Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A szélsőjobbosoknak mi a baja...

A szélsőjobbosoknak mi a baja a finnekkel? Miért jobbak a törökök, sumérok, hunok, kazahok?

Figyelt kérdés

Sok szélsőjobbos azért utasítja el a finnugor rokonság elméletét, mert inkább rokona a törököknek, suméroknak, hunoknak, kazahoknak.


Kérdem én, miért? A törökök egy elég szegény ország, világszinten erős középmezőnyben vannak. Szinte diktatúra, megszállás alatt tartják Ciprust, örmény, kurd népirtás.

A sumérok és a hunok olyan sikeres nagy nép, hogy mára kihaltak. Kazahsztán egy tipikus poszt-szovjet szegénytelep, diktatórikus hajlamokkal, nőelnyomással, csórósággal.


Finnország viszont Európa egyik legfejlettebb országa. Míg a kazahok a savanyított tejet adták a világnak, addig a finnek a Nokiát.



2014. aug. 16. 22:12
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
57%

Nem csak a szélsőjobbosok vannak így hanem sok történész is!

"A törökök egy elég szegény ország" Ezt most komolyan gondoltad? Nézz már utána Törökországnak.

2014. aug. 16. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Többször jártam már Törökországban. Attól, hogy Isztambul, Ankara meg Antalya ki van ganézva még nem jelenti azt, hogy minden OK. Sokkal rosszabban élnek, mint az átlag magyar, főleg az ország keleti felénél. Diyarbakir városában koldus gyerekek hada támad be a városfalaknál, nálunk Diyarbakirnak megfelelő peremvidéki város Nyíregyháza, ott azért nem történnek ilyenek.
2014. aug. 16. 22:32
 3/14 anonim ***** válasza:
29%

A szélsőséges - legyen akár szélsőjobb, akár szélsőbal - gondolkodás egyik legfőbb eleme az ellentmondás. A lényeg, hogy ők mindig, mindent másképp gondoljanak, mint amit a közvélemény elfogad és amit az iskolában tanítanak. A szélsőjobb esetén sincs ez másképp: amit az iskolában tanítanak, az hülyeség, mer' a tudjukkik találták ki, tudjuk miért.

(nem jobbak a szélsőbalosok sem, ők is szeretnek ész nélkül ellenkezni)

Ha pedig nem jó az általánosan elfogadott elmélet - jelen esetben a finnugor nyelvrokonság -, akkor más kell helyette, amiben lehet hinni. Akkor is, ha a türk rokonságra sincs több logikus magyarázat, mint a finnugorra és akkor is, ha az elmúlt évszázadok népvándorlásai miatt nagyjából tök mindegy, mely népeknek milyen szinten vagyunk rokonai, mert szinte valamennyi európai néppel sikerült már keverednünk.

2014. aug. 16. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
48%

Szerintem nem egy ország fejlettsége alapján kéne eldönteni, hogy rokon nép-e vagy sem.

De itt nincs is sok eldönteni való, az bizonyított tény, hogy a magyar és a finn rokon nyelvek, sőt az észthez is elég közel állunk a "nyelvcsaládfán". Az, hogy genetikailag is rokon népek vagyunk-e, már kicsit bonyolultabb kérdés, de elég sok jel utal arra a kulturális multunkból, hogy ez is igaz. Ez persze nem zárja ki a törököket, hunokat vagy a mongolokat, mint lehetséges másik rokonainkat. Ilyenkor arra szoktam emlékeztetni az embereket, hogy a monda szerint 7 törzs foglalt hont a Kárpát-Medencében és alapította meg eggyüttesen Magyarországot. Még egyszer: 7 különböző törzs! Semmi okunk feltételezni, hogy ezek a törzsek a kalandozások és vándorlás előtt is egy nemzetet alkottak, sőt, igen valószínű, hogy jöttek innen is meg onnan is, aztán összeverődtek és így lettek a magyarok.

2014. aug. 16. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
36%

"Nem csak a szélsőjobbosok vannak így hanem sok történész is! "


- Szerintem ne dobálozzunk felelőtlenül a "történész" szóval.

2014. aug. 16. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
96%

Nem akarok beszállni a vitába, de pár dologra felhívnám a figyelmedet. A törökök például MOST perpillanat szegény országnak számítanak, de elég sokáig nem volt így; igencsak gazdag és erős hatalomnak számítottak. A finneket csak a háború óta lehet igazán komolyan venni. Régebben még nagyon írásbeliségük sem volt, a háború óta viszont felpörögtek elég rendesen.


A sumérok és a hunok lehet hogy kihaltak már, de elég sokáig húzták az igát és igen komoly birodalmak voltak. Az hogy kihaltak... hát Istenem. Lehet, hogy 1000/2000 év múlva az Egyesült Államok sem fog létezni, de még az is lehet, hogy 100 év sem kell...

2014. aug. 16. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem a két elmélet megfér egymás mellett.

A magyarok ősei öt-hatezer éve még a tajgán élhettek finnugor népekkel.

Aztán három-négyezer éve délebbre, nyugatabbra vándoroltak és lovas, nomád nép lett. Kétezer éven át pusztai török, hun népekkel élhettünk együtt, így velük is nagyon közeli rokonságba kerülhettünk genetikailag, kulturálisan, nyelvészetileg (pl. a magyar nyelvben több bolgár szó van, mint az elszlávosodott mai bolgárban).

2014. aug. 16. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
61%
#3 Szerinted az iskolákban 100% igazságot tanítanak? ha azt tanítják hogy késsel edd a levest akkor azzal kell enni? én sem értek egyet a jobbikosokkal,de azért abban igazuk van hogy az iskolákban nagyon sok a "ferdítés". Egyébként Törökország gyenge és szegény ország? valaki írta hogy a keleti részén milyen éhezés megy,és hogy rosszabbul élnek mint az átlag magyar.Annyi erővel nézzünk szét kelet M.O.-n tele van gettókkal,telepekkel.És azért katonailag is felettünk állnak a magyar honvédséget egy az egybe kiröhögnék.Én baloldali vagyok,de nem nézem le azért a törököket mert a jobbik velük szimpatizál.
2014. aug. 16. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%
"Diyarbakir városában koldus gyerekek hada támad be a városfalaknál" Itt meg 10 éves cigány gyerek késelt meg valakit anno a blahán az mp3 lejátszójáért,és 12-13 éves gyerekek rugdosnak meg öregeket,elvinnélek Tiszakeszibe hidd el sírva szaladnál hazáig.
2014. aug. 16. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
34%

Sumérok hogyne lennénk jobbak a finneknél :-D Ősi nagy civilizáció, sok fennmaradt emlékkel, a finnek meg egy nóném senkik.


Mindegyik elméletre vannak bizonyítékok a sumérekre is a finnekre is


Valószínűleg egy részünk sumér eredetű, amibe később finnek olvadtak bele.

2014. aug. 17. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!