Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A balosok miért hazudják el a...

A balosok miért hazudják el a gyerekek után járó adókedvezményt?

Figyelt kérdés
2014. aug. 25. 18:48
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
31%
Mert balosok. A balosok hazugok, épp ezért balosok.
2014. aug. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
23%
Az lepne meg ha igazat mondanának. Sőt volt már ebből balhé.
2014. aug. 25. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
27%
Most mé' pont ebbe ne hazudnának, úgy kilógna..
2014. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
24%
Mert baloldaliak. A baloldali az bizony hazudik. Mindig. Ki is égne a bele, ha egyszer az életben igazat mondana. De fölakasztjuk őket, ne aggódj. Ferenc haverjukkal az élen....
2014. aug. 25. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
36%

Nem vagyok és nem is voltam soha balos. De ebben a kérdésben nem hazudnak. Az adókedvezményt CSAK az tudja igénybe venni, akinek elég magas a fizetése. Aki minimálbéres, vagy 200 alatt keres, az legfeljebb 1-2 gyerekre veheti igénybe. Akkor is, ha éppen 4 gyereke van.

A környékünkön több 3-4 gyerekes család is van, és ők sem vehetik mindet igénybe. Nem cigányok, hanem magyarok.A gyerekek már 10 éven felüliek.

Pedig nekik jobban szükségük lenne rá, mint azoknak, akiknek magas a keresete.

2014. aug. 25. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Hogyhogy "elhazudják"?

Mit akar ez jelenteni?

Valami forrás, link, egyéb magyarázat?

2014. aug. 25. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Családi adókedvezmény is arányos!

100000 bruttónál 16 ezer vagyis a teljes szja. 2 gyerek esetén.

de maximum 20 ezer lehet!

3 gyereknél maximum 99 ezer,

1 gyerek esetében pedig 10 ezer.

2014. aug. 25. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
minimálbéresek teljes szja-t leírhatják, az szja-t meghaladni viszont nem tudja az adókedvezmény.
2014. aug. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 MolotovPunk ***** válasza:

5/8as válaszoló írja jól.Nem mindenki tudja igénybe venni a gyerekek után járó adókedvezményt.A másik dolog az,hogy én nem gyerekre adnám a támogatást,hanem munka alapú támogatást adnék inkább.

Van egy tendencia,ami azt mutatja nagyon,hogy a fiatalok nagy része nem tud és nem is akar már vállalni gyereket ebben az országban.Mellesleg egy átlag magyar családban jelen pillanatban jó,ha van 1 gyerek.Valahol meg nulla.És ez 30-40es korosztályban is terjed nagyon.

Szóval lényeg az,attól,hogy van ez az (úgymond támogatás)attól még nem lesz több gyerek.Átalakult a világ nagyon.

Továbbá,amit fel tettél kérdést baromság.Ezt nem csak balosok mondják,hallottam már több Jobbikos szavazótól is ezt a dolgot.Szóval ülj le egyes.

2014. aug. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 BlackSword ***** válasza:

Én sem vagyok balos, de ezzel az adókedvezménnyel csak két gond van...

Először is diszkriminatív azokkala nőkkel szemben, akik nem tudnak gyereket szülni...

Másodszor -ahogy a többiek is írták- sokan nem tudják igénybe venni, hiszen nem vehetsz nagyobb kedvezményt igénybe, mint amennyi az adó... Ergo, ha van két gyerek, akkor hiába jár 2X kedvezmény, ha az adott szülő adóelőlege csak 1,6X...

Ennél még a családi pótlék is jobb rendszer volt...

2014. aug. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!