Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyha én kikiáltanám a...

Hogyha én kikiáltanám a birtokom függetlenségét, akkor számíthatnék a magyar rendőrség érkezésére?

Figyelt kérdés
Feltételezzük, hogy nekem van egy x méretű birtokom. Kikiáltom a függetlenségét XY néven, erről a világ összes kormányához és az ENSZ-hez is levelet küldök. Állandó lakosságot toborzok még a függetlenség kikiáltása előtt, felduzzad a népességünk több ezer főre. Kikiáltom a függetlenséget, demokratikus választásokat tartok, megalakul az állam főhatalma. Mire kell számítanom (csak feltételes módban értettem mindent).
2014. júl. 30. 08:01
1 2
 1/11 anonim válasza:
92%

Hogy duzzad fel több ezer főre? Nem hiszem, hogy akkora lenne a birtokod :D

Egyébként ez nyilván nem így működik. A területed az ország része, nem te döntöd el, hogy önálló-e vagy sem, mert nem az.

2014. júl. 30. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
De pont ez az, hogy a birtokon népszavazást tartok, megszavazzuk a terület függetlenségét, majd küldünk egy levelet minden ország kormányához és az ENSZ-hez is, hogy ez a terület mától önálló országként kíván működni, tehát kikiáltja a Magyarországtól való függetlenségét. Tudom, hogy Magyarország és egyetlen ország sem ismerné el valószínűleg, de engem pont az érdekelne, hogy milyen reakcióra számíthatnék?
2014. júl. 30. 08:16
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha független államként üzemelsz, akkor eleve nem intézkedhetne egy másik állam rendőrsége a felségterületeden, útlevél nélkül be sem léphetnének. Erre nem gondoltál?
2014. júl. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Gugu Gabor ***** válasza:
90%

Mondjuk érdemes lenne utána nézni hogy mik a feltételei annak hogy önálló állam ként működhess. (gondolok itt olyanra hogy ha egyik ország (másik állam)sem ismeri el hogy te önálló állam vagy akkor bukta pld)

Aszem Angliában volt valami hasonló kezdeményezés valaki vett egy régi katonai "mesterséges szigetet" és kikiáltotta a maga kis királyságát.

[link]


(igen kicsit más a helyzet mert ugye a tengeren van...

2014. júl. 30. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ha a történelem nem tette volna világossá, függetlenséget az kiálthat ki magabiztosan és sikeresen, akinek hatalma, ereje van, hogy aztán megvédje magát. A jog mindegy is. Az a hatalom pedig, ami a függetlenséghez kell, vagy egészen a tiéd, vagy kapott valakitől, akinek érdeke a te függetlenséged. Utóbbi függetlenség pont a hatalom természetéből adódóan mindig csak látszólagos. Röviden: hiába ugrál bárki, akinek nincs 10000 vasember-ruhája.
2014. júl. 30. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Jól írja az ötös. Először a fizikai erő van, utána a jog. Sajnos. Úgyhogy nem több ezer fő kell,hanem több ezer tank.
2014. júl. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ma 09:21

Nos néha előfordul, hogy nem kell nagy hadsereg, hogy független piciny államot létrehozzon valaki.

Bár az Egyesült Királysági bíróság nem tudott dönteni, de mégis számon tartják mint hercegséget.

[link]

2014. júl. 30. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elég lenne szövetséget kötnöd az Usával, ha elég szorosra sikerül és nekik és érdekük, hogy bevédjenek, mert pl sok az aranyad vagy az olajad akkor nyert ügyed van.
2014. júl. 30. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nézd meg a Donyecki Népköztársaságot. Ott hasonló dolog történt és nem sikerült nekik még függetlenné válniuk. Gondolod egy EU és NATO tagállamban könnyebben menne? Nem hiszem.
2014. júl. 30. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

"sok az aranyad vagy az olajad akkor nyert ügyed van"


Igen, bizonyára sok ilyen hely van a földön, hogy senkié, kvázi a tiéd, és végtelen olajmező van ott, vagy lófejnyi aranyrögökben kell botladozni, és nem akarják egyből elvenni tőled (pláne az USA és egyéb nagyhatalmak) hanem szövetséget kötnek veled. Végülis tök reális.

2014. júl. 30. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!