Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is a tanárok...

Szerintetek is a tanárok megbecsülését a fizetés növelésével lehet megoldani? Ha nem, akkor mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
A minisztérium logikája szerint, ha pénzzel támogatjuk a szakmát, rögtön minden rendbe jön – de legfeljebb egy-két év alatt –, hiszen jelenleg azért nem túl jó az oktatás színvonala, mert a kutya se akar tanárnak menni, ugyanis annál még valószínűleg vécés néniként is többet keresne.

2014. júl. 9. 10:52
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:

Ezt kihagytam:

[link]


innen jött az inspiráció a kérdéshez (-:

2014. júl. 9. 10:57
 2/13 anonim ***** válasza:
73%

A megbecsülés kifejezésében a fizetés fontos tényező, de szerintem az orvosok, tanárok társadalmi megbecsülése még nagy a viszonylag alacsony fizetés ellenére.


Jelenleg nincs tanárhiány, csak egyes területeken (pl. fizika, kémia szak) aggasztó a helyzet, ezeknél valóban szükség lenne a nagyobb anyagi motivációra. Továbbá az egyetemi doktori képzésben, egyetemi oktatóknál lehet forráshiány.

Sokkal súlyosabb a helyzet az egészségügyben, szerintem inkább oda kellene több pénzt juttatni a bérek emelésére, fejlesztésre.

2014. júl. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%
Nem a fizetést kellene növelni, hanem a tanárokat nem központilag kinevezni,olyan tankönyvekből taníthassanak, amit jónak találnak, lehetőséget adni nekik a fegyelmezésre stb. A tanítás körülményeit kellene normálissá tenni.
2014. júl. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
68%

Hát az biztos, hogy jobb bérezés kéne nekik, ugyanakkor ez nem elég.

Jobban meg kéne szervezni az oktatást, mert jelenleg nem sok értelme van annak, amit tanítanak. A nagy része mehetne a kukába.

2014. júl. 9. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
61%
Egy tanár napi öt órai munkára kap havonta közel kétszázat. Nyáriszünet, téliszünet, tavaszi, őszi. Még az a két kiló is sok.
2014. júl. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 rajcziz ***** válasza:
82%

Valahogy így kellene hozzáállni az oktatásügyhöz:

http://www.youtube.com/watch?v=Oy-yAq-Dq-c


És elő is jött a sztereotípia a tanárokról, akik napi öt órát dolgoznak (? - vegyük hogy nyolckor kezdődik az első óra, akkor délután egykor már mindenki otthon van?) és egy csomó szünetük van (amire mellesleg szabadságot kell venniük, amiből nekik sincs több, mint egy átlag dolgozónak). Biztos vannak olyan tanárok, akik nem úgy állnak hozzá a munkájukhoz, ahogy kellene, ezt nem tagadom. De a tanári élet nem csak a letanított órákból áll, ezt jó lenne mindenkinek felfogni.

2014. júl. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
78%
Az én középsulis szaktanárom. általában be sem jött órára, vagy ha igen akkor a diavetítőről kellett másolni. Ő csak a lapokat cserélgette. Ezért vagyok érettségizett autószerelő létemre sima gyári melós.
2014. júl. 9. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
A tanárnak fel is kell készülnie az órákra, javítani kell az írásbeliket. Aki még alaposabb, az utánanéz az adott tárgyhoz tartozó tudomány legújabb eredményeinek és azt is rendszeresen beépíti tanóráiba. A pénz legfeljebb a társadalmi presztizst fogja emelni, de a tanár szakmai munkáját közvetlenül nem. Nyilván sokaknak elég lenne, ha OV kezet fogna velük, már attól is önkívületbe kerülnének.
2014. júl. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
83%
Mundenki a saját munkáját favorizálja. Fontos az orvos, mert meggyógyít, a tanár, a mérnök, a rendőr, a gyári melós is. Ezért mindenkit meg kellene becsülni jobban. De ha tízmilliós országban másfélmillió termelő munkás tart el mindenkit, akik a tanároknál is kevesebbet keresnek, akkor miből kéne emelni folyton?
2014. júl. 9. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

" Az én középsulis szaktanárom. általában be sem jött órára, vagy ha igen akkor a diavetítőről kellett másolni. Ő csak a lapokat cserélgette. Ezért vagyok érettségizett autószerelő létemre sima gyári melós."


És "egy" bűnéért, mindenki felelős?

2014. júl. 9. 13:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!