Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Régen mennyivel volt könnyebb...

Régen mennyivel volt könnyebb kivándorolni?

Figyelt kérdés

Régebben ugye nagyon sok magyar vándorolt ki Amerikába, Ausztráliába, de ma már ez nagyon nehéz, hosszadalmas és drága procedúra. Gondolom azok a magyarok nem voltak mind professzorok, meg orvosok magas IELTS pontszámokkal..


A kérdésem főleg USA, Kanada, Ausztrália kombóra irányul, de mást is szívesen olvasok :)



2014. aug. 3. 14:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A második világháború után,még viszonylag nyitottak voltak a határok.Sztálin először leginkább a zsidók kivándorlását nem akadályozta,abban bízott hogy a létrejött zsidó állam Izrael

a Szovjetunió szövetségese lesz,de ez megfordult 1949-ben rákosinak utasítást adtak és innentől kezdve már nem csak a zsidóknak de minden magyarországi állampolgárnak megnehezült a kivándorlás,vasfüggöny ereszkedett az országra.Tehát ahogy látod a második világháborúig nyitott volt teljesen a határ,és még utána is 4 évig.Aztán jött az 56-os forradalom lényegében innentől lehet számítani a hatalmas/tömeges kivándorlást,a forradalomnak következtében,ma szinte nincs a világon olyan hely ahol ne lenne magyar származású ember.De nagyon nagy részük mára beolvadt ezek a több generációs magyarok pl.56 után már nem volt tömeges kivándorlás,persze utánna is volt kivándorlás de már nagyon nagyon nehéz volt átjutni a vasfüggönyön.Nagy szerencse kellett hozzá hogy valaki átjusson a műszaki határzáron,vagy sikerült vagy nem,és ennek is szigorúan hosszas procedúra és szerencse kellett hogy meg valósuljon.

2014. aug. 3. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
91%
Ha sikerült átjutni a határon, akkor könnyű volt, ugyanis menekültként letelepedhetett az illető valamelyik országban, az elején még anyagi segítséget is kapott.
2014. aug. 3. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szerintem a kérdező inkább a monarchia idejére gondolt, amikor tömegesen vándoroltak magyarok Amerikába.
2014. aug. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Anyámék 1964-ben vándoroltak az Államokba, akkor már terhes volt, így a bátyám már Amerikában született és 3 évvel később én is. Gyerekként soha nem láttam Magyarországot, felnőttként már igen, de ugye én Amerikában nőttem fel, így egy időutazáshoz lehetett hasonlítani azt, amikor először Magyarországra jöttem. Leginkább a nyelvvel volt problémám, beszéltem magyarul de a kiejtésem rémes volt, eleinte gondot okozott a gondolkodás is, nehezen tudtam kifejezni magam mert az angolt hiába fordítottam magyarra, sok minden itt értelmetlennek számított, teljesen más volt Budapest mint San Francisco de az évek alatt megszokható volt, olyan annyira hogy 16 éve itt élek. Én középső gyerek voltam, engem még megtanítottak szüleim magyarul, de a két öcsém már nem beszál magyarul. A magyar hagyományokat viszont nem tartották anyámék, a nyelven kívül semmit nem tudtam Magyarországról. Anyámék amerikai állampolgárok ahogy mi is, az Államokban nevet változtattak, nekünk amerikai keresztnevet adtak, a vezetéknév pedig alapból amerikai volt mert apai nagyapám Amerikai volt, szüleimmel együtt ők is kivándoroltak Amerikába, vagyis ő csak hazatért.
2015. júl. 7. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!