Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért nem lehetnek Magyarorszá...

Miért nem lehetnek Magyarországon normális fizetések és normális munka?

Figyelt kérdés

Az egyik oldal azt fújja, hogy dögöljön meg mindenki, akinek nem jött össze az élet és nincs profi diplomája és jó kapcsolatai, a másik oldal meg most kitalálta, hogy mindenki kapjon alanyi jogon annyi pénzt, ami lényegében a mostani minimálbér + 20 ezer forint.


Mi értelme van ilyen szélsőségekben gondolkodni, hogy az egyik kiirtana mindenkit, a másik meg a semmiért osztogatna?

Miért nem az a cél, hogy az embereknek rendesen legyen munkahelyük és kapjanak megfelelő fizetést az elvégzett munkáért?


Most lehet, hogy csak én vagyok hülye, de nekem ez így lenne normális...



2014. jan. 12. 14:51
1 2 3
 1/22 A kérdező kommentje:
Honnan lett hirtelen ennyi szociáldarwinistánk és kommancsunk?
2014. jan. 12. 14:54
 2/22 anonim ***** válasza:
49%

Nekem van viszonylag normális fizetésem (átlag feletti), de nem volt könnyű összehozni. Ha lett volna létpénz pár évvel ezelőtt, sokkal előrébb tartanék most.


Egyébként a létpénz összege kisebb lenne mint a mostani minimálbér.

2014. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
(20/F)
2014. jan. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

[link]


Olvasd el, ezen az oldalon azt írják, hogy az átlagbér legalább 60%-a, vagyis 84 ezer forint.


"Nekem van viszonylag normális fizetésem (átlag feletti), de nem volt könnyű összehozni. Ha lett volna létpénz pár évvel ezelőtt, sokkal előrébb tartanék most."


A gyakorlatban ez mit jelent?

2014. jan. 12. 15:02
 5/22 anonim ***** válasza:
Gyakorlatban azt jelenti, hogy szakmailag fejlettebb lennék, és kevesebb személyes problémám lenne
2014. jan. 12. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
Amit linkeltél, az egy másik kezdeményezés, nem a létpénz.
2014. jan. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
16%
Mert Fidesz kormány van.
2014. jan. 12. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
32%

"a másik oldal meg most kitalálta, hogy mindenki kapjon alanyi jogon annyi pénzt, ami lényegében a mostani minimálbér + 20 ezer forint. "


Ez így korrekt is lenne.

2014. jan. 12. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
54%

Én ezt nem így látom.

Magyarországon van minimálbér és a munkanélkülieket is segítik képzéssel, közmunkával, bérpótló juttatással.

Az egészségügyi és nyugdíjrendszerünk is széleskörű, kiterjedt.


A gazdagok jelenleg is bőségesen segítik a társadalmat, a szegényebbeket, az SZJA 60%-át az egykulcsos adórendszerben is az emberek 20%-a fizeti be. Az egészségügyi, nyugdíj befizetéseik sincsenek maximalizálva, jóval többet fizetnek be, mint aminnyit kivesznek.


A normális fizetések alatt nem tudom mit értesz.

Jelenleg többé-kevésbé a fizetések piaci alapon működnek, így elvileg mindenki annyit kap, amennyit a munkája ér (persze azért vannak kivételek).

Azért nem kap mindenki nagyjából egyenlően, mert nincs kommunizmus.

Ha normális fizetések mellett a német, francia szintű fizetéseket érted (ami ott is lehet alacsony, a havi 1300 eurós minimálbér csak magyar, lengyel, román szemmel rendkívül vonzó), akkor ez azért nincs mert a magyar gazdaság, a magyar dolgozók nem képesek még annyit termelni, mint a nyugatiak. Ennek főleg történelmi, versenyképességi, társadalmi, politikai okai vannak.

2014. jan. 12. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

K

A

P

I

T

A

L

I

Z

M

U

S

2014. jan. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!