Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Menjek világgá vagy vágjam...

Menjek világgá vagy vágjam torkon magam? Vagy maradjak de xanaxoljak? Mi lenne a megoldás (több lent)?

Figyelt kérdés

Szóval. aki úgy gondolná, hogy egy újabb öngyilkos tini anekdotája legyen, akkor az nyugodtan zárja be, mert Én megoldást keresek. Szóval...

Az egész családom egy kész csőd. Apai nagybátyám 20 éve narkós, tőlünk lopott sok pénzt, a szüleim nászajándékát, több mint 2 millió forintot is ellopott tőlük, az esküvő után 2 héttel, Ők pedig majdnem el is váltak, mert mindketten azt hitték, a másik költötte el valamire a pénzt.

Anyai 1. nagynéném 38 éves, szűz, egész életében otthon lakott, partnere sosem volt, eléggé antiszociális, lila hajjal, veszekedős, perfekcionalista típus, aki mindenkit leszól.

Anyai 2. nagynéném egy b.dös t.hó, aki csalta a férjét úgy, hogy a szeretője házához vitette magát, a pasitól ikerterhessége lett..Később még egy, de mindkétszer abortusz lett a vége. Állandóan kritizál, régen nem telt el úgy egy hétvége, hogy ne csúnyázott volna le, és mindig csak engem piszkál. Nagyon rossz természetű, 120 kilós, önelégült, nem túl szép nő, aki egész nap ül és a 2, valamint 10 éves gyermekei nevelése helyett telefonozik vagy zabál.

A férje borzalmas...10 éve csalja a feleségét, mindkét terhessége alatt is, volt hogy úgy törte össze az autót, hogy a r*ingyójától jött, felborult az árokban=kocsi totálkár, ő meg épen kikecmergett, de 160000 e-ből havi 80 elmegy az autóra.

Borzalmas, alkesz ember, aki egyszer úgy berúgott, hogy a terhes feleségét a falnak lökte, volt, hogy megverte, a kislányát szintén, mindenki attól félt, molesztálta is, és ezt esküszöm az életemre, megtette, hogy a lépcsőjük 120 kg-os fakorlátját kitépte kézzel(erős pasi azért eléggé), majd a 2. emeletről, kb 5 méter magasról kiugrott az erkélyről, és kutya baja se lett...Undorító , ha látom hányingerem van tőle!!

Nagymamám(Anyai) perfekcionalista, kényszerbeteg, ordibálós, szó szerint bipoláris nő, aki egyszer tüzet rakott a fürdőszoba előtt, és azt nézte, mert neki olyan kedve volt(mondom, sajnos elmebeteg minden túlzás nélkül).

Anyám kényszerbeteg, akárcsak Én, sokszor ordibált gyermekkoromban, amiatt burokban nevelt, visszahúzodtam néha akkor, és abban az időben azt táplálta felém, hogy az imádott rajzhoz nincs tehetségem, sokáignem is tudtam rajzolni, sokszor irányított kb 2 évvel ezelőttig, azt kellett felvennem amit mondott, de ez még hagyján volt...


Nos ,ezek a dolgok történtek, szóról szóra igaz. Én lázadó tini lettem, felvettem otthon egy kemény páncélt, védekezésképpen, szmtelen lettem néha, hogyk inyilvánítsam, nem elég nagy baj, hogy 9 éves korom óta kényszerbeteg vagyok, Apám nem hiszi el, Ayám szerint meg ki tudok gyógyulni...DE NEM!!


És nyilván a gyerekkori borzalmak miatt is menekültem ebbe. Egyébként suliban, barátok között, társaságban rendben vagyok, csak 1 évig szorongtam nagyon, és picit vissza is húzódtam, mert sok energiám otthon használtam fel.

Ez azóta változott.

Jelenleg ott tartok, hogy iszonyatosan csúnyának tartom magam, de próbálok változtatni minden erőmmel!! De sajnos, még így is átlagos, vagy rosszabb vagyok saját véleményem szerint...

Nem azért írom, mert "jaajjj vagdosom magam, öngyi leszek, jaajj,," hanem nagy hatással voltak rám ezek a dolgok, és szeretném a kényszerbetegségem leküzdeni, szép szeretnék lenni, és normális, határozott, laza lány. 15 éves vagyok. A megoldást keresem.

Egyébként szerencsére ezek a dolgok(amiket leírtam, pld. az anyai nagynéném férje, mamám dolgai) kb. 2 éve már, hogy nincsenek, de a feleségét még mindig csalja.

Mi lenne a megoldás? Pszichológus? Egyébként elnézést, hogy mindent leírtam, de ezek miatt lázadok otthon... Egyébként a középosztály felső részébe tartozunk, Anyukám és Apukám is elég jó hírnevű a városban, a karrierükben nincs csorba.

Mit tehetnék? Óriási RESPECT azoknak, akik végigolvasták az életem....A gyerekkoromban volt jó is, de 9 éves korom óta szorongtam...

Nagyon-nagyon szépen köszönöm!! Sajnos a családom sem szeretném terhelni, mert tudom, hogy rosszul esik nekik a lázadásom, ami a dolgok jelenlegi szünetében is van, de szeretnék végre kiegyensúlyozott lenni.


