Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem értem 24-év után sem...

Nem értem 24-év után sem látjuk, hogy a rendszer váltás semmi jót nem hozott?

Figyelt kérdés
Az ország vagyona el lett adva, a konkurencia meg vette, hogy ne legyen verseny társa. Azt meg senki ne magyarázza, hogy a szoci. rendszer életképtelen volt (ez most életképes?)egymás közt a szocik. kereskedtek és jól éltek az emberek (most,hogy él az emberek többsége?)és ez sajnos az összes volt szoci. rendszerben élő országokra érvényes nagy szegénységben él az emberek többsége. 24-év el telt vajon hány év telik még el, hogy a halandó emberek úgy éljenek mint anno a szoci. rendszerben vagy legalább jobban mint manapság (mert lehet az embernek sok szakmája amit tud is vagy diplomája manapság sajnos nem tud érvényesülni csak protekcióval igaz vannak kivételek is)
2014. júl. 26. 17:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
40%
Én azért örülök hogy normális minőségű cuccaim, autóm van, nem szoci hulladék, és hogy kedvem szerint mehetek külföldre és nem a vezetés által meghatározva.
2014. júl. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
1-sö; te szerencses vagy, de a többseg NEM.
2014. júl. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%

#1


Ez szép és jó de a nagytöbbség a kínai meg a turkálós ruhákat veszi, Suzukival vagy gyengébb minőségű nyugati autóval jár ha pedig normál minőségű akkor 15-20 éves minimum.Ja és manapság egyre kevesebben tehetik meg még azt is, hogy belföldön utazzanak, nemhogy külföldön.

2014. júl. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
82%

Amiről írsz, azt úgy hívják, hogy nosztalgia. Az emlékek idővel megszépülnek, nem szívesen emlékszünk a rosszra, így működik az ember agya. A szovjet rendszer idealizálásával az 56-osok tetteit teszed értelmetlenné. Arról meg, hogy mennyire fenntartható a jelenlegi rendszer, az összeomlásakor tegyél ilyen merész kijelentéseket, mert köszöni szépen, de jól van.


Most sokkal több lehetőség van előtted, mint akkor. Akkor is volt szegénység, korrupció. Persze ez a valóságban senkit sem érdekel, a lényeg, hogy mindig a jelenlegi rendszer legyen a felelős a személyes gondjainkért. Ne érts félre, én is észreveszem a hibákat, de sok ember a saját életképtelensége miatt mindig felsőbb hatalmat keres, mint hibást.

2014. júl. 26. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Hál istennek még nem voltam munkanélküli és úgy érzem képes vagyok munkát találni, és alkalmazkodni a mostani rendszerhez de mégis úgy látom, hogy nagyon nem jó ez a rendszer (nem ilyen lovat akartunk!)
2014. júl. 26. 19:11
 6/13 anonim ***** válasza:
75%

Kérdező és az összes többi szocimániásnak:


Menjetek ki külföldre, nyugatra, éljetek ott egy fél évet minimum, és megtudjátok, hogy mi az a szabad piac, kapitalizmus, és demokrácia.


Magyarországon ezek egyelőre még nem jelentek meg, maximum valami hibrid rendszerként, de egészséges formájában biztos nem. Főleg ahogy orálorbán csinálja.


Ha ez megvan, azután kezdjétek értékelni.


Rendszerváltás ott kezdődik, hogy az egész mszmp-t eltakarítjuk. Abban bizony benne van orbán is.

2014. júl. 26. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Itt és a volt szoci. országokban hány évet kell még várni (szenvedni), hogy úgy éljünk mint a 6-os mondja mert bizony már negyed száz év eltelt és semmi
2014. júl. 26. 19:35
 8/13 anonim ***** válasza:
68%

"Én azért örülök hogy normális minőségű cuccaim, autóm van, nem szoci hulladék, és hogy kedvem szerint mehetek külföldre és nem a vezetés által meghatározva."


Azzal kellett volna kezdened hogy kihasítol az usába és zabálhatnád a hamburgert kólával kétpofára. Vissza sem kéne jönnöd, a magyar emberek meg utálják a kapitalizmust.

2014. júl. 26. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
91%

Nos, akkor jöjjön a kérdés: szerinted mi a lófütyköst kellett volna csinálni 89-90-ben?

Visszatérni oda, ahonnan indultunk? Nem vallott volna bölcs elgondolásra. El kéne fogadnotok, hogy az akkori rendszerváltozást nem lehetett meggátolni. Ceausescu megpróbálta és tudjuk mindannyian, mi lett a vége.


Az meg, hogy a parlamentáris rendszerrel nem tudunk mit kezdeni, csak azt jelzi, hogy egyelőre még nem vagyunk elég érettek, hogy valódi 'demokrata' rendszert hozzunk létre. Tudod, 40 évnyi kommunista ittlét alaposan rányomta bélyegét a gondolkodásra, amit még nem sikerült elvetkőzni, de úgy vélem, ezt nem kell különösebben ecsetelni.

2014. júl. 26. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
91%

'Azzal kellett volna kezdened hogy kihasítol az usába és zabálhatnád a hamburgert kólával kétpofára. Vissza sem kéne jönnöd, a magyar emberek meg utálják a kapitalizmust.'


Hogy a p*csába jön ide a hamburger és a kóla?

A magyar ember pedig a vadkapitalizmust nem állja, egy kis nyelvtani finomítás azért nem árt.

Újfent megkérdezem: MIT CSINÁLTATOK VOLNA 1989-90-BEN?

A gulyás rendszerét ti sem tudtátok volna fenntartani, de ezt már vagy milliószor kitárgyalták előttem, nem tudom, mit nem lehet felfogni ezen. Tisztára olyanok vagytok, mint akik csőlátással vannak megáldva: semmilyen alternatívát nem tudnak elképzelni, csak a múlt rendszert, amit viszont nem lehet életben tartani.

2014. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!