Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek milyen kormánynak...

Szerintetek milyen kormánynak kellene ahhoz hatalmon lenni, hogy rendbe tegye az oktatásban kialakult helyzetet? A Jobboldalt hibáztatjátok-e azért, hogy kialakult a nagyfokú lázadás a diákok részéről a tanárok iránt, a mindent szabad dolog?

Figyelt kérdés

Kicsit úgy érzem, hogy demokrácia van és még sincs, diktatúra van ma is. A gondolatinkat szabadon nem vállalhatjuk és nem állhatunk ki az értékekért, mivel így megbélyegeznének.

A lázadás kérdésköréhez visszatérve. Azt mondják a 60-as, 70-es években sokkal nagyobb volt a lázadás mint ma. Ugyan én bőven nem éltem még akkor, de amit visszahallok azok alapján ma az emberek sokkal inkább lázadnak minden ellen, ráadásul markánsabban megjelenik a gyűlölködés, a mások megalázása. Villamoson megtámadták az egyik ismerősömet és itt nem vállalható megjegyzéseket tettek a faji hovatartozását illetően. Szép kis demokrácia, ami mit is szül a diákságban, hogy visszakapcsoljak kiinduló kérdésemhez? Harag, düh, lázadás, kiúttalanság életérzése, bosszúvágy, mások megalázása, előítélet és még lehetne sorolni. Ezt kellene visszaszorítani, de hogyan?


2014. júl. 20. 21:23
 1/9 anonim ***** válasza:

Nem lehet rendbe hozni, ez egy ördögi kör.

Egyre nagyobb a gyűlölet és a feszültség az emberekben, ezért egyre többet cseszegetik egymást, így szépen lassan azok is egyre kegyetlenebbek lesznek, akik addig nem voltak azok, mert meg kell magukat védeniük az erőszakos emberekkel szemben.

És ahogy az addig nyugis emberek is egyre durvulnak, ők is egyre inkább elkezdik kitölteni a haragjukat másokon és újabbakat vonnak be.

2014. júl. 20. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Most akkor mi a kérdés? Hogy hozod össze a jobboldalt "a minden szabad dolog"-gal? Erre kíváncsi lennék. Értem mit akarsz kérdezni, de van benne némi ellentmondás. Ma nincs diktatúra. Egyébként meg minden államban van némi diktatórikus vonás. Nem tudsz olyat mondani, ahol teljes mértékben, színtiszta demokrácia lenne.
2014. júl. 20. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

A világon sehol nincs demokrácia. Akkor lenne demokrácia hogyha a nép kimegy tüntetni akkor a kormány azt teszi amit a nép mond. Nem megfontolja hanem azt teszi. Ilyen nincs. Ráadásul az elnyomás mind amerikában mind itthon egyre nagyobb méreteket ölt. Lehallgatások SOPA [link]

Irányított sajtó meg egyebek. Vérbe fojtott tüntetések, meg korrupció tetőtöl talpáig.

2014. júl. 20. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Izlandon, Svájcban, Japánban azért nem sikerült olyan rosszul a demokrácia.


Ezek zárt közösségek, magas életszínvonallal.

2014. júl. 20. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hogy hozom össze a jobb oldalt a mindent szabad dologgal? Úgy, hogy azt hiszem abban az érában jött be az, hogy a diákoknak joga van mindenhez, amikor a Jobb oldal kormányzott. De lehet ez rossz információ.
2014. júl. 20. 22:57
 6/9 anonim ***** válasza:
Olyan kormány, amiben nincs egyetlen szociopata sem.
2014. júl. 21. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Sün!! ***** válasza:

A kérdésben nincs benne, de Magyarországról van szó? :) A jobb és baloldalozást szerintem hanyagolni lehetne már. Nálunk most nincs baloldali párt, de a fidesz képviseli a régi baloldal értékeit is.


Demokrácia van, nem tudom hol élsz, de én szabadon elmondhatom a véleményem, sőt még újságcikket is írhatok. Kritikusat is. Dühös, idegbeteg, szerencsétlen, iq harcos emberek mindig leszek. Az amúgy átlagos vagy normális emberek is egyre többször csapnak át negatív vonalakra, mert nem bírják a társadalom rájuk nehezedő nyomását.


Tehát ezeket nem fogja egy kormány sem megoldani. Én úgy gondolom, hogy ez egy visszafordíthatatlan folyamat. A kis Magyarország hiába is csinálna bármit, hiszen 100 ezrek élnek kint és még fognak külföldre menni, de egyszer talán visszajönnek és azt a mentalitást fogják képviselni amit onnan hoznak.


A felsőoktatásban nem mondanám, hogy lázadás van. Az általános iskolákban már kicsit nagyobb. A középiskolában érik el a diákok azt a fizikai érettséget, amikor már veszélyesség válhatnak. Szülői nevelés kérdése. Felénk azért még a társadalom, az iskolai osztályok kilökik a deviáns viselkedésű embereket, a periférián mozognak.


A mindent szabad "dolgot" én inkább liberális eszmének gondolnám. Pontosabban nálunk ez a néhai szdsz utolsó években produkált rombolás, ma pedig Gyurcsány testesíti meg a "feszegessük a társadalom határait" eszmét

2014. júl. 21. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Eredj Hódmezővásárhelyre ott kolbászból van a kerítés!
2014. júl. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A nagy baj az,hogy a politikát nagyon egybevonják sokan az oktatással. Persze ezt miért ne tennénk,mi átlagemberek,amikor naponta halljuk,hogy mit talált ki egy újabb ámokfutó,hogy tegye még pocsékabbá a magyar oktatás színvonalát.. Ez az oktatási környezet,amiben a mai magyarországi diákok vannak,ez már rég megbukott.Külföldön sem működött,gyorsabban váltottak át másik oktatási formára. Itthon nagyon sok felesleges anyagot tanítanak,de azt,hogy hogyan kell megírni egy adóbevallást,vagy,hogy hogyan értelmezz egy banki szerződést,stb... ezeket meg nem tanítják,pedig ezekre lesz szüksége a diáknak,ha a munka világába kerül. Persze nem állhat ennyikből azo oktatás,ugyanakkor a gyakorlatiasabb,orientáltabb,és az élethez szükséges dolgokat tanítanám tantárgyanként.
2014. júl. 21. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!