Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor, kik és hogyan csinálják...

Mikor, kik és hogyan csinálják meg szerintetek azt, hogy nem kell többé éjjel felébrednem a fémrácsos, záras kukatárolónk hajléktalanok általi feltörésére és kajálási célból történő kifosztására?

Figyelt kérdés
Panelházak körben, sok szeméttároló. Egy ideig olyan sokan kutakodtak bennük, hogy sokan a házakból ha megláttak egy hajléktalant nappal ételt keresni, elküldték a búsba, esetleg meg is fenyegették. Eredmény: este kezdtek el kukázni. Jött valami okos, és elkerítették ilyen záras fémrácsos szerkezettel őket. Erre most ezeket jó nagy zajjal törik fel éjjel, és az, ha lemegy valaki időnként rendet tenni, az is csak ideiglenes megoldás, ráadásul -mint én is- valahol sajnáljuk is ezeket a nyomorultakat. Vannak gyerek kukázók is, és jobb bele se gondolni, hogy egy ilyen sorsú gyerekből mi lesz, mire eléri a felnőttséget. ( Mondjuk az is érdekelne, ki küldi éjfélkor kukázni a 8-10 éves gyerekeit, vagy miért hozza őket magával. )

2014. júl. 28. 11:21
 1/10 anonim ***** válasza:
92%
Soha és senki. HA te nem csinálod meg más nem fogja helyetted.
2014. júl. 28. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

Nagyon rossz lehet neked, ha valóban nincs más problémád, mint a hajléktalanok.


Az az érzésem, tudsz te aludni, csak a lelked gonosz.

2014. júl. 28. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Lehet, hogy az én lelkem a "gonosz", de én vagyok az, aki szembe is néz a problémával, míg sokan nem is tesznek semmit, csak mondjuk sajnálják a szegény kis hajléktalanokat, akik zajonganak, rongálnak, a házad elé hugyoznak, stb. Én is sajnálom őket -nem mindet, de sokat-, viszont elegem is van belőlük. A kormány azért lenne, hogy megoldja a társadalmi problémákat -hát oldja meg! Ezrek éheznek, és csúsznak állati szintre, amit aztán mi többiek is megszívunk. Durva, hogy a 21. században még ilyen problémák vannak, ráadásul az EU-ban!
2014. júl. 28. 13:19
 4/10 A kérdező kommentje:
Ja, amúgy kitaláltam, miért viszik a gyerekeket magukkal: így nem megyek le felpofozni őket, mert nem akarom a gyerekek szeme előtt csinálni!
2014. júl. 28. 13:21
 5/10 anonim ***** válasza:
15%

Azon gondolkodtál már, hogy a gondolataid mocskosak?

Azon gondolkodtál már,hogy az összes tisztességes életet élő ember attól lett nagy, hogy túlutott az énnekem az a jó problémán, és meglátta a másikban az embert? A szegény embert, a nyomorultat?


Nem azt kérem, hogy Jézussá válj, de legalább a gyermekkori bepisilési és önzési egódat levetkőzhetnéd.

2014. júl. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%

Hova jutott a világ ezzel a fene nagy fejlettségével :) Ezek ám az igazi látszatmegoldások. Rácsot szerelünk a kukára, azért ha belegondolok a szemetet bezárni elég nagy ökörség :)


Most már nincs más megoldás páncélszekrénybe kell majd tennetek, kell egy trezort építeni, kódkártyák, ujjlenyomat és retina ellenőrzés után lehet majd csak belépni és hulladékot elhelyezni.


Egyszer próbáld ki, ha tényleg sajnálod őket, hogy megkérdezed miben segíthetsz. Mik a problémáik. Esetleg adj nekik enni. Csak meg lehet egyezni velük, hogy kajáért cserébe csendben törjék fel a szeméttárolót.

2014. júl. 28. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Nem az én ötletem volt a rácsos "megoldás", másokat is zavart a helyzet, és most is zavar. Nem csak én ébredek fel az éjjeli feszítgetős kukázókra, mások is. Hallom a redőnyöket, ahogy mások is húzzák le, hogy megnézzék, mi ez a hang -mintha nem tudnák nézés nélkül is-, majd időnként anyázások, káromkodások, fenyegetések, aztán így vagy úgy vége, általában 6-8 perc alatt.


