Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Rasszista vagyok? Komolyan...

Rasszista vagyok? Komolyan nem értem néha az embereket, hogy képesek elítélni engem.

Figyelt kérdés

Nem tagadom, nem szeretem a cigányokat.


Budapesten az ország egyik elit gimnáziumában tanultam, most egyetemista vagyok.

Volt egy fakultációs óránk (szociál pszichológia), ahol szóba került a kérdés...


Mindenki egybehangzóan sajnálta őket, a nagy kirekesztetteket (akiket segíteni kell mert igazából MI vagyunk a hibásak a helyzetükért), egyedül én voltam más véleményen...

(mint később kiderült senkinek nem volt személyes kapcsolata a kisebbséggel... milyen meglepő)


Minden ok nélkül többször szóltak be nekem, utcán megpróbálták elvenni a cuccomat, belém rúgtak és egyszer szabályosan meg is támadtak a buszon (olyan délután 4 lehetett)...


Nem egyszer láttam hogy lányokat molesztáltak buszon (még csak nem is késő este) stb...


Nem támogatok semmilyen népírtást, nem ítélem el kollektívan őket, DE ha valamelyik mellém kerül a buszon vigyázok a pénztárcámra, nem fordítok hátat neki, és ha bármelyikük este az utcám velem szembe jön készülök arra hogy meg kell védenem magam....


Én azt mondom, amíg nem akarnak beilleszkedni nem tehetek semmit. Amelyik rendes azzal én is az vagyok...


Miért vagyok ezért mégis rasszista?


Szerintem, csak olyan embernek van joga bárkit mást rasszistának nevezni, akit már támadtak meg utcán, vették el a mobiltelefonját (amire hónapokat spórolt), vagy csak rugdosták meg poénból. Vagy a legfájdalmasabb: a barátnőét kezdték el molesztálni, amikor kettesben megy vele haza buliból... (szerencsére nekem ilyen még nem volt de előttem már történt ilyen)


2010. jan. 12. 14:41
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

egy ismerősöm pont ezt mesélte, h mentek haza annó valahonnan, és a cigányok molesztálták a bnőjét, a seggét fogták meg meg ilyenek. a csaj csitítgatta,h maradjon nyugton. sajnos nem lehet becsületesen megvédeni magad velük szemben, ha meg is versz egyet, akkor téged csuknak le, vagy pedig ők mennek réd utána erősítéssel, illetve miután kiengednek a rendőrségről, akkor már kint várnak.


vannak akiknek tényleg nincs velük rossz tapasztalata, és olyan is aki cigányok között él-élt és nem volt velük gondja. Ő viszont leáltalánosít ebből, hogy minden cigány jó, pedig sokkal több embernek van valós rossz tapasztalata.

2010. jan. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
88%

Nem vagy rasszista, én teljesen egyetértek veled. Nem nekünk kell velük foglalkozni, egyáltalán ki az aki minket tart felelősnek a cigányok helyzetéért?? Csakis az ő és az állam hibája hogy támogatja őket! Egyenlőség! ne kapjanak olyan segélyt amit mi magyarok nem kapunk, ne kapjanak többet mint mi magyarok, ha nem akarják hogy diszkrimináció érje őket a kisebbségükért, akkor ezért se kéne hogy kivételes helyzetet élvezzenek.


(talán nem csinálnának annyi gyereket sem ha nem kapnak rá több segélyt mint mi magyarok)


Amit leírtál így van, ők ilyenek, rugdosnak vernek és lopnak, legalábbis a többségük. (80%)

2010. jan. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Jelzem én sem vagyok rasszista, csak legyünk egyenlőek!
2010. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim válasza:
88%
Teljesen egyetértek veled. Én sem utálom őket, de ha találkozok velük, úgy érzem, jobb vigyáznom.Persze, tisztelet a kivételnek! És szerintem ez nem rasszizmus!
2010. jan. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim válasza:
100%
De ha megnézitek, akkor a cigányok nagyon összetartóak. Ha baj, van, egyből ott teremnek 50-en, hogy segítsék a másikat. Ami a magyaroknál sajnos nincs meg.
2010. jan. 12. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
85%

Az előző kérdés kiírója vagyok. Van egy olyan érzésem, hogy ezt a kérdést arra reagálva írtad ki.

Nem téged tartanak az emberek rasszistának. Benned, mint sok más emberben kialakult az az óvatosság, amit a cigányokkal való tapasztalások miatt szereztél. De ha egy jól öltözött, nem nagydarab, teljesen barátságos cigány srác/lány mellett állva nemhiszem, hogy ugyanúgy vigyáznál az értékeidre, mintha egy rosszabb kinézetű állna melletted. Ugyanúgy mint egy normális kinézetű magyar és egy koszos hajléktalan magyar mellett állva.

2010. jan. 12. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
47%

15:04es


Csak sajnos ritkán találkozni jól öltözött barátságos cigánnyal. ennyi.

2010. jan. 12. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
63%
sajnos tapasztalat, hogy egy jól öltözött, öltönyös cigánytól jobban kell félni mint egy koszos lecsússzott embertől.
2010. jan. 12. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
23%

Azt nem mondom, hogy ritkán, de tény hogy kevesebben vannak, mint a másik.

Milyen konkrét tapasztalatod van öltönyös veszélyes cigányokról? Az öltönyös alatt, nem az olyanokat értem, akik azért járnak öltönyben, mert az drága és megveheti, hogy menőzzön vele:)

2010. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
62%

Szia!


Ez egyáltalán nem rasszizmus. Ne törődj azokkal akik ezt mondják, úgysem fognak megérteni, nem is értem azokat az embereket, mintha álszentek lennének.

Mintha nem tudnának különbséget tenni rasszista és nem rasszista között.


Csak a saját példám.

Engem is sokszor bántottak. És azt is láttam, hogy mást bántanak...

Nagyon hosszú és nem is ide tartozik, de a testvérem és az engem megillető vagyonunk nagyrészét is kivette egy roma illető kifejezetten fondorlatos, gátlástalan módon és még meg is fenyegetett. Szörnyűségeket éltünk meg.

Nem lehetett mit tenni, nem gyülölöm sem azt a személyt, sem őket, pedig durva dolgok voltak.

Nem vagyok gyülölköző típus és ez nem is fog megváltozni, pedig igen érintett vagyok.

Volt ismerősöm aki égig sem hallgatott és több éves barátságunkat dobta el, mert, hogy elmeséltem és elmondtam, hogy "kisebbségi" az illető akivel megjártuk!

Szinte megvadult---és nem értem miért?

Ez sem normális!

2010. jan. 12. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!