Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Magyarország megásta a sírját?

Magyarország megásta a sírját?

Figyelt kérdés
A kivándorlás óriási méreteket ölt, gyereket szinte senki nem vállal. Kik a felelősök, és a magyar nép eltűnhet rövid időn belül? Talán afrikai betelepítés lesz a megoldás vagy hasonló? Mivel szlovákot meg németet már nem igen tudnak betelepíteni, mint a virágzó korszakban. (Ami most alkotja a magyarság gerincét).
2014. júl. 14. 13:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
78%

A magyarságot nem kell félteni, biztosan nem fog eltűnni, jó pár évszázadig még biztosan nem.


A kivándorlás egyelőre kisebb mértékű, mint mondjuk Romániából, évtizedek múlva, a narancs színű kommunisták bukása után én azt gondolom, hogy pont a magyar diaszpóra fog majd változást hozni az anyaországban. Betelepíteni meg nem kell, ez az ország 7-8 millió lakossal is fog tudni működni, a gond inkább azzal van, hogy sok a képzetlen ember, főleg a cigányok körében.

2014. júl. 14. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
64%

Az elmúlt 25 év politikai elitje a felelős.


Nézd csak meg pl. a közalkalmazotti bértáblát.


Úgy van megcsinálva hogy ha valaki elkezdi mászni a ranglétrát majd 50 éves korára fog esetleg annyi lóvét keresni amiből családot lehet alapítani. Vagy akkor sem.


Nyilván azért mert az akkori szakszervezeti vezetőség ezt alkudta ki magának . Ők (az öregek ) akartak nagyot akasztani a fiatalok meg le voltak szrva.


QAról nem is beszélve hogy papír forma szerint már 2x ekkora GDPnek kéne lennie a magyar gazdaságban!!!!

2014. júl. 14. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
64%

#3 folyt


Csak ha 2x ekkora GDP-hez nem lehetett volna olajat szőkíteni ÁFAt csalni és kótyavetyélős privatizációt folytatni.

2014. júl. 14. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Sün!! ***** válasza:
61%

A média elterjedése és az EU előtt is megvoltak az ország problémái, csak más jellegűek voltak.

Azt mondják, a világ harmadik legnépesebb török városa ma Berlin. Törökország még áll nem? Szabad munkaerőpiac van. Ebben az országban egyszerűen nincsen annyi munka, hogy mindenkinek legyen. További probléma, hogy rengeteg olyan ember van, akik (amit kijelenteni nyilván politikai öngyilkosság lenne) a társadalom számára haszontalanok. Csak a nagy társadalmi igazságosság miatt nem hagyhatunk senkit az út szélén. A házasságok és a gyermekek száma én úgy tudom most éppen növekszik és nem csak a cigányok torzítják a statisztikát. A magyar nép nem fog eltűnni, csak meg kell őriznie identitását, ebben a mostani hatalom úgy gondolom nem áll rosszul. Igazából ez itt Magyarország. A történelem megpecsételte a lehetőségeinket és még mindig nem igazán hevertük ki trianont.

2014. júl. 14. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
KS------>RS
2014. júl. 14. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
52%

Sün!! :

"Ebben az országban egyszerűen nincsen annyi munka, hogy mindenkinek legyen."


Amellett, hogy én sem tartom olyan nagyon károsnak a kivándorlást, mint sokan emlegetik, és előnyei is vannak, már megbocsáss, de ez jó nagy marhaság. Kis ország vagyunk, nyitott gazdasággal, a munkaerőpiacunk elvileg nem korlátos, nagyon sok területen szükség is lenne szakemberekre, csak az oktatás és szakképzés nem szállítja a megfelelő szakembereket. Csak az IT szektor több százezer embert fel tudna szívni akármikor, ha elég képzettek lennének és beszélnének angolul.

2014. júl. 14. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
37%

Magyarország, a magyarság jelentős átalakuláson megy át, de nem fenyegeti az összeomlás/eltűnés veszélye. Volt már ennél sokkal rosszabb helyzetben is az ország az utóbbi évszázadokban.

Én úgy látom az ország balkanizálódik, dél-amerikanizálódik, egyre inkább hasonlítunk gazdaságilag, demográfiailag, társadalmilag például Romániára, Bulgáriára, Szerbiára vagy Brazíliára, Kolumbiára, Venezuelára. Szóval nehéz az élet, de lehetne sokkal rosszabb is, még mindig van egy viszonylagos biztonság, a helyzet nem kilátástalan :)

2014. júl. 14. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Sün!! ***** válasza:
"már megbocsáss, de ez jó nagy marhaság." Már megbocsáss, de pont ugyanazt írtad amit én, csak kicsit máshogy. A képzés és a kereslet nem találkozik + rengeteg olyan képzettségű (vagy éppen kb semmi képzettségű) ember van, akik nem is tudnának elhelyezkedni.
2014. júl. 14. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Lengyelországból is kivándorolt 4-5 millió ember még is meg vannak még. Ide azért nem tudsz senkit betelepíteni mert nehezebb itt munkát vállalni egy nem eu-s állampolgárnak mint bármelyik fejlett nyugati országban. Akkor meg minek szívatnák magukat 400 forintos órabérért ha könnyebben bejutnak egy olyan országba ahol 2000 a minimum órabér.
2014. júl. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
0%

""A kivándorlás óriási méreteket ölt, gyereket szinte senki nem vállal.""


A kivándorlás egyáltalán nem ölt óriási méreteket Ezt csak az ellenzék dumája. Az az KB: 500 ezer ember aki kiment dolgozni (több mint a fele visszajön és nagy része pénzt küld haza az itthon maradt családtagoknak - ami végül is a gazdaságot erősíti) az elmúlt 25 évben az nem sok. Romániából 2 millió ember ment külföldre dolgozni.

A gyermekvállalás az elmúlt 2 évben erősödött - előbb a kérdezőnek is tájékozódnia kellene mielőtt kérdést ír ki.


Akinek lehetősége van (és persze akarata is) annak azt tanácsolom próbáljon külföldön munkát. Én is voltam kint 2002 és 2008 között. Abból az összegyűjtött pénzből vettünk lakást és egy középkategóriás autót itthon.

jelenleg Magyarországon dolgozom de ebből a "fizetésből" nem vettünk volna lakást ha 50 évig spórolunk - gyűjtünk sem.

2014. júl. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!