Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mi a baj az állami tulajdonnal?

Mi a baj az állami tulajdonnal?

Figyelt kérdés

Gondolok itt az MKB esetére. Sokkal jobbnak tekintem azt, ha egy bank (jobb esetben nagyban), nem külföldi, hanem magyar kézben van.


Nálam ez döntő fontosságú bankválasztás során is. Méghozzá azért, mert egy itthoni bank, jóval olcsóbb. (lásd MagnetBank vagy Gránitbank, csak azt kell fizetned szinte, ami adóteher - pl. tranzakciós illeték)


Míg más bankok: Erste, CIB, BB, MKB mind kérnek el egy jókora összeget. (most itt a feltétel nélküli csomagokról beszélek).


Vegyük a Gránitbankot: 51%-ban Demjáné, 49%-ban az államé, Demján Sándoré még mindig a cél, ő írányít.


Most itt nem promózni akarok, hanem láthatóan valamivel jobban teljesítenek a magyar bankok, egy jobb bankrendszer (értelemszerűen magyar kézben), jobb gazdasági helyzetet teremt.


Illetve még nevetségesebb hogy a következő nevek vannak külföldi kézben:


"Magyar" Kereskedelmi bank.

"Budapest" Bank.


Szerintem az államnak, a bankok jelentős részéhez hozzá kellene adnia magát, illetve más téren is (energiaszektor, legfőképpen a gáz és villany). Az a gond ha egy Démász vagy egy ÉMÁSZ, ELMŰ monopol helyzetben profitizálva pofátlan terhekkel nyomja a számlát. Egy állami kéz már csak nagyobb garancia, hogy 1 hónap után nem vágják le a zsinort a házadról nem?


Minek kell ezeket magánkézbe tenni?

Legfőképpen "külföldieknek" eladni?


2014. aug. 3. 22:12
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
72%

Itthoni bank jóval olcsóbb ?? Az OTP a legdrágább !!

Az állam kezében volt minden, még 30 éve is. A főnökök elvitték a pénz jórészét és állami politikai irányítás alatt volt minden lépésük, szakmaiság nemigen tudott érvényesülni. Ezért is csődölt be minden. Sajnos az "állam" konkrét természetes személyek révén tud érvényesülni, azok meg gyarló emberek.

2014. aug. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
33%

Én is állami banknál tartom a pénzemet.

Eddig megvagyok velük elégedve, nem akarok váltani.

2014. aug. 3. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
70%

Az OTP nem igazán magyar már...

2012-ben a magyar tulajdonhányad csak 29 százalék volt.


Tudjátok kiké maradék 70 százalék?Az oroszoké.

2014. aug. 3. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:

OTP-t én nem is sorolom banknak.


Tény hogy a legnagyobb, de kihagytam a listából, és nem ok nélkül.


Számomra utált bankok:

Erste, CIB, Raiffaisen, BB, MKB (eddig), OTP!!!


Az egyik kérdésre meg, nem mindegy "ki vezeti" a bankot. Nem vagyok tisztában azzal, hogy ki volt akkor a vezetője az országnak.


Vegyük pl. a Magyar Telekomot, az is állami kézben volt, de rossz minőséggel müködött államilag - az akkori vezetés hibájából.


Azaz, attól hogy az MSZP impotens a Fidesz még nem az, vagy ugyanez fordítva.

2014. aug. 3. 22:31
 5/23 anonim ***** válasza:
77%

Ha egy állami bank veszteséges (az MKB pedig masszívan az), akkor az adófizetők fogják életben tartani, azok is akik más banknál vannak. Vagy te szívesen fizetnéd egy általad ismeretlen bank veszteségét?


Másrészt, nem mindegy kinek a kezében van a bank? Nekem édesmindegy hogy egy magyar vagy külföldi milliárdos zsebét tömöm, a beosztottak úgysem kapnak több pénzt emiatt.

2014. aug. 3. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Nincs baj az állami tulajdonú bankkal, amíg van lehetőség választani. Viszont sajnos az utóbbi évek tapasztalata az, hogy ahová az állam beteszi a lábát, azt a szegmenst az állam túlszabályozza és kiirtja a konkurenciát, ha egyenesen be nem tiltja a létét.
2014. aug. 3. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%

"Itthoni bank jóval olcsóbb ?? Az OTP a legdrágább !! "


Az OTP se nem magyar, se nem drága. Legalábbis annak, aki tudatosan használja a bankját és utánajár a dolgoknak. Aki nem járt 10 éve a bankfiókban, mert "messze van" (az OTP...), annak drága. Aki utánajár és nem lusta két papírt aláírni, annak az 5 legolcsóbban van. Mellesleg az egyik legolcsóbb bank a teljesen magyar tulajdonú Gránit bank.


"Mi a baj az állami tulajdonnal?"


Az állam általában véve rossz gazda. Nagyon sokszor túlzott bürokráciával tönkreteszik az adott állami cégeket. De ez nem jelenti azt, hogy egy privatizált cég jó/jobb lesz. Lásd a Volán-társaságok: az sem egy sikertörténet.

2014. aug. 3. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
"OTP-t én nem is sorolom banknak. " Akkor miröl is beszélhetnénk?
2014. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
48%

Te tényleg az alapján választasz bankot, hogy kinek a kezében van?

Édes istenem.

Elhiszed azt a maszlagot, hogy ami magyar, az a jó?????

2014. aug. 3. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Fontos kinek a kezében van, mert onnan tudod meg, hogy ki milyen "célpolitikát" használ.


Erste CIB egyéb külföldi bankok => le se szarják a magyar helyzetet, külföldi példára adót emelnek.


Gránitbank pl: amíg nem volt tranzakciós adó minden 0 FT volt ingyenes számlavezetéssel és havi 4 ATM-el.


Míg mások fizetik a havi 500 ft+-os számlafenntartást és egyéb hülyeségeket.


Csányiról meg ne is beszéljünk, ő mindenben csak pénzt látja, neki kell az árakat emelni. Talán ők voltak az elsők akik még a törvény életbelépése előtt felhúzták a csomagokat, meg a BB azthiszem.


Látom realitást Orbán azon feltételezésében hogy jobb az ha a bankok legalább 50%-a magyar kézben van.

2014. aug. 3. 23:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!