Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy fogja a kormány megállíta...

Hogy fogja a kormány megállítani az emigrálást?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a téma, ugyanis én is 18 éves vagyok és én is ki szeretnék menni 5éven belül Amerikába. Tudom, hogy ott se olyan jó a helyzet, de jobb mint itthon. A mostani kormány teljesen szét... nem mondom mit csinál az országgal. Mindenki el akar menni... de hogyan fogják majd megállítani ?


Nem fognak szerintem 300ezres fizetéseket osztogatni.. most is csak a nagy vállalatok(külföldi) adnak olyanokat.


Csak kíváncsi vagyok, szerintetek ?



2014. júl. 27. 11:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
97%

Leginkább sehogy.


Amúgy remélem tudod hogy ez nem úgy megy hogy felülsz a gépre, kimész és keresel munkát. Zöldkártya nélkül a gépre sem szállhatsz fel, ha kapsz is zöldkártyát azzal nem vállalhatsz munkát mert ha letelik az érvényessége akkor kitoloncolnak.

2014. júl. 27. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
54%
Egykori történelem tanárom szerint Mária Terézia úgy orvosolta a népesség fogyását hogy Indiából telepített be cigányokat. Csak aztán nehogy megismétlődjön egy hasonlóan elqrt lépés.
2014. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Sehogy, Ez ellen tehetetlenek. Ameddig itthon maximum közmunkázni lehet 40 rugóért addig senki nem fog itthon maradni.
2014. júl. 27. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Tisztában vagyok vele. Sokat olvasok ilyen témákról. :)


Igazából most ez a nyugdíj rendszer megreformálása miatt bukott ki belőlem..Undorító.

2014. júl. 27. 11:38
 5/17 anonim ***** válasza:
12%
Remélhetőleg sehogy és tovább csökken hazánkban a túlnépesedés.
2014. júl. 27. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Minden valamire való ember elmegy külföldre egy jobb megélhetésért, ami teljesen érthető. A mostani korosztály meg ugye 10-20-30 év múlva már nyugdíjba megy és addigra meg nem lesz senki aki majd itthon dolgozik... érdekes lesz. :)
2014. júl. 27. 11:43
 7/17 anonim ***** válasza:
78%

"Mária Terézia úgy orvosolta a népesség fogyását hogy Indiából telepített be cigányokat"


Mária Terézia nem telepített be cigányokat Indiából. Egyetlen darabot sem. Az itt élő vándorló életmódot folytató cigányokat próbálta LETELEPEDÉSRE bírni, azaz házakban lakásra kényszeríteni. Mondd meg a történelem tanárodnak, hogy rendkívül sötét, váltson szakot!

2014. júl. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
84%
Azért van ennyi hülye ebben az országban, mert már eleve az iskolákban is baromságokat tanítanak.
2014. júl. 27. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

A törökök kiûzése után az ország lakossága ugyancsak megfogyatkozott, ekkor a kormány a vándorcigányok letelepítésére is gondolt. Mária Teréziának 1761. november 13-án kibocsátott rendelete értelmében a cigányokat a leghumánusabb módon kezdték letelepíteni a Bánságban. Ez az intézkedés azonban nem volt eredményes, és 1767. november 27-én Mária Terézia egy újabb, szigorúbb rendeletben elrendelte, hogy a cigányok gyermekeit szülõiktõl vegyék el, és más nemzetbeli embereknek adják át õket nevelésre fizetség fejében, cigány férfinak pedig ne legyen szabad cigány nõvel házasságra lépni.

De ez a rendelet sem vezetett a kívánt célhoz. A gyermekek csakhamar megszöktek nevelõ szüleiktõl, a cigányok pedig házasság dolgában nem igen törõdtek a rendelettel. József császár 1783. október 9-én kiadott terjedelmes humánus rendelete sem vezetett célhoz. Néhány magánember is megkíséerlette a vándorcigányok letelepítését, de semmi sikerrel. Hám János szatmári püspök 1857-ben cigányiskolát alapított, mely azonban csakhamar tanuló nélkül maradt ugyanúgy, mint Farkas Ferdinánd cigányiskolája Érsekújvárott.


[link]

2014. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Úgy néz ki ez a kormány, mint aki a füle botját is mozdítaná ezügyben? OK, bevezették a hallgatói szerződést, de annak a célja a pénzlehúzás, nem az, hogy itt húdejó legyen annak, aki marad.
2014. júl. 27. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!