Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Jobbikosok, nemzetiek, stb a...

Jobbikosok, nemzetiek, stb a véleményetekre lennék kiváncsi, válaszoltok?

Figyelt kérdés

1: Miért gondoljátok, hogy a Magyar Gárda megoldás? Szerintetek az, hogy lelkes amatőr civilek masíroznak, és úgy tesznek, mint ha joguk lenne rendfenntartani, az rendben van?

2: Miért nem lehet elfogadni, ha valaki nem keresztény, miért akartok kötelező hittant?

3:Mi lenne a programotok, hogyan helyeznétek el a multik kizavarása miatt munkanélkülivé vált embereket?

4: Miért gondoljátok, hogy csak azért, mert valami magyar, jobb, mint a nem magyar?


Nem szándékom provokálni, kérem, csak az érintettek feleljenek :)


2010. jan. 8. 13:54
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
89%

Én magam nem rég töltöttem be a 18.adik életévem, az idei választásokon én őket erősítem majd.

Nézz végig az utcán, ahogy a pujárók a lopott telefonokból üvöltetik a zenét, megkéselnek és megvernek ha csúnyán nézel, idős néniket és védteleneket bántanak.


Mivel a jelenlegi rendőrség az emberölést 'ejnye bejnyével' bünteti, szükség van egy erőre, amely az átlag és békés polgárok életét biztosítja, mert ezt más nem teszi meg.

Mivel ezt a védelmet semelyik más párt nem biztosítja ÉS NEM IS AKARJA. A védelem nem egy rohamosztagot és terrorhálózatot jelent, hanem egy olyan szervezetet amely megvédi a jobb sorsa érdemes állampolgárokat. Ha ezt a FIDESZ biztosítaná (akár csak egy használható rendőrséggel) akkor ők kapnák a voksomat.


A maradék 3 kérdésre nem kívánok válaszolni, nálam okosabbak teszik majd ezt meg :)

2010. jan. 8. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 anonim ***** válasza:
100%

"1: Miért gondoljátok, hogy a Magyar Gárda megoldás? Szerintetek az, hogy lelkes amatőr civilek masíroznak, és úgy tesznek, mint ha joguk lenne rendfenntartani, az rendben van?"


Senki sem mondta, hogy megoldás, de van akinek óriási segítség, nem tartanak fenn rendet, semmi ilyesmit nem csinálnak, csak megmutatják, hogy tudnak összetartani, félre vagy informálódva.

Senkit nem támadtak még meg, senkit nem akartak letartóztatni, nem szolgáltattak igazságot, csak erőt demonstráltak, de azt se úgy, hogy fegyveresen kigyúrva felvonultak, hanem csak simán.

A legtöbben az egyenruhába kapaszkodnak, hogy mennyire félelemkeltő. Aki bűnöző és megérdemelné, hogy eltapossák sem kell félnie a felvonulástól, nem bántanak soha senkit.



"2: Miért nem lehet elfogadni, ha valaki nem keresztény, miért akartok kötelező hittant?"


Ha rendet tartanak és haladást hoznak, akkor ennyit nekem megér. De minden pártnak az első programjában vannak "álmok", amik idővel úgyis eltűnnek. Tuti nem volt különb a fidesz és az mszp első programja sem. Ateista vagyok, de mint mondom ennyit megérne nekem az egész. A hittan különben sem egy kötelező tantárgy, csak egy oktatás. Nincs benne osztályzás felelet, stb.



"3:Mi lenne a programotok, hogyan helyeznétek el a multik kizavarása miatt munkanélkülivé vált embereket?"


Megint egy beszűkölt félreinformálódás. Senki sem akarja kizavarni a multikat, hanem megvonni tőlük a kedvezményeket. Talán lenne 1-2 aki kimenni, bár azt is kétlem, a többség maradna. Máshol sem kapnak kedvezményeket. Mellesleg a fidesz már ugyanezt tervezi.



"4: Miért gondoljátok, hogy csak azért, mert valami magyar, jobb, mint a nem magyar? "

Magyar áru, magyar termék. Ha minden jól menne, akkor olcsóbb lenne itthon előállítani mint beimportálni(ez most nem müxik), ezenkívül gondolj bele, hogy mi a különbség egy magyar termelőtől vett tej és egy teszkó gazdaságos tej között. Melyik a jobb?


+1:

egy pártot ne a fanatikusaról ítélj meg. Főleg ne egy fórumról.

