Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mondják azt, hogy nincs...

Miért mondják azt, hogy nincs munka Magyarországon?

Figyelt kérdés
Csak az OLX oldalán több mint 48 000 álláshirdetés van. Biztos több mint a fele kis pénz, de jobb mint a semmi és annál jobb, mintha a segélyért csúszna az ember.

2014. júl. 1. 22:50
1 2 3 4 5 6
 1/55 anonim ***** válasza:
92%
Mondok egy példát, bár engem nem érint (még). Én tanító vagyok. Megnéztem az OLX-en, van rengeteg oktatói állás, főleg angoltanárt és informatikust keresnek. Tanítót egyet sem, amíg néztem, lehet, hogy az ikszedik oldalon van egy Csajága Röcsögén, de arra kábé nyolcvanezren fognak jelentkezni. Az iskolámba minden nyáron jön vagy ötven pályázat, pedig nincs is álláshely.
2014. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/55 anonim ***** válasza:
16%
Aki akar dolgozni,az talál munkahelyet,a többi mondja ezt.
2014. júl. 1. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/55 anonim ***** válasza:
86%

Azért mondják, mert nem olyan szakmájuk van, amiből rengeteg van. Tehát egy informatikus / jogász elkezd panaszkodni hogy nincs munka, akkor az arra vonatkozik, hogy a szakmájában nem talál munkát. Azért ezekkel példálóztam, mert ezekből 6 000 000 van.

Én is elmehetnék pincérnek a mérnöki diplomámmal vagy éppen lehetnék közmunkás is ha nem lenne munkám. De míg jogászból, bölcsészből több ezer van, szakképzett !dolgozókra! ( karbantartó, szerelő, munkás, gyári munkás [ autó gyár, pl.: az audiban ] stb. ), ill. a fejlesztőkre ( pl.: öko-energia, bio cuccok, autók ) mindig szükség van és mindig keresik őket.

2014. júl. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/55 anonim ***** válasza:
100%
Ha belenézel, ennek a 48ezernek jelentős része MLM, azaz fizess be és tag leszel és hirdess orrba-szájba, és abból lesz pénzed, hogy mások is bedőlnek ennek a kamunak. Egy másik jelentős része biztosítás, telemarketing, ilyesmi. Amit mondjuk, én nem nevezek MUNKÁNAK, csak pénzkeresetnek, és hát a kettő nem ugyanaz. Én dolgoztam biztosításban is, ha éhhalál fenyegetne, talán újra megpróbálnám, egyébként köszönöm, nem. Miért mondom, hogy nincs munka? Azért, mert beszélek 3 nyelven, diplomám és még két szakmám van, tíz évnyi fordítói és tanári tapasztalatom, mégsincs egy normális állásom sem. Azért nincs munkahely, kérlek, mert nem születhet mindenki jó helyre, jó névvel, illetve nem mindenki alkalmas mindenféle munka elvégzésére, ha így lenne, nem is kellene külön szakmákat tanulni, csak egy közös olvasztótégelyből lennének kiutalva az emberek különböző munkákra. A segélyért sincs mindig munka ám, mert azért közcélú munkát kell végezni, előírt "mennyiséget", de vannak olyan községek, amelyek nem engedhetik meg maguknak a közcélúak foglalkoztatását még akkor sem, ha nagy részét az állam finanszírozza. Akkor az ottani emberek? Gondold át még egyszer, mielőtt kifakadsz és sugallod a rosszhiszeműséget, van, aki csak olyan messze találna munkahelyet, hogy az egész keresetét utazásra költené. Akkor te vállalnál ilyen munkát? Pl. bejárni egy 70 fős isten háta mögötti faluból 5 várossal arrébb, három átszállással, egy három műszakos munkára? Fel sem veszik, mert nem mobilis.
2014. júl. 1. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/55 anonim ***** válasza:
84%
Van munka, csak nem biztos, hogy megfelelő mindenkinek a képzettsége, tapasztalata hozzá. Seggnyalók előnyben, lsd. nemzeti dohányboltok.
2014. júl. 1. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/55 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 4. mondja... A nagy része nem is rendes munka, hanem vagy átverés vagy olyan ügynöki munka, aminél az is jobb, ha kiül valaki egy kalappal az utcasarokra kéregetni.

Ha nem lenne állásom én inkább nekiállnék egy vacak kapával egy szántóföldnek, minthogy ilyenben részt vegyek.

2014. júl. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/55 anonim ***** válasza:
86%

A # 4-es válaszoló egy újabb szeget ütött a koporsómba. Én ugyan azt tapasztalom, hogy van munka, de oda nem vennének fel mert túlképzett vagyok (nekem is két idegennyelv + szakma + építészmérnöki diploma), a szakmai állásokból pedig a Dunántúlon jelenleg csak 5 darab van, ha jól emlékszem (pont ma néztem). Na erre az 5 állásra jelentkezik 15-20 ember legalább és mivel én erősen pályakezdő vagyok, nem hinném, hogy felvennének.


Egyedüli esélyem az Audi (vagy más random munkatábor), de ha oda felvesznek, akkor ott fogok megöregedni, ahhoz pedig kedvem nincs. Nem azért szúrtam el x milliót és x évet a tanulásra, hogy egy gyárban, operátorként öregedjek meg. Inkább élek segélyből és bővítem a portfóliómat... több értelme van annak.

2014. júl. 1. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/55 anonim ***** válasza:
100%
a munka nem egy állhirdetésnél kezdődik hanem egy mekötött munka szerzödésnél, a hirdetések nagyrésze csak alibi, én hetente hívogatam egy állami céget ahol mindig ugyanaz a hang közölte hogy az állást betöltöték, mért volt mégis hirdetve mert a törvény szerint ugyan kéne oda 1 ember de a munkabérére már se pénz se akarat
2014. júl. 2. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/55 anonim ***** válasza:
93%

Kérdező, miért nem kapcsolódsz be a beszélgetésbe? Pesti vagy? Csak egy pesti állíthat ilyen baromságot. Ott elhiszem, hogy van munka. De az ország nem csak pestből áll. Bizony déli országrészen alig van munka, az is kb diplomásoknak vagy 8 osztályosnak. Középút nincs. És bizony a legnagyobb számú lakosság az középszintű tudással rendelkezik. Egyetemre meg nem mindenki tud menni. Egyrészt mert nincs keret rá, másrészt meg nem olyan okos, hogy mindenből 5-s legyen, hogy államira mehessen (de még ott is vannak költségek), ráadásul elvégezze azt.


Aki annyiból állapítja meg, hogy van-e munka az országban, hogy megnéz egy olyan oldalt, ami igazából nem is állásokkal foglalkozik és ebből von le következtetést, azt én nem tudom komolyan venni.

2014. júl. 2. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/55 anonim ***** válasza:
82%
10 es te vagy az aki még életében nem kajtatot munka után akkor lenne némi reális rálátásod, de amig anyuci apuci megtömi a hütöt könyű jártatni a szád
2014. júl. 2. 02:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!