Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ki találta ki a puha diktatúra...

Ki találta ki a puha diktatúra kifejezést?

Figyelt kérdés
Ez nem nevetségesen abszurd?Sőt ez nem minősül szándékos történelemhamisításnak?
2014. aug. 20. 18:45
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy ki találta ki, de van jogosultsága. A diktatúra lehet enyhébb, mint pl. a Kádár-rendszervolt, vagy a mai, vagy lehet durvább, mint Rákosi, vagy ma észak Korea.
2014. aug. 20. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem, dehogy, ez pusztan a totalis diktaturatol valo megkulonboztetes, amit eloszor Carl Schmitt 1927-ben megjelent "A politikai fogalom" muveben olvashatunk, Totalstaat neven, ekkor meg pozitiv fogalom. Az egesz mu elmeleti es borzaszto zavaros. Hogy mikor jeloltek meg a nem-totalis diktaturat a magyar nyelvben a "puha" szoval azt nem tudom, gyanus hogy vagy szamizdat esetleg csak a kilencvenes evek.
2014. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Elozo vagyok, kiastam neked, [link] . Tehat 1927-ben a "totalis" vagy "kemeny" diktatura nemet nyelven, 1930-ban a "puha" diktatura Spanyolorszagban. Nem hamisit itt senki.
2014. aug. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Miért szerinted kérdező diktatúra és diktatúra között nincs különbség? Valahogy meg kell különböztetni őket.
2014. aug. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!