolog akkor nem mennek el abortuszra mert az is drága. Ma meg már nem azokat az időket éljük amikor minden utcában élt egy asszony aki egy kötőtűvel el tudta intézni a dolgot.

Sokakat meg a pénz csábít erre. Kapják a családi pótlékot lehet felvenni szocpolt, gyest gyedet, adókedvezményt. Aztán ha rosszra fordul az anyagi helyzet így is akkor be lehet adni a gyereket állami gondozásba és nevelőszülőként kihozzák és kapnak fejenként 60k-t. De ez sem az ő hibájuk hanem az államé aki hagyja magát pumpolni pénzzel.

2014. jún. 25. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
87%

Gyermekem, ha bármit tudnál a szociológiáról, tudnád hogy minél csóróbb valaki, annál több gyereket csinál.


Sajnos.


Azonban egy dolgot had áruljunk már el neked:

az itteni lakosság 70%-a (vagy több!) 75-90e Ft-ból él, VAGY MÉG KEVESEBBŐL.


Persze, nagyon szép és követendő dolog hogy átgondoltad a helyzeted, és nem ragaszkodsz a 7-8-12 gyerekhez (végre egy épelméjű!), de sajna ha ezen a szinten senki nem vállalna legalább 2 gyereket, akkor kihalnánk. Nagyon gyorsan.

2014. jún. 25. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!