Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Válás » Kérdésem: igényelhetek-e a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Kérdésem: igényelhetek-e a gyerekek után adókedvezményt valamint pótszabadságot, tekintve hogy nem élünk együtt, de fizetem a gyerektartást és az anyánál vannak elhelyezve ugyan, de az én nevemet viselik?

Figyelt kérdés

Külföldi állampolgár vagyok, ott elváltam, 3 gyerek van a nevemen, gyerektartást szabtak ki amit rendszeresen fizetek.

Kb. 1 éve a volt nejem kiköltözött Magyarországra a gyerekekkel ,ők már magyar állampolgárok.Én már több mint 2 éve szintén itt Magyarországon adófizető vagyok,itt is fizetem a gyerektartást,sőt most egy közös megegyezésen alapuló új összeget is fizetni fogok a gyerekeknek.



2012. aug. 29. 09:06
 1/8 anonim ***** válasza:
54%
Nem. Csak az igenyelheti,akivel közös haztartasban elnek a gyerekek.
2012. aug. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen, kérhetsz, hisz az újabb szabályok szerint mindkét szülőnek jár a gyerekek utáni pótszabadság, az Mt. nem szabályozza, hogy elvált, házas, élettárs, csak szülő legyen.


Pontosan:


118. § (1) A munkavállalónak a tizenhat évesnél fiatalabb

a) egy gyermeke után kettõ,

b) két gyermeke után négy,

c) kettõnél több gyermeke után összesen hét

munkanap pótszabadság jár.


A lényeg, hogy munkavállaló legyen, és legyen/ek gyereke/i.

2012. aug. 29. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kedves első! Belinkelnéd azt a jogszabályhelyet, ahol ezt írják? Mert a Munkatörvénykönyve sehol sem említi.
2012. aug. 29. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Javítok, bocs, az adókedvezményt nem kérheti a kérdheted, elsőnek igaza van, viszont pótszabit igen.
2012. aug. 29. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az adokedvezmenyröl nem a Munkatoörvenykönyve rendelkezik.

Tapasztalatbol tudom,hogy ez csak akkor jar,ha közös haztartasban el a gyerekkel.

2012. aug. 29. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.
2012. aug. 29. 09:39
 7/8 anonim ***** válasza:
az adókedvezményt is lehet kérni, függetlenül attól, hogy kivel él a gyermek, az új törvény szerint.
2012. aug. 29. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Ki jogosult a családi adókedvezmény érvényesítésére?

◦az a magánszemély, aki gyermekére tekintettel a családok támogatásáról szóló törvény szerint családi pótlékra jogosult,

◦a várandós nő és vele közös háztartásban élő házastársa,

◦a családi pótlékra saját jogán jogosult gyermek (személy),

◦a rokkantsági járadékban részesülő magánszemély,

◦A családi pótlékra saját jogán jogosult, valamint a rokkantsági járadékban részesülő személy saját maga jogosult a kedvezmény érvényesítésére vagy a vele közös háztartásban élő magánszemélyek közül egy – a döntésük szerinti – minősül jogosultnak.



Ki nem veheti igénybe a családi kedvezményt?


Az a magánszemély, aki a családi pótlékot

◦vagyonkezelői joggal felruházott gyámként,ű

◦vagyonkezelő eseti gondnokként a gyermekotthonban, a javítóintézetben nevelt vagy a büntetés-végrehajtási intézetben lévő, gyermekvédelmi gondoskodás alatt álló gyermekre (személyre) tekintettel,

◦szociális intézmény vezetőjeként, az intézményben elhelyezett gyermekre (személyre) tekintettel kapja.

2012. szept. 2. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!