Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek is jobb volt az...

Szerintetek is jobb volt az augusztus 20- i budapesti tűzijáték 2009-ben és az előtti években?

Figyelt kérdés
A 2010-től a tűzijáték nem nagy teljesítményű,2012-es tűzijátékra elmentem Pestre megnézni csak azért,pedig 200 km-re lakom Pesttől. De megbántam,nem éri meg azért felutazni,nálunk is van fele akkoa nagy tűzijáték. De pl a 2009-esre vagy a 2008,2007,2006 stb Megérte volna,kár,hogy akkor nem mentem. Akkor olcsóbb volt a tűzijáték mint manapság és nagyon pazar volt videón ,ha csakis ráérek nézegetem mindig ugyanis tűzijáték bolond vagyok. Akkoriban a gellérthegyről lőtték és egyszerre 8-10 bomba is robbant,és volt olyan nagy bomba is benne ami akkora gömböt bontott a Gellért hegy felett mint maga a Gellérthegy amit egy ember vastagságú csőből lőttek,bizony ilyen is volt vagy 15 ilyen töltet is benne. De most egy- két bomba robban fél óra alatt és ritkán. Nézzetek meg youtube-n a tegnapelőtti tűzijátékot meg mondjuk egy 2009est vagy azelőttieket és irjatok véleményt. Szerintem egy 2007-es sokkal jobb volt 95 millióból mint tegnapelőtt 150 millióból. És mondom Nektek azt is,hogy aki a 2009-est csinálta,az ugyanaz a cég csinálta a pesti tűzijátékot 2008,2007,2006,2005,2004,és 2003-ban is. Tehát 2003-tól 2009-ig a crescom csinálta. Azok alkotta jót. Jó az MSZP is nyúlt pénzhez hozzá de nem a tűzijáték pénzéhez. De a Fidesz az még a tűzijáték pénzhez is hozzányúl...? Megsúgom,hogy a mostani tűzijáték sem volt több kb.70 milliónál,mert ha tényleg 150 millió lett volna maga a tűzijáték akkor olyan hatalmas szabású lett volna,hogy az életben nem volt még akkora tűzijáték. De ez néhány 10 millióból kijött a többi pénz eltűnt szerintem valami olyan ember zsebébe akinek a munkahelye a Kossuth téren van a parlamentben. Ezeket azért tudom ennyre részletesen kifejteni,mert van pirotechnikai ismerősöm és ő sokat tud a pesti tűzijátékról is,hogy hogy,mi,mennyi pénz ide oda. Úgyhogy Jó,ha 150 milliónak kevesebb mint fele volt a tegnapelőtti tűzijáték. Valamelyik politikus meg megint nagyon jól járt. De ne ktek a tegnapelőtti tüzijáték tetszett jobban vagy a régebbiek?

2014. aug. 22. 16:33
 1/7 Borosta2 ***** válasza:
15%
Bárki mondhat bármit a tűzijáték az idiótaság egy eszköze semmi hasznát nem látom elkölteni azt a pénzt főleg egy ilyen szegény országban a kitalálói pénzes idióták akik az ostoba népnek mutogatják ki mekkora egy politikai baromság volt és az is maradt.
2014. aug. 22. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az ideit csak hallgattam, nem történt benne semmi. Az utóbbi években is talán ha háromféle rakétát fellőttek, sokat mondok. Nem mondom, hogy nem lenne jobb helye a pénznek, amit a tűzijátékra költenek, de ha már megrendezik, legalább legyen látványos, mert az elmúlt évek gagyiját Pistike is túlszárnyalja apuka garázsában a kémiaszertárból lopott anyagokkal.
2014. aug. 22. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Azt hittem,hogy csak én vagyok tüzijáték fanatikus. :)

Énis végignézem minden évben 1x-2x a youtube-ra feltöltött összes videót 2005-től. Bár inkább 2006-tól van több pesti tüzijátékos videó.

Amúgy rosszul tudod,minden évben más rendezte eddig,és ez meglátszik az anyaghasználatokon is. A 2003-ast ugyanaz szervezte,mint a 2006-ost,ami viharba torkollott,és ugyanők szervezték a 2009-est is. És meglátszik a 2006-oson,és a 2009-esen,hogy mennyire hasonló volt. Ellenben a 2007-est,és a 2008-ast is totál más cég csinálta.

A 2005-öst is egy másik cég szervezte. Szóval összességében a 2003-2006-2009-est egy cég szervezte,a többit másik. A 2010-estől pedig jött az ultragagyi kategória. A 2010-es még elment,mert szerény tüzijátéknak hirdették meg,és aránylag aranyosan volt kivitelezve. De 2011-től 2013-ig megint egy cég szervezte( gondolom sógor komáék) na oolyat,mint 2011-től 2013-ig,olyat akertemben is tudok csinálni,az nem tüzijáték volt. Az idei 2014-est megint mások csinálták,és ez meg is látszott,bár tény,ez sem volt 150 millió,az hót dziher.

Összességében nekem a 2007-es volt ,ami videók alapján nagyon tetszett,de azon sajnos nem voltam ott. Meg a 2008-as. A 2006-os is jól sikerülhetett volna,ha nincsen vihar.

2014. aug. 22. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Amúgy teljesen igazad van kérdező,ha az utóbbi 4 év tüzijátékára valóban 150 millió megy el,akkor azt a tüzijátékot soha nem felejti el senki. De amit lenyomtak két napja,meg az utóbbi 4 évben,abból egyik sem került 150 millióba.
2014. aug. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
igen, és minden más jobb volt...
2014. aug. 22. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Dick Esmen ***** válasza:
Ez igaz,a mostani elég gyenge volt.
2014. aug. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A zenéről ne is beszéljünk inkább. De a mi városunkban is a tűzijátékhoz nagyon gagyi zene ment.
2014. aug. 22. 19:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!