2010. jan. 8. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/41 A kérdező kommentje:
Nem tagadom, hogy vannak ilyen esetek, és hogy mindegyik egy tragédia, de tényleg az a megoldás, hogy rendfenntartásra nyílt politikai irányultságú embereket nevezünk ki? Meg aztán, milyen az már, hogy nyíltan beszélnek arról, hogy a gárda tk egy faj és gondolatrendőrség lenne? Iránban szokás az ilyesmi, ott a Forradalmi Gárda veri azokat, akik úgy gondolják, kicsit nyugatabbra kellene tolódni.
2010. jan. 8. 14:10
 4/41 A kérdező kommentje:

73

A gárdának voltak már minimum megkérdőjelezhető cselekedetei. Pl a bíróságokra nem engedtek be szerintük nem oda való embereket, a a melegfelvonulás ellen tüntettek, stb... És nem, nem vagyok meleg, csak a rendőrségről tudom, hogy ha kommunisták zavarognának, és vernék szét a belvárost, akkor is gumibotoznának, a gárdáról meg nem tudom elképzelni, hogy feloszlassanak egy engedély nélküli szélsőjobboldali gyűlést, az meg nekem megfekszi a gyomromat, hogy lelkes amatőrök detektíveket játszanak, pláne, hogy úgy gondolják, az ő feladatuk csak és kizárólag egy kisebbség vélt és valós bűneinek kivizsgálására, és megakadályozására szorítkozik.

2010. jan. 8. 14:13
 5/41 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem megoldás, de segítséget jelent (pl az árvíz idején ételosztás stb.). A vonulásnak pedig a bűnöző életmódúak elrettentése, ugyanis tartanak annyira a gárdától, hogy van visszatartó ereje. Többnyire maguk a falusiak hívják a gárdát. A gárdisták nem kötöttek még bele egy cigányba sem, sőt jogelleneset sem tettek. És amíg a rendőrség elfordított fejjel tűri, hogy a vidéki lakosságot terrorizálják, addig igenis rendben van. Ha lenne rendes törvény ami nem a bűnözők jogait védi, valamint kialakulna egy egészséges nemzettudat akkor nem lenne szükség a gárdára sem.


2. 1949 előtt mindenhol volt kötelező hittan, csak azután sulykolták ezt a materialista világszemléletet, és verték szét a nemzettudatot. Én pl nem vagyok hívő, de az európai kultúra alapköve a kereszténység, és kötelező vele tisztában lennünk. Ugyanúgy, mint a történelemmel, alapvető műveltség.


3. A kis-és középvállalkozások, valamint a mezőgazdaság megerősítése. Ha bővebben kíváncsi vagy rá, ajánlom a weboldalon a Jobbik programját.


4. Mondott valaha valamelyik Jobbikos politikus is ilyet? Ők annyit akarnak elérni, hogy a saját országunkban ne az idegen érdekek diktáljanak, de attól függetlenül elismerik minden egyéb nép jogát, nem soviniszta párt. Nem mondták soha, hogy a magyar jobb, de mivel mi magyarok vagyunk, kötelességünk kiállni a nemzetünk mellett.


Remélem kielégítőek voltak a válaszok. Nem vagyok az a kifejezett Jobbikos, sok dolgukkal én sem értek egyet, de tisztában vagyok az elveikkel és rájuk fogok szavazni, mivel az egyetlen olyan párt, ami nem csak mellébeszél. Ezért is próbálnak ellene ekkora gyűlöletet szítani. Csak az értelmesebbje azért átlát a szitán.

2010. jan. 8. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
100%

1. A rendőrség nem tesz semmit. Saját tapasztalat, de úgy gondolom csak nyitott szemmel és füllel kell járni ehhez. Többek közt ezért is alakult a gárda, hogy ahol tudnak ott segítsenek. Nem egy olyan eset volt, ahova ha nem mentek volna ki, akkor meglehet vér folyt volna.

2. Én nem tartozom semmilyen valláshoz, nem vagyok megkeresztelve. Eddig engem semmilyen sérelem nem ért és hittanra sem jártam és nem is fogok.

3. Valaki kiforgatta itt a szavakat és úgy terjedt el ezen a gyakorikérdések oldalon, hogy a "multik kizavarása". Nem kizavarása, hanem "megadóztatása". be lehetne indítani a gyárakat és mehetnének a szakmunkások dolgozni, nem legalja pénzért a multiknál rabszolgamunkát végezni.

