Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szeretnék politikával foglalko...

Szeretnék politikával foglalkozni, hogy?

Figyelt kérdés

Eldöntöttem, hogy politikával szeretnék foglalkozni az életemben. Annak ellenére, hogy 19 éves vagyok, értek a politikához és a gazdasághoz is. Valakit egy regény köt le, én gazdasági alapismereteketv olvastam szabadidőmben.


Na a lényeg, hogy jelenleg egyetlen pártban tudnám magam elképzelni, az LMP-ben.

Ha belépnék a pártba, milyen gyorsan lehet mozogni a ranglétrán?



2014. júl. 8. 11:54
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem tanulj még, aztán dolgozz pár évet a versenyszférában, egyelőre ne akard megmászni a ranglétrát.
2014. júl. 8. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 ivcs válasza:
attól függ, hogy elemezni szeretnéd-e a politikát, vagy pedig csinálni
2014. júl. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Csinálni szeretném, nem elemezni.


Amúgy először természetesen tanulok, csak azért kérdeztem, mert most belépnék az lmp-be, akkor egyetem mellett lehet segíteni és pont be is fejezem a sulit, és 2018 van.

2014. júl. 8. 12:56
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Én korábban voltam náluk aktivista, és azt hiszem úgy van, hogy először segítő tagnak jelentkezel, majd ebben a státuszban maradsz 1 vagy 3 hónapig (régebben volt 3, azt hiszem ez változott egyre) ez alatt persze különböző kisebb feladatokat bíznak rád (szórólapozás kampányban vagy párton belüli dolgok intézése/adminisztráció) de már ez alatt az időszak alatt is eljárhatsz mondjuk a helyi szervezet gyűléseire, megismerni a helyi tagságot, illetve Kongresszusra is mehetsz vendégként, hogy lásd, hogyan megy a döntéshozatal.

Utána ha pár tag aláírását hozzájárulását megszerzed (erre sem emlékszem pontosan, talán 3 vagy 5), te is teljes jogú taggá válsz, ami pl szavazati jogot jelent helyi szervzetben (és ezáltal persze közvetetten a Kongresszusban is) de onnantól kezdve vehetsz részt a belső munkacsoportok munkájában is, amik egy egy területen levő szakpolitikáért és civil kapcsolattartásért felelnek (pl közlekedés, mezőgazdaság vagy női ügyek) és innentől leszel választható különböző belső pozíciókra (választmányi tag, Országos Politikai Tanács tag, stb).

Miután az LMP a legkisebb párt tagságot tekintve (mert nekik az aktivista hálózatuk és a háttér szakember gárda erősebb), ezért ha komolyan gondolod és szakmai munkát teszel le az asztalra és jú kapcsolatokat építesz ki helyi szinen a tagokkal és a civilekkel egyaránt, akkor itt elég gyorsan előre lehet jutni.

2014. júl. 8. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
12%
liberális majom 5%-kal sokra nem mentek.
2014. júl. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Tanulj, és legyél okos, tapasztalt ember.

Ha nem ranglétrát akarsz mászni, hanem a tudásod alapján megélni, többre viszed.


És legyél büszke liberális :)

2014. júl. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!