Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak engem ijeszt meg Orbán...

Csak engem ijeszt meg Orbán Viktor kommunizmust akar csinálni Magyarországon?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy Kína, Oroszország, és a többi, Orbán által felsorolt ország sok szempontból felülmúlja Magyarország teljesítményét, de meg lehet nézni, hogy a lakosság nagy része mennyire elnyomott és elégedetlen... (Észak Koreát nem is említve, ahol konkrétan megcsinálták 1984-et)

Nem tartom magamat szélsőséges liberálisnak, de azt gondolom, hogy a világ fejlődéséhez valamilyen szinten szükség van rá - legalábbis amíg nem lesz valami jobb, és szégyen lenne az országunkat visszavetni a fél évszázaddal ezelőtti szintre.



2014. júl. 26. 18:47
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

7es: nem jó, de azért nem kéne túlságosan eldurvulni... ^^

A magyar kormányok azon az elven működnek, hogy "Sz...ni bele, megcsináljuk, mert pillanatnyilag jó ötletnek tűnik", aztán süllyedünk mélyebbre a mocsárban.


Azért Orbán bácsi elmondhatta volna a szándékait a választások előtt; nem lett volna ennyi szavazója. Habár.....

2014. júl. 26. 19:24
 12/22 A kérdező kommentje:

"Azért nem szakadtak meg az emberek a sok munkától, csak nem volt munkanélküliség. "pénz viszont nem sűrűn" Azért mégis mindenkinek volt hol laknia"

Azért adnak, hogy ne vesszen el a munkaerő, és csak annyit amennyi feltétlenül szükséges. (= ne haljon éhen a jó munkás, ne lázadozzon)

"Etetni kell a juhot, ha nyírni akarjuk"

Mondjuk tényleg volt egy létminimum, ezt a számlájukra írom :D

2014. júl. 26. 19:39
 13/22 anonim ***** válasza:
Elárulod T.kérdező hány éves vagy? Kíváncsi vagyok mennyit éltél az általad olyan "finoman" fikázott szocializmusban.
2014. júl. 26. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem is kommunizmust de putyinizmust igen. De az is félelmetes.
2014. júl. 26. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

Nem sokat éltem át belőle, de szerencsére van anyukám, apukám, nagypapám, nagymamám, akik voltak szívesek mesélni róla.

"Élő történelem" :D

Tudok a tsz-ekről, ahol elvették a papám lovait, mert "nem tudta rendesen kihasználni őket", és ahol tényleg volt munka dögivel (a papám gerincsérvet is kapott), volt rendesen nélkülözés (de a létminimumot azt nagyon hozták ;) )

Tisztában vagyok vele, hogy akinek volt saját földje (nem a háztájira gondolok), vagy egyéb magántulajdona, az 10szer jobban volt szivatva...

Meg régebben ott volt a terménybeszolgáltatás, mert ugye jobban esik minden, ha megosztod azzal, akit szeretsz. (khm khm a nagytestvérrel....<3) - ja igen, ez szintén családi példa volt :)

Nem mondom azt, hogy senki nem jár jól a kommunizmussal, DE ha valami önállóságot mutatsz (van földed, juhod, akármid) - szóval nem függesz 100%ban az államtól, akkor inkább hagyj fel az olyan felesleges dolgokkal, mint az életbe/életminőségbe való kapaszkodás...

2014. júl. 26. 20:08
 16/22 lutaker ***** válasza:
79%
Fidesz minden idők legundorítóbb kormánya.
2014. júl. 26. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
45%
nem tudom milyen a munka alapú állam fasizmus, kommunizmus, rabszolga tartás esetleg jobbágyok leszünk ujra? csak ő tudja. am hamarosan kuss lesz mindenkinek
2014. júl. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Azt érti e valaki, hogy az államforma és a gazdasági teljesítmény között pontosan milyen párhuzamot vél látni a szerencsétlen? Ugyanis nem attól áll jobban egyik fent felsorolt ország sem, mert ott nem demokrácia van, és az emberi jogok korlátoltak és ki vannak szolgáltatva a mindenkori hatalomnak.
2014. júl. 27. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Aha, de ha nézted a beszédet, a csávó valami olyasmit mondott (nem tudom szó szerint idézni) hogy " A liberalizmus nem a mi utunk, és lehet, hogy a demokrácia sem" ami elég ciki az én mércém szerint...
2014. júl. 27. 16:07
 20/22 anonim ***** válasza:
olyan sokat tudtok ti emberek a politikáról, néhány embert itt szavazóképtelennek tartok, nem a véleménye miatt, hanem a butaságai miatt
2014. júl. 28. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!