4. Mert úgymond sokkal egészségesebb egy itthoni tejet venni, ami valóban a kecskéből vagy a tehénből jött és nem tartalmaz mindenféle káros anyagot mint a külföldi. De talán jobb példa erre a hús. Nem kell Argentínából meg kitudja honnan behozni a szar húst, amikor itt a gazdáktól megtudnád venni. Sokkal egészségesebb, úgymond valamennyire bio is. Persze csak akkor bio valami ha természetes úton növekszik, nem kap vegyszert stb. Többek között ez hatna a gazdaságra is, és talán munkahely teremtésnek sem lenne utolsó, már ha csak a földeken, üzemekben is. Lehet hülyén fogalmaztam meg, de remélem érted.

2010. jan. 8. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 A kérdező kommentje:

Kedves 54 százalékos válaszoló

A gárdáról amit írsz, az megmosolyogtat. Anno szó szerint azzal reklámozták magukat, hogy majd tépik a parlagfüvet, meg hasonlóak. Volt pár kirakatesemény, ahol valóban így tettek, de inkább az volt a jellemző, hogy ha rájuk jött az igazságoskodhatnék, akkor falkába verődve cigányoztak ( lásd kiskunlacházát, ahol egy echte magyar elmebajos gyilkolt)

2: Ezt a szöveget nem szeretem. Európa alapja szerintem az a tudás, amit a görögök, a rómaiak, sőt, egyes arab népek összeraktak az évszázadok során. A keresztények egyetlen érdeme, hogy megőrizték őket, és egyesek továbbgondolták, de a magja egyértelműen nem keresztény gondolkodók műveire épül.

3: A jobbik programja nettó hülyeség. Nézz utána a mezőgazdaságnak alaposabban. Exportra nem tud egy ekkora ország sikeresen termelni, csak ha agyondotálja a termékeit, az meg viszi, és nem hozza a pénzt. A legszegényebb településeken alkalmatlan a föld a művelésre.

4: A viselkedésük, elejtett félmondataik erre engednek következtetni.

2010. jan. 8. 14:20
 8/41 anonim ***** válasza:
100%

nem hiszem, hogy maga a gárda szervezet nem engdedett be embereket, max közülük pár ember. Vagy tán ez volt a "parancsuk" a teljes gárda nem engedte be őket? Illetve azért kíváncsi lennék, hogy kit nem engedett be és mikor hova milyen tárgyalásra?


Melegeknek van joguk felvonulni, másnak joga van ellenük tűnteni. Nem a melegek ellen irányul a cselekedet, hanem a tipikus riszáló parádézó melegek ellen. Ugyanígy nem tűrném el a hasonló heterókat se. Talán te tetted fel a kérdést, amiben említetted, hogy "ami a hálószobában történik az csak rád tartozik"? tartozzon is csak arra aki csinálja, én nem vagyok kíváncsi rá. Nem érdekel ha egy ember meleg aki velem szembejön, de nem attól lesz igazi meleg, hogy kirívóan és degeneráltan öltözködik. Ugyanígy az EMO-s agyonpircingezett kis köcsögöket is elítélem. ez nem identités kérdése.



Figyu, az a baj, hogy értelmezési gondjaid vannak.

Mi a rákért kéne a gárdának feloszlatnia akárkit is? Nem szolgáltatnak igazságot fogd már fel nagyon kérlek!! Nem rendőrséget játszanak, nem nyomoznak, hanem ők is demonstrálnak az igazságtalanság ellen, elolvasod amiket írok? Értelmezd is!!

2010. jan. 8. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 A kérdező kommentje:

71

A fontosabbakat korábban leírtam fent.

De, a mezőgazdaságban nagyon helyre kell tenni az embereket, úgy látom.

Volt egy felmérés, hogy a csirkék 70 százaléka szalmonellával fertőzött. Igen, az amit a boltban kapsz, és amit magyar kkv-k állítanak elő, nem a külföldi csirke. Hetven százalék. Asszem idéntől _nem lehet_ forgalmazni ilyen csirkét, hatalmas lemaradásban van a baromfiipar, akkor sem fejlesztettek, amikor lehetett volna. Hollandiának öt évébe került, hogy minimuszintre szorítsa ezt a számot, szerinted nekünk mennyi kell? Most tk. miről is beszélünk?

2010. jan. 8. 14:24
 10/41 anonim ***** válasza:

"A gárdáról amit írsz, az megmosolyogtat. Anno szó szerint azzal reklámozták magukat, hogy majd tépik a parlagfüvet, meg hasonlóak. Volt pár kirakatesemény, ahol valóban így tettek, de inkább az volt a jellemző, hogy ha rájuk jött az igazságoskodhatnék, akkor falkába verődve cigányoztak ( lásd kiskunlacházát, ahol egy echte magyar elmebajos gyilkolt) "


Azért elég sok ilyen kirakatesemény volt országszerte..

2010. jan. 8. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!