Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért kérnek aláírást az...

Miért kérnek aláírást az önkormányzati választásokhoz? Hol lehet aláírni?

Figyelt kérdés

Miért kérnek aláírást az önkormányzati választásokhoz? Ez olyasmi, mint a kopogtatócédula, csak az indulhat, aki bizonyos számút összegyűjt?


Hol lehet aláírni? Ha nekem az állandó lakcímem vidéken van, de amúgy Budapesten van az ideiglenes, akkor azért aláírhatom Budapesten is?


Vagy csak egy helyen lehet?



2014. aug. 30. 11:14
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Csak egy helyen lehet, ahol választóként regisztrálva vagy!
2014. aug. 30. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
9%
Miért akarod annyira aláírni? Boldogabb leszel tőle? Nehogy már az legyen a legfontosabb,hogy aláírtad. Persze,ha jönnek,hogy írd alá,akkor aláírhatod a számodra szimpatikus pártnak,de nehogy már ez legyen a legfontosabb dolog.
2014. aug. 30. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ki mondta, hogy ez a legfontosabb? Te mindig csak a legfontosabb dologgal foglalkozol?
2014. aug. 30. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A demokráciának az a lényege, hogy a választó aktív polgárként véleményt nyilvánítson.

Például jelöljön valakit maga helyett a döntésre.

Bár manapság a likvid demokrácia eszméje épp arról szóolna, hogy te magad is képes lennél dönteni adott ügyekben, vagy bízz meg másokat, hogy képviseljenek.

A pártok abban érdekeltek, hogy megmondják neked mi a tuti. Ne hagyd, bár ha aláírni szeretnél, menj le egy aluljáróba...

2014. aug. 30. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

" Bár manapság a likvid demokrácia eszméje épp arról szóolna, hogy te magad is képes lennél dönteni adott ügyekben, vagy bízz meg másokat, hogy képviseljenek."


Pontosan. Bizz meg valakit aki képvisel. Lehet válogatni. Szabad ország, szabad választás volt tavasszal is, most is az lesz.

2014. aug. 30. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Van egy kis párt, akiket szeretnék támogatni az aláírásommal, mert érdemesnek tartom őket arra, hogy induljanak.


Ha viszont kevesen írják alá, akkor esélyes, hogy nem is indulhatnak majd, így én sem szavazhatok rájuk.


Nem értem, miért akkora probléma ez, hogy ezt magyarázni kelljen?


Amúgy nem mondtam, hogy ez olyan hűde nagyon fontos volna nekem. Pláne nem a legfontosabb. De ha van lehetőségem rá és még kialakult véleményem is van, miért ne szavaznék?


Magyarországon nagyon sokan panaszkodnak, hogy az egész politika csak a nagy pártokról szól, viszont amikor lenne lehetőség, hogy letedd a voksodat valamelyik párt mellé, sokan "nem merik" bejelölni a kisebb, esélytelenebbnek tartott jelöltet, mondván, hogy úgyse kerül be.


Aztán csodálkozunk, hogy a nagy pártok nyernek. Pedig szerintem sokkal színesebb lenne a politikai paletta, ha a kisebb csoportosulások is szót kaphatnának.

2014. aug. 30. 13:37
 7/8 anonim ***** válasza:

Én egyetértek veled, jól teszed!!


Bárcsak lenne végre egy olyan szavazás ahol senki nem a "kisebbik rossz" elven szavaz hanem tényleg a számára legszimpatikusabbat választja!!

2014. aug. 30. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nézd meg a számodra szimpatikus párt honlapját, valahol van a kapcsolattartás, oda írd meg, hogy szeretnél aláírni, és mondják meg, hogy mikor hol lesznek.

Kérdezd meg tőlük, hogy ha máshol laksz, mint ahova be vagy jelentve, mi a teendő.


Lehet, hogy az aláírással gond lesz, de ha szeretnél szavazni, akkor kérdezd meg azt is, hogy mi a teendő ezzel kapcsolatban. (Erre van lehetőség, valahová be kell jelenteni, hogy itt akarsz szavazni, és megteheted)

2014. aug. 30. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!