Volt már, hogy a boltban vett kuglófom vagy kakaós csigám odaadtam egy hajléktalannak, illetve pénzt is adtam már némelyiknek. De ez nem megoldás, és nem egyformák ők sem. Közöttük is vannak hangosabbak, erőszakosabbak, aljasabbak, meg persze normálisabbak is. Előfordult, hogy valaki a házból a saját kulcsával kinyitotta nekik a tárolót, hogy összeszedhessék a kukákból, ami ehető, de ha nem áll ott mellettük az illető, simán kiborítják / eldöntik a kukát, mert nekik úgy kényelmesebb válogatni.


Tegnap éjjel eszembe jutott, hogy HA mennek iskolába ezek a kukázó gyerekek, milyen lehet nekik. Tuti felfogják a helyzetüket, tuti látják, másokhoz képest ők hol vannak!

2014. júl. 28. 13:58
 8/10 anonim ***** válasza:
32%

Hú, ti aztán nagyon véditek a szemeteteket. A végén még kevesebbet kell elvinnie a kukásautónak. Hát nehogy már azt kelljen mondani a kukásoknak, hogy bocsi de ez most kevesebb lett mert a hajléktalanok elvittek pár kajamaradékot.


Egyáltalán nem értelek se téged se a többi ott lakót.


Kezdjük azzal, hogy ha például odajönne a mi házunkhoz egy hajléktalan és megkérné, hogy hadd nézzen körbe a kukánkban akkor nem zavarnám el, pofoznám fel, keríteném el a szemetet.


Aztán abba bele se gondoltál, hogy a hajléktalan nem egy élősködő rovarfaj hanem egy élő és érző ember, pont mint te? Azt hiszed a hajléktalan annyira szeret éjszaka kint az esőben egy kartonpapíron aludni? Nappal koldulni és turkálni a szemétben? Hát nem! Az veled is megtörténhet ami velük! Devizahitelt vett fel valaki a házára, romlott az árfolyam, nem tudta visszafizetni és a bank elárverezte a házát. Ezek után nem volt hova mennie, kikerült az utcára. Nem tudott rendesen tisztálkodni, nem volt otthona, nem maradt semmije. Ha volt munkája kirúgták. Ezek után, hogy legalább egy napra valót tudjon enni, koldulni kényszerült. És nem azért mert ő azt annyira élvezte volna.

Aztán ha munkát akar elküldik, mert szakadt a ruhája és büdös.

Nincs kiút belőle. Sokan több mint 10 éve élnek így.

Néha találkoznak szolidáris emberekkel, akik adnak neki pénzt.

Néha meg olyanokkal akik bele sem gondolnak a helyzetébe és a szemetüket is sajnálják tőle...

2014. júl. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Annyit tennék hozzá, hogy nehogy már azt higgyétek, hogy csak a hajléktalanok guberálnak. A legtöbben nem is élelmiszert, hanem a visszaváltható, pénzzé tehető dolgokat keresik a kukában. Nem csak hajléktalanok. Aki nagy lakótelepen lakik és kukára néz az ablaka, az tuti látja, ahogy én is, hogy mekkora ott a forgalom! És Veszprémben lakom, nem a legszegényebb országrészben.
2014. szept. 5. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk ennél súlyosabb problémák voltak, bejöttek éjjel a lépcsőházba, aludni. Egyszer pár csöves WC-nek nézte a bejárati ajtónkat, úgy lehugyozták kogy az előszobában állt a hugy. Több lakó ajtala elé pedig odaszartak. Néhányan összeálltunk, gázspray, vipera aztán adtunk nekik, volt amelyik úgy esett keresztül a tetőátjáró üvegén hogy csak nyekkent. Néhány hétig béke volt de azután visszatértek, akkor már nem ugyanazok. A vége az lett, hogy rácsokat kellett felszereltetni, az összes lépcsőházba, azóta nem tudnak bejutni.
2014. szept. 5. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!