Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mikor fog bekövetkezni a...

Mikor fog bekövetkezni a rémálom, ami egyeseknek öröm? Mikor kezdődik a fasizmus? Vagy már rég elkezdődött, csak még a faji üldözések nem kezdődtek el?

Figyelt kérdés
Kezdem azt érezni, hogy nem vagyok biztonságban. Egyre erősebb a jobboldal Magyarországon, ami a politikai egyensúlyt felborította. Félig roma vagyok, egyetemista, nem érzem magam biztonságba, pedig sose loptam, nem csaltam, nem használtam ki senkit... ideáig süllyedtünk...
2014. aug. 28. 20:44
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
61%
ha egyszer kitör a balhé a sok életképtelen nagypofájú egyetemita lesz az első áldozat akik tényleg eszüknél vannak lelépnek a töltelék büfészak bajban lesz
2014. aug. 29. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
89%

Kedves Kérdező!


Azzal kezdeném, hogy én jobboldali ember vagyok, szintén egyetemista, mint Te (már ha igaz, amit írsz). Vannak baloldali barátaim az egyetemen, igazából az ilyen dolgok engem soha nem izgattak, hogy ki mit vall, mert nem mindenki gondolkodik ugyanúgy. Én bárkivel kijövök, ha látom, hogy nem rossz szándékú ember. Vannak cigány barátaim is, soha nem izgatott ez sem. Ettől függetlenül a cigányokkal való problémát problémának tartom, de ez szociológiai és nem faji kérdés, ahogy ebbe mindenki bele akarja ezt a frusztrált hülyeséget magyarázni.

Vannak zsidó barátaim is egyetemen, de ez sem izgat, mert igazából jófejek. Azt látom, hogy vannak emberek, akik az ilyen dolgokból mindenáron problémát akarnak csinálni, hogy "jajj én cigány vagyok, mindenki bánt, és a jobboldaliak fasiszták". De ez szerintem provokáció, és szerintem Te ezzel a kérdéssel provokálsz.


Olvasd már el a kérdésedet, azt írod benne, hogy jobboldali=fasiszta. Szóval köszönöm szépen, Te engem ezek szerint fasisztának gondolsz, csak azért, mert keresztény iskolában nevelkedtem, szeretem a hazámat, Trianont tragédiának tartom. Vagyis megbélyegzel az alapján, ahogy gondolkodok, olyat gondolsz rólam, ami én nem is vagyok. Hát nem ugyanazt csinálod, amit Te vélsz, hogy ellened is csinálnak?? Azaz Te sem vagy különb attól, ami alapján másokat elítélsz! Vagyis kettőnk közül Te állsz közelebb a fasiszta eszmékhez. Ezen szeretném, ha elgondolkodnál.


Jobboldali városban nevelkedtem (itt mindig jobbos a polgármester), az iskola is eléggé jobboldali színezetű volt, ahol nevelkedtem, keresztény-konzervatív-polgári iskola. Mindig azt tanították nekünk, hogy minden ember egyenlő, sokszor jöttek más országokból gyerekek, volt néger lelkész is, úgyhogy megtanultam, hogy más ember is ugyanolyan, mint én, attól, hogy más a vallása, bőrszíne, gondolkodása. Úgyhogy engem ne bélyegezz meg így látatlanban, nem minden jobboldali gondolkodású ember a sátán kutyája ám! köszi...


És még annyit mondanék, hogy rengeteg DK, Együtt stb. szimpatizáns van, akik nettó provokátorok és semmilyen különbség nincs köztük és pl. a fradi-drukkerek vagy a melegfelvonulók között. Mindegyik banda legtöbbször öncélúan provokál és szítja a feszültséget. Ennek alapján hozzám sokkal közelebb áll egy józanul élő, intelligensen gondolkodó baloldali, akivel el tudok beszélgetni, és tiszteletben tartjuk egymás ellentétes álláspontját - mint egy utcán kígyót-békát kiabáló, felvonuló jobbikos. Nem azt mondom, hogy minden Jobbikos ilyen, hanem azt, hogy vannak közöttük is huligánok, mint ahogy minden pártban van... De minden pártnak és eszmének megvannak a higgadtan gondolkodó képviselői - gondolom én -, akik élik a mindennapi életüket és valahogy próbálnak egyről a kettőre jutni.


Ez a fasisztázás pedig egy baromság, aki fasisztázik, csak provokál. Semmi értelme mindenkiben fasisztát keresni, aki nem úgy gondolkodik, nem olyan, mint Te! Ez kb. olyan, hogy a középkorban az egyház mindenkire ráhúzta, hogy a Sátán kutyája, aki nem úgy gondolkodott, ahogy az egyház akarta... A kommunizmusban aki nem volt szalonképes, az "reakciós" vagy imperialista volt. Manapság úgy látszik, mindenki fasiszta, akiről el akarjuk hitetni, hogy gonosz...


Hát ez nevetséges...

2014. aug. 29. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Nem hiszi el senki, hogy egyetemre járok. oké, legyen, ne bánom. És nem is büfészakra járok, ha érdekel, ÉN IS KERESZTÉNY-KONZERVATÍV gimnáziumba jártam, jobbos városba, és nem mellesleg HIVATALOSAN fideszes vagyok csak nem értek egyet velük... Régen fáj Trianon, ma már túl tettem rajta magam... gondolkodom én is, csak nem nemzetekben, hanem emberiségben... és én is pacifista békepárti vagyok... tudom, kik a fasiszták valóban, nem vagyok hülye én sem, tudom mi a különbség a fasizmus és a nácizmus között, töriből 5-ösre emelteztem, igaz 2 éve volt. Csak a fasiszta jellegű államot felváltja a náci rendszer egy idő után, mint mikor Mussolini Hitler nyomására meghozta a faji törvényeket... köszönöm a mutogatást, és a lenézést. megmutatom azért is, hogy mindenkinek, hogy van még cigány, akiben van tehetség, és viszi valamire, ha lehet... értitek. eddig nem kaptam bélyeget.
2014. aug. 30. 19:01
 14/14 A kérdező kommentje:
és nincs üldözési mániám azért, de néha egy-egy netblog elolvasása után, vagy hír után el kell gondolkodjak, mi várható. erős jobboldaltól nem azért félek, bocsi, ha félreérthető voltam, hogy jobb=náci, nem , hanem ez még egy demokratikus állam, és felborult a politikai egyensúly, ami érvágás a demokráciának. Ja, és műszaki menedzsernek készülök, úgy sem hiszitek el, biztos, de nem érdekel...
2014. aug. 30. 19:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!