Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Orbán tulajdonképpen (gazdaság...

Orbán tulajdonképpen (gazdasági, szellemi téren) egy fasiszta rendszert épít?

Figyelt kérdés
[link]

2014. júl. 27. 17:05
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
2%
Wikipédia nem ezt mondja, rossz a hivatkozás. A Szélsőséges liberálisok, pedig nem elsőnek hazudnak és nem is utoljára ....
2014. júl. 27. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
79%

A legutóbbi beszédét ugye olvastátok?

Sose érkezett még ennyi komment a hírportálokra azokra a cikkekre. Origon pl 1500+


Lassan de azért biztosan kimutatja a foga fehérjét is ez a fatty óvodás szinten is, hogy végre megértse az elvakult békementes banda is. Jaj lesz majd nekik is, majd akkor sírnak, én meg még meg is rugdosom őket.... Ti szavaztatok rá. Egyétek.

2014. júl. 27. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
34%

Fasiszta rendszerben 0 lenne a hozzászólások száma.

A provokációra mindig több a hozzászólás. Ezért hazudnak ezek a nívós szennylapok, hogy minél több olvasója legyen. Szerencsére ma már internet korában és a nyelvismeretnek hála nem csak hazai forrásból tájékozódnak elsősorban az emberek.

2014. júl. 27. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%

Ez a rendszer nem fasizmus és nem is diktatúra.


Vegyünk két esetet:


1. Kimegyek az utcára ma, 2014 - ben szendvicsember öltözetben. Erre elől - hátul az lenne ráírva: Orbán rendszere hazug és hiteltelen, a magyaroknak nincs rá szüksége, meg kell dönteni Orbán uralmát, ehhez minden rendelkezésünkre álló eszközt igénybe kell venni. Aki velem ebben egyetért csatlakozzon.


2. 1962, szitu ugyanaz, a felirat más: Kádár és rendszere hazug és hiteltelen, meg kell dönteni Kádár uralmát, ehhez minden rendelkezésünkre álló eszközt igénybe kell venni. Aki egyetért velem ebben csatlakozzon.


Melyik esetben vittek volna/vinnének el 2 percen belül? Na, mert az a diktatúra.

2014. júl. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
64%

Utolsó: Te nem olvastad el a kérdést:


ÉPÍTÉPÍTÉPÍTÉPÍT


Tehát még nem visz el, de abban biztos lehetsz, hogy felírják a neved, hogy később téged vegyenek elő a legelsők között.


Az, hogy te nem veszed észre ezt az egészet csak akkor amikor már az első igazi tettüket a pofádon érzed, az meg már nem én idiótaságom bizonyítja.

2014. júl. 27. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
55%

Na és mit épít? Milyen jelei vannak? Nincs véleményszabadság? Nincs sajtószabadság? Azt írok, hangoztatok amit akarok. Oda utazom ahová akarok, bármilyen vélemény eljut hozzám. Én még emlékszem kamaszként az előző rendszerre - és már az sem volt kőkemény diktatúra - ma mérhetetlenül több a mozgásterünk. Interneten vitatkozunk, azelőtt még a Szabad Európát is zavarták. Én még láttam a régi határokat, egy hátiszákos fiatalt már Győrben leszedtek a vonatról, ha gyanús volt, hogy "kifelé" készül, ma oda megyek ahová akarok, magam is külföldön dolgozom.


Természetesen nem állítom, hogy Orbán rendszere tökéletes - közel sem az - de aki diktatúráról vizionál - általában nem szoktam minősíteni senki - az tényleg idióta.

2014. júl. 27. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Miben egyezik a jelenkori demokrácia és a fasizmus ?

Legalább a párhuzamokat egymás mellé állíthatnánk, mert napnál világosabb, hogy politikai haszonszerzésből pufognak mind2 oldalt!

hazudnak neked hidd el!

2014. júl. 27. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
35%

média adó nyugati mintára került bevezetésre!

államosítás nincs, nem tudom ezt honnan vetted. Piaci árakon vásárolja vissza az állam a közmű cégeket (baloldal, gyakran fel is háborodik rajta, hogy milyen drágán vettük meg, mert ők olcsóbban adták el) , amik megjegyzem gyakran német és francia állami tulajdonban vannak. Ha a francia állami edf-nek megérte magyar gázszolgáltatót vásárolni, akkor a magyarnak miért ne érné meg? Azért, mert az államot lehet szidni, ha emeli az árakat, de ha azt magáncég csinálja, akkor piacra lehet fogni. Stratégiailag fontosak és garantált kereslet miatt, megtérülő, garantált profitot termelhetünk, de már az is nyereség, ha nem emelik a közműdíjak árát, így közvetve térül meg a befektetés, mondjuk fogyasztás növekedéssel!

Államosításkor egy pennit nem kap az, akitől elveszik a tulajdont. Lásd 1940es évek német, majd szovjet hatalmi érdek miatt történt államosítások idején.

2014. júl. 27. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%

"Orbán tulajdonképpen (gazdasági, szellemi téren) egy fasiszta rendszert épít?"


Nem hiszem. Mert ha igaz lenne, akkor a jobbikosok zöme őt támogatná. És a jobbikosok/szélsőjobbosok ki nem állhatják, többek között azért sem, mert számukra nem elég fasiszta (sőt egyáltalán nem tekintik egy csöppet sem annak). Úgyhogy a liberálisok imádkozhatnak hogy most Orbán kormány van, ha a jobbik lenne hatalmon már akasztanák a baloldali politikusokat a bankárokkal és a cigányokkal együtt. Ez a fidesz alatt biztos nem fog eljönni, és a baloldal a fidesz támadásával csak a jobbikot erősíti, így maguk alatt vágják a fát.


És kérdező, egyelőre többet hallom szidni őt, mint ahányan dicsérik, szóval nem hiszem hogy olyan nagy hatalmat tudna szerezni magának. A fiatalok nagy része sem őt támogatja, hanem a szélsőjobbot. Ez van. Szerintem ha így folytatják, a baloldal és a fidesz is megfog bukni, ezt már a jobbikosok is hangoztatják és dicsekednek vele. De én nem vagyok jobboldali, bármelyik más pártot szívesebben látom kormányozni.

2014. júl. 27. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

Médiáknak hatalmas felelősségük van az emberek mindennapjaira. Ezt be kell látni és elenyésző az az adóteher, amit fizetnek a társadalmi befolyásukkal szemben. Jó formán olcsóbb megvenni egy média céget, mint hirdetni a tv-ben. A kormány milliókat áldoz a társadalmi elfogadottság és szolidaritásra, miközben egyes média szereplők. Még profitálnak is abból, hogy ezeket a társadalmi problémákat kiélezik.

Példának okán vegyük különböző show műsorokat. Az sem nem valóságot, sem nem szolidaritást nem segítette.

Vagy ott van a nagy sikerű, csalók és bűnözők szappanoperája, ahol mindent meg lehet úszni különösebb felelősségre vonás nélkül.

Ha valóban igény van ezekre a műsorokra, akkor csak a reklám díjat kell megemelni és a megemelt reklámdíjból be fog folyni az adó.

2014. júl. 27. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!