Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az olyan "Hungaricumok", mint...

Az olyan "Hungaricumok", mint a Szürkemarha, a Mangalica, a Medvehagyma és társai tényleg kiváló minőségű, világon etalon termékek, vagy az egész csak szélsőjobbos propaganda?

Figyelt kérdés

Mert én kezdek gyanakodni, a Mangalica lényegében egy középkori zsírsertés, ami nem volt az évszázadok során kinemesítve jobb húshozamra, mint a többi európai sertésfaj.


Annak ellenére, hogy a Szürkemarhának mekkora kultusza van, Magyarországon egy jó steak a kaviárral egyenértékű ínyencség, míg Amerikában kis túlzással mindennapi kenyér. Magyarországon eddig még csak rágós, furcsa ízű, öreg marhahúst tudtam venni boltban, életem legjobb marhasültjét Angliában ettem, ahol tudtommal több ember is fogyaszt marhahúst, mint nálunk.



Szerintetek van tudományos bizonyíték arra, hogy ezek a jellegzetes magyar ételek tényleg annyira jellegzetesek-e és überelik-e a nyugat-európaiakat, vagy az egész csak szellemi tuning, mint Trabanton a tűzcsíkok?



2012. máj. 8. 01:03
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

én ettem mangalicaszalonnát, egészen más, sokkal jobb, mint a sima szalonna.

Másrészt én is túlzásnak érzem ezt a nagy hungaricumozást.

Viszont az EU védi a földrajzi árujelzőket, vagyis a dolog nem csak szélsőjobbos propaganda.

Továbbá: tanuld meg, hogy csak a tulajdonneveket írjuk nagybetűvel:

mangalica

medvehagyma

szürkemarha

így!

2012. máj. 8. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
57%

Valóban jobbak. A mangalicát Svájcba exportáljuk. Főleg,hogy már rájöttek a "tudósok",hogy a zsír egészségesebb,mint az olaj. A mangalica pedig kimondottan zsírdisznó. Amellett,hogy sok a szalonnája,a húsa is jobb ízű,mint a sovány disznóknak.

Ugyan ez a helyzet a szürkemarhákkal is. De azokat sem itthoni fogyasztásra nevelik.Nem csak azért,mert a tartásuk többe kerül,mint a táppal etetett jószágoké,hanem azért is,mert itthon nem lenne rá kereslet.

A sok ostoba,aki bedől a reklámoknak,hogy csak a sovány hús az egészséges,még a Tesco-ban vett húsokról is leszedi főzés előtt azt a pici kövérjét,ami akad rajta.

Nyugaton már kezdik belátni,hogy mégis csak az őseink táplálkoztak jól.

Vegyél egy bolti csirkét és egyet a szomszéd néni szemétdombon kapirgáló csirkéiből. Főzd meg mind a kettőt,akkor tapasztalhatod a különbséget,mindenféle tudományos bizonyíték nélkül.

2012. máj. 8. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Kelet-europában több népnek is van gulyás szerű ételük, mégis hozzánk kapcsolják s híres lett.

Ugyan ez van a többi kajával is! Igazából csak akarás és marketing kérdése hogy híres legyen!

A szélsőjobbnak ehhez kevés köze van. És nem is rájuk bíznám mert akik EU zászlót égetnek, talán nem a legjobbak hogy megprobálják az EU-ban és a világon elterjeszteni ezeket a kajákat...

A szélsőjobb amúgy se jó semmire mert a szövegük csak duma, a tetteik meg inkább csak rombolásra jók...


A szürke marha, mangalica sztem jó arra hogy terjesszék. És te is írtad hogy öreg, rágós húst ettél! Magyarán nem összehasonlítási alap! Én spec ettem jót és rosszat is!

2012. máj. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

A mangalica egyszer előjött a Helyszinelők c. sorozatban is mint magyar "származású" sertés.

Ami jó az jó azt el kell ismerni,ide venném még a tönkölybúzát is pl.Ezek mind jó minőségű termékek.

Az hogy a magyar üzletekben mi van az más kérdés.A minőséget Mo-on nem tudják vagy nem akarják megfizetni.

2012. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
A medvehagyma mióta hungaricum?! Szinte egész Európában van belőle és mindenütt használják.
2012. máj. 8. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Kívánom, hogy egyszer legyen alkalmad szürkemarhából enni...
2012. máj. 8. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Andizsuzsi ***** válasza:

"Nem csak azért,mert a tartásuk többe kerül,mint a táppal etetett jószágoké"


Nem kerül többe.

A szürkemarha rideg tartású, nyáron csak legel (persze jó minőségű legelő szükséges), télen pedig csak szénát eszik. A borjak is a legelőn születnek és ott is nőnek fell. Csupán beállóra van szükségük, hogy nagyon rossz idő esetén tudjanak fedél alá húzódni.

2012. máj. 8. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Is-is. Amiket leírtál, az a medvehagyma kivételével tényleg prémiumterméknek számítanak a világon. A mangalica a disznóhúsok királynője, a szürkemarha meg simán jó - azért persze nincs például a Kobe marha szintjén, de van ahol ismerik és előszeretettel fogyasztják.
2012. máj. 8. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Németo.-ban lakom és a hétvégi piacon lehet kapni mangalica termékeket (német eladó!) horribilis összegekért. A németek veszik. Tényleg nagyon finom. Állítólag másmilyen a zsírja, mint a hagyományos sertésnek.


A szürkemarháról annyit tudok, hogy ez a fajta nem fogékony a tipikus marha betegségekre.

2012. máj. 8. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"a Mangalica lényegében egy középkori zsírsertés, ami nem volt az évszázadok során kinemesítve jobb húshozamra, mint a többi európai sertésfaj."


Épp ez a lényege, a disznó értékmérője a zsír, amit kinemesítenek az onnantól kezdve értéktelen.

2012. máj. 8. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!