Önéletrajz vége.



2013. aug. 1. 17:32
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
85%
Talán kicsit túl sokat foglalkozol másokkal, nem hiszem hogy azért mert valaki a családban nem vesztette el vagy éppen megcsalják egymást, attól leszel te még rosszabbul. Ha nem érzed magad jól, menj el dokihoz, koliba és ne foglalkozz mindig másokkal.
2013. aug. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát.. véleményem szerint kár lenne érted, nagyon értelmes,intelligens lánynak tünsz az írottak alapján. Én a pszichológust javaslom, és hogy próbálj a jövőd felé nézni, mert hihetetlen nagyot fogsz Te még fölfelé ívelni, nem adok 2 évet, és soha nem érzett boldogságban fogsz fürdeni! Biztos vagyok benne, hogy vannak céljaid, azokat tartsd mindig szem előtt.
2013. aug. 1. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Én is gyerekkorom óta kényszerbeteg vagyok, csak nekem normális a családom, de még így is pszichiáternél kötöttem ki anno. Illetve pont ezért, mert anyukám elvitt.


Szerintem menj el dokihoz, nem feltétlen kell gyógyszer vannak jó viselkedés terápiák is.


Ezen felül keress valami jó hobbit, vagy egy jó baráti társaságot ami leköt, kikapcsol, feltölt. Sportolj, táplálkozz egészségesen. Meditálj, jógázz, olvass esetleg, vagy ami tetszik.


Most már a felnőttkor küszöbén vagy, úgyhogy saját magad iránt Te tartozol felelősséggel. Te tudsz változtatni. A családod hülye, de már ez van, a Te életed ettől még lehet más, ha akarod. Ne okold tovább őket, mert felesleges energia és nem marad más, jó dolgokra.


Amúgy a tinédzser kor eleve ilyen, sok minden miatt lázad az ember, hiszen kialakul a saját értékrendje és az olykor ütközik a kívülállókéval meg hasonlók. Szóval maga a lázadás el fog múlni, és ha van elég akaraterőd és pozitív vagy, akkor a TE életed sokkal jobb lehet.


A kényszeres szorongás miatt pedig tényleg indokolt lehet egy vizit szakembernél. Nem szégyen ez, az ember kérjen segítséget, ha szüksége van rá. A gyengeség beismerése a mai világban hőstett.


Minden jót!


28/N

2013. aug. 1. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
68%
Van külön szobád? Enni kapsz? Ha ez a kettő igen, akkor simán eltudod szeparálni magadat a családtól még 3 évre. Nem kell azzal foglakozni, hogy milyenek a családtagok mindenkinek vannak rémes családtagjai, de ne foglalkozz velük. Éld túl, míg nagykorú leszel, utána menj el jó messzire. Én is ezt tettem, én még egész jól bírtam, de pl. húgom csak éjszaka jött ki a szobájából enni is, őt sajnálom, mert nem heverte ki máig sem. Kitartás, lesz ez még jobb, de ne másoktól várd, hogy neked jobb legyen, hanem most kivárás, aztán felnőtten cselekvés.
2013. aug. 1. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
88%
4-es talán ha figyelmesen olvastál volna, és nem csak trollkodnál, akkor TE is tudnád, hogy az író egy 15 éves gyermek, talán nem kéne hülyeségeket írogatni neki. Idióta.
2013. aug. 1. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
74%

ma 17:48


ha végig olvastad volna akkor tudnád hogy 15 éves.


3 évig bírd ki kislány azt keress egy pasit aki . . .. .

2013. aug. 1. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Belső részen akkor ezekkel talán picit ki tudom kupálni magam, külsőben viszont segítségre lenne szükségem.. Nagyon sok ember szerint önértékelési problémám van, de nem tetszek magamnak.

2013. aug. 1. 21:46
 8/11 anonim ***** válasza:
A szüleiddel minden o.k. ahogy olvastam. A suliban vannak barátaid. Akkor meg mi a baj. Túl sokat foglalkozol a rokonsággal! Ha a szűk családi kör rendben van, akkor mással ne foglalkozz. A xanaxot meg a torkonvágást felejtsd el! Te is drogos akarsz lenni? Egy elég a családban nemde?
2013. aug. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Ne csinálj butaságot. Menj el egy pszichológushoz. Hamarosan kezdődik a suli és kérd ki a tanáraid véleményét, ők biztos tudnak neked segíteni, hogy hol találhatsz pszichológust akár ingyen is.

Törődj magaddal ne a többiekkel. A saját életed, énképed javulásával foglalkozz ne azzal, hogy a nagynénéd mit csinál vagy mit ne. Elhiszem hogy rossz, de ha mások problémáit a sajátodévá teszed még rengeteg bajod lesz az életben...


Önbizalomra meg a Sziklaszilárd önbecsülés c. könyvet tudom javasolni.


Remélem segítettem :)

2013. aug. 13. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Thalassa házban lehet, hogy tudnának neked segíteni.
2013. szept. 13. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!