Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi lenne, ha nem fizetnénk ki...

Mi lenne, ha nem fizetnénk ki Mo.1989 előtti tartozásait?

Figyelt kérdés

Kiírhatnánk rá egy népszavazást, ki akarjuk e fizetni.

Ha azt választjuk, hogy nem, akkor mi lenne?


2010. jan. 5. 22:21
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
64%

Ha új alkotmányunk lenne, akkor lenne jogilag rá lehetőség.

Hiszen az akkor és a mai kormány között megszűnne a jogfolytonosság!

Gazdaságilag viszont kiszámíthatatlan reakciókat váltana ki a befektetőkből és a hitelezőkből!


A megoldás az átütemezés, amire mind jogilag, mind a gazdasági lehetőségeink” mind érve” alapján, de nem utolsó erkölcsileg is lenne esélyünk, hiszen a 69-84 között felvett 14000milliárd ból 90 re 30000milliárd lett úgy hogy 20000milliárdot menetközben vissza is fizettünk!


Nem hasonlít az uzsorára!!!!!!!!!!!! Amit mellesleg a nyugati országok többsége még büntet is, és kamat plafonokat is törvényerővel beiktatnak!

2010. jan. 5. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
67%
jah mint Romania, bejelentettekaz EU-nak, hogy bocsika nem tudunk fietni.Azt mi bajuk lett Semmi, hamarabb fejlodnek mint mi, nesze nekunk mar megint.
2010. jan. 5. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

nézd meg pl. Argentína példáját, nekik is milyen jó móka volt, amikor bejelentették, hogy akkor most nem fizetünk.


alapvetően ha te önhatalmúlag egyszer csak bejelented, hogy nem vagy hajlandó a tartozásaidat fizetni, akkor onnantól kezdve nem fognak benned bízni, és senki nem ad neked pénzt. Nem lesz honnan finanszírozni a működésed, és emiatt otthonról kell elszívni ezeket az összegeket, ami igen keményen érintene minket (képzeld el, hogy akkor a magyar állampolgároknak kéne felvásárolni hirtelen ugyanannyi állampapírt -vagy ennek megfelelő összeget befizetni-, mint amit a külföldiek vásárolnak össze)


amúgy alkotmányellenes is lenne egy ilyen népszavazás, mert költségvetési kérdésről nem lehet(ne, bár már volt).


Az újratárgyalás egy valósabb opció lehet, itt meg már látni kéne, hogy erre most tényleg van-e esély, megéri-e megpróbálni, nem eshetünk-e abba a hibába, hogy magunkat szívatjuk vele, mert esély sincs rá, viszont emiatt azt hiszik, hogy gáz van nálunk, és leértékelnek minket.

Ehhez már úgy tényleg érteni kéne a témához, én nem értek hozzá.


Viszont az egyértelmű, hogy egyoldalúan felrúgni a kötelezettségeket nem kifizetődő.

Hasonlóan a dologhoz hozzászagolni nem tudó közemberekre bízni a döntést népszavazás útján meg még nagyobb gáz.

2010. jan. 5. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Na, ha mindenre népszavazást írnánk ki, ahol pénzről van szó, akkor le is húzhatjuk a rolót, mert egyértelmű, hogy senki nem akar fizetni. Főleg, ha meg is kérdezik tőle. Józanabb helyeken ebből nem csinálnak kívánságműsort. A 2008-as "szociálisnak" nevezett népszavazás voltaképpen a demokrácia paródiája volt.


Más országokkal (mint pl. Lengyelország) azért nem jó példálózni, mert ott a hitelszerkezet is más volt. Ők államoknak tartoztak, mi pedig zömében magánhitelezőknek. A vissza nem fizetés egyenlő lenne az államcsőddel, az országba vetett bizalom teljes megszűnésével. Az átütemezést esetleg meg lehet próbálni, de a visszafizetés felfüggesztése kizárt.

2010. jan. 5. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Pontosan kiknek tartozunk?
2010. jan. 5. 22:54
 6/16 anonim ***** válasza:
ez engem is érdekelne
2010. jan. 5. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

még annyit, hogy az átütemezést se szokás ingyen adni, szóval ez szintén olyan dolog, amit ha nem muszáj, jobb kerülni


aki meg Romániával jött, hogy azok milyen királyan állnak, az nézzen már kicsit utána az ottani helyzetnek, most fogják befagyasztani ott a nyugdíjakat meg közalkalmazottak bérét + megvonnak minden egyéb juttatást is (ebédjegy, üdülési csekk,..), meg ott is jönnek szépen a megszorítások szépen, csak hogy lehívhassák az IMF-hitel következő részletét.

2010. jan. 5. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

[link]


Izlandon is népszavazás dönt arról, hogy kifizetik-e az Icesave nevű online izlandi bank adósságát a külföldi ügyfelek felé.

2010. jan. 5. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Pedig valahogy ki kell használni a lehetőségeinket amik nem lesznek sűrűn!


Bajnai nem valami fényesen kezelte a vállságot, mer nagyjából a gyereket a magzat vízzel esetet idézte elő, az az a vállság hatásaira még rápakolt egy adag gazdasági visszaesést is, aminek még korán sincs vége. Viszont egy viszonylag kis hiánnyal egyensúly hozott össze.

Ez sajnos ne fenntartható ha elégedetten hátradőlünk, mert jól látszik hogy mind a közszférában, mind a magánszférában nagyobb a fogyasztási minimum.

Viszont kihasználhatnánk a környező országok anticiklikus válság kezelésének negatív hozadékát. Az az náluk W grafikonú lesz a válság, hiszen a túlterhelt mérlegüket 2011-12-13 és lehet hogy még 14ben is vissza kell fognuk és bevételt kell növelni! ( adó emelés)

Ez lesz a W második V pontja. Míg a mienk L alakú és lassan emelkedő vízszintes vonal jellemzi. Az az, ha addig lehetne a 2011-12-13-14 es évekre moratóriumot kérni, és még az idén megvalósítanánk a rendszereinkben a még elviselhető megszorításokat, illetve a 2010 es évre a hiányunkat emelhetnénk 7-8% ra. Akkor sínen lennénk, és akkora versenyképességre tennénk szert, hogy magas hozzáadott értékek mellet /hazai cégek késztermék/ 15-20% diferenciával lennénk export orientáltak az importtal szemben és hogy legalább 20 évet nyerhetnénk 4 -5 év alatt! Természetesen ez nem ennyire egyszerű, mert hihetetlen nagy rendszer átalakításokat, gazdaságszerkezeti váltásokat , termék és feldolgozói srtuktúra,

átalakításokat stb kellene rövid idő alatt megvalósítani. Illetve a társadalomnak is meg lenne a maga áldozata, de megérné hogy Szlovákiában magyar tej legyen stb


De mindennek az alapfeltétele hogy képesek legyünk tárgyalni hitelezőinkkel és az IMF el!


Ha ne lépjük meg, akkor sajnos semmi esélyünk nem lesz, hiszen annyival nagyobb a külső állam adósságunk, hogy kb még akkor is egy szinten mozgunk a többiekkel, viszont egy legyengült és összezsugorodott gazdasággal kellene versenyeznünk!

2010. jan. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Még mielőtt nyomtatnátok az aláírási íveket jelzem hogy tudomásom szerint költségvetési tételről nem lehet népszavazást kiírni.
2010. jan. 5. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!