Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A Magyar mezőgazdaság 100...

A Magyar mezőgazdaság 100 millió ember élelmiszer ellátását tudná biztosítani első osztályú minőségben. Egyet értesz ezzel a kijelentéssel?

Figyelt kérdés
Ha igen, akkor van bizonyíték rá? Szerintem nettó baromság...
2014. júl. 4. 10:49
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
75%

Baromság.


Viszont ha teljes kapacitással működne, költséghatékonyan, termelési szempontokból is hatékonyan, akkor egyedül Magyarországot képes lenne bizonyos terményekkel ellátni.

2014. júl. 4. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
95%
100 millió ember túlzás, de az első baromságot ír, már most nem csak az országot képes ellátni. Rengeteget exportálunk. Például a dinnye 50 százalékát.
2014. júl. 4. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

A 100 millió a legfelső határ, de ennyi embert csak egy nagyon alapszinten tudnánk élelmezni. Erre példa Banglades, mely 1,5-ször nagyobb hazánknál, de a népessége 16-szoros.


Szerintem 20-30 millió ember a reális, amit modern mezőgazdasággal, fenntartható módon, európai szinten el tudnánk látni.

2014. júl. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
86%

én mint őstermelő azt mondom hogy el tudnánk látni az országot magyar zöldséggel, gyümölccsel. ês valamennyi jutna exportra is. DE ez a nyomorult kormány a nagybani piacokon azt a felvásárlót adóztatja keményebben aki magyar árut vesz. hol vannak itt támogatva a magyar termelők? inkább megveszik a rohadó, felpumpált, agyon vegtszerezett terményeket....

nekünk papír van arról hogy nem vegyszerezünk hanem biológiai védekezést alkalmazunk, mégsem kell...

ott húznak le minket ahol tudnak. kijön a nagybanira az irodában ücsörgő nagyképű...és azt meri mondani arra a növényre amit én a két kezemmel szedtem le és csomagoltam, hogy nem magyar....?! undorító :/

2014. júl. 4. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%
15 millió embert képes ellátni a Magyar termőföld, kimutatott tény.
2014. júl. 4. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
84%

Egy kertészmérnök barátom 3000 négyzetméterre egy négytagú család teljes ellátására. Mondjuk itt napelem, víztároló és üvegház és egyéb technikai megoldásokat is belerakott a modellbe.

Egyébként elképesztő és hihetetlen egészséges.

2014. júl. 4. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
66%

Szerintem nem elég magyar az, aki ilyeneket állít.

Az igazmagyarok 200 milliós számban hisznek.

2014. júl. 4. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%
Nagy-Magyarország akár el is tudta volna látni, na de nem elsőosztályú minőségben.
2014. júl. 4. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
95%

"amit én a két kezemmel szedtem le és csomagoltam, hogy nem magyar....?! undorító :/"


Nem undorító! Bizonyítékod van arra, hogy valóban magyar a termék? Csak azért mert azt állítod hogy te szedted, még nem biztos hogy igaz is. Legjobban az őstermelők ba*ák át a vevőt, ezt már megtapasztaltam a piacokon, ezért amennyiben lehet, kerülöm ezen helyeket. A mai magyar mezőgazdaság elavult eszközökkel, gondolkodásmóddal dolgozik, nem versenyképes a nyugati társaihoz képest. Nem beszélve arról, hogy egy középkategóriás magyar termékért van pofájuk egyeseknek elkérni prémium kategóriás árat.

2014. júl. 4. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
75%
Ha csak magyar termék lenne, akkor nem lehetne megfizetni a zöldséget, gyümölcsöt, mivel ha nincs verseny, akkor annyiért adja, amennyit nem szégyell. Ez nem jut el sokak agyába. Igenis kell a verseny, és az látszik, hogy a magyar gazda nem tud/akar versenyezni, mert 40 év szocializmusban el voltak kényeztetve, mert akármilyen sz*r minőséget eladhatott, hiszen nem volt konkurencia.
2014. júl. 